Полезные материалы

В'язання. Матеріали і інструменти. Спиці.

Для роботи необхідно придбати легкі, добре відполіровані спиці

Для роботи необхідно придбати легкі, добре відполіровані спиці.

Спиці бувають пластмасові, дерев'яні, бамбукові, кістяні, сталеві, нікельовані, алюмінієві, целулоїдні, а так само з тефлоновим покриттям. Довжина прямих спиць не повинна перевищувати 35 см.
Для кругового в'язання виробів використовують кільцеві спиці. З'єднувальний тросик таких спиць може бути капронових або виготовленим з поліхлорвінілової трубки. На тросі можна помістити велику кількість петель і не потрібно тримати виріб в руках. Для зручності, довжина таких спиць не повинна перевищувати 1 м, в іншому випадку трос скручується, що ускладнює роботу.
Номер спиці відповідає діаметру спиці в міліметрах. Рекомендується мати набір спиць від №1 до №10 з інтервалом в півміліметра. Номер спиці вибирають відповідно товщині нитки: спиця повинна бути в 2 рази товще нитки.
Визначити відповідність нитки і спиці можна вручну так: щільний папір проколіть спицею і в прокол пропустіть складену вдвічі нитку, яка повинна щільно прилягати до країв і не рвати її.
Підбір спиць залежить від індивідуальної манери в'язання: при тугий в'язки потрібно брати на полномера більше, ніж при звичайній, при вільній - на полномера менше. Неправильно підібрані спиці можуть зіпсувати полотно: якщо в роботі виявляться спиці тонше, ніж рекомендовано, то полотно буде жорстке, кожну петлю доведеться в'язати з зусиллям; якщо спиці будуть товщі - полотно буде пухким, безформним.
Однак ця умова може бути порушено для поліпшення властивостей в'язаного полотна. Так, наприклад, гумки по низу виробів рекомендується в'язати більш тонкими спицями; деякі ажурні візерунки їх бавовняних ниток в'яжуть більш товстими спицями.
Для роботи так само знадобляться 2-3 великі в'язальні шпильки для збирання петель і велика подовжена голка для зшивання деталей.
Для в'язання невеликих виробів по колу (рукавички, шкарпетки, рукавиці, гольфи та ін.) Застосовуються 5 заточених з двох сторін коротких спиць (1,5-3 мм). найменший
діаметр конуса (тобто кінець спиці) повинен бути приблизно дорівнює половині діаметра спиці.
Магазин «АнЖе» запропонує Вам так само калібрувальник спиць (для вимірювання діаметра), лічильники рядів (незамінні для в'язання Ажур і кіс), власники коси (при в'язанні широких кіс, джгутів і Аран), напальчнік з направлятелямі нитки (для в'язання жакардових, норвезьких візерунків) та інші корисні інструменти і пристосування для в'язальниць.