Полезные материалы

забарвлення кішок

  1. Забарвлення кішок - однотонні
  2. Димчасті забарвлення кішок
  3. Затушовані забарвлення кішок
  4. Завуальовані забарвлення кішок
  5. Забарвлення кішок - Шиншила
  6. Забарвлення колор-пойнт
  7. різновиди Таббі
  8. Різновиди відмітин «таббі»:
  9. Допустимі варіації:
  10. Для однотонних забарвлень:

На сьогоднішній день існує багато варіацій забарвлень кішок- від типових до дуже незвичайних. Найчастіше для багатьох порід забарвлення кішок універсальні, так і стандарти не особливо відрізняються. У колір основного окрасу повинні бути пігментовані мочки носа, очі та подушечки лап тварини. Варто пам'ятати, що забарвлення кішки формується повністю тільки до напівроку. До цього віку визначити якість забарвлення шерсті кошеня під силу тільки фахівцеві.

Певні забарвлення - блакитно-кремовий, черепаховий і інші залежать від статі кішки, тому найчастіше зустрічаються у кішок. Якщо вони з'являються у самців, це вважається відхиленням, крім того, такі коти в основному стерильні. Існують характерні забарвлення кішок для кожної породи: наприклад, британці просто не можуть бути пофарбовані в лілово-черепаховий димчастий відтінок - такий різновид ще не виведена, існує тільки чорний і блакитний дим. На сьогоднішній день багато селекціонерів намагаються розширити гаму кольорів різних порід: наприклад, характерний для сіамців окрас «колор-пойнт» отримали британські і перські кішки.

Сущ естве певні різновиди забарвлень кішок:

  • одноколірні;
  • димчасті;
  • завуальовані;
  • затушовані;
  • шиншилові;
  • Таббі (в тому числі тіккірованний і камео);
  • Колор-пойнт;
  • черепахові;
  • Варіації з білим.

Забарвлення кішок - однотонні

Чорний колір. У Британії навіть існує повір'я, що чорна кішка - це щастя. Шерсть кольору воронячого крила з таким же вугільним підшерстям, без домішок стороннього кольору. Ніс пігментований чорним, подушечки на лапах теж чорні або котикову, очі в основному темно-помаранчеві або мідні.

Білий. Коти з чисто-білим забарвленням без домішок інших відтінків. Подушечки і мочка носа рожева, колір очей може варіюватися - від темно-блакитного до мідного або оранжевого, іноді зустрічаються і різноокі особини. На хвості не повинно бути жовтуватих плям.

Червоний. Шерсть має насичений темно-червоний відтінок, фарбує до коренів. Не допускаються темні або світлі плями, пігментація подушечок лап і мочки носа - темно-червона, очі тварини темно-помаранчеві або мідні.

Блакитний. Шерсть може бути забарвлена ​​в різні відтінки блакитного, колір повинен бути рівномірним, без волосинок іншого кольору. Кращий світліше забарвлення, подушечки лап і мочка носа також блакитні. Очі - темно-помаранчеві або мідні.

Кремовий. Шерсть забарвлена ​​в чистий пастельний тон, без малюнків або плям. Колір повинен бути рівномірним по всій довжині волосся. Очі - темно-помаранчеві або мідні, мочка носа і подушечки лап забарвлені в рожевий.

Шоколадний. Це досить рідкісний окрас, він повинен бути рівномірним і рівним, без малюнків і домішок. Не допускається райдужний наліт або підшерсток іншого кольору, кішка може бути різних відтінків коричневого. Очі - темно-помаранчеві або мідні, мочка і подушечки кольору кави з молоком або кориці.

Ліловий. Ще одна рідкісна варіація. Рівний і легкий колір з невеликим рожевим відблиском. Не допускається білий або сірий підшерсток, волосинки іншого кольору або малюнки іншого кольору. Мочка носа пофарбована в лавандово-рожевий, як і подушечки кішки. Очі - темно-помаранчеві або мідні.

фото: Різні забарвлення кішок

Димчасті забарвлення кішок

Такі кішки пофарбовані в димчастий колір з можливими варіаціями - шоколадним, ліловим, черепаховим, блакитним або лілово-черепаховим кольором, підшерсток біло-сріблястого кольору. Білі і сріблясті пучки вовни майже не помітні, тільки при розборі вовни. Такі кішки - дуже контрастні: коли вони лежать без руху, то здаються однотонними, але при ходьбі чітко помітний сріблясто-білий підшерсток. Подушечки і мочка носа повинні бути пофарбовані в тон вовняного покриву, очі темно-помаранчеві або мідні.

Затушовані забарвлення кішок

Таке забарвлення отримав назву неспроста: волосинки кішки пігментовані основним кольором приблизно на третину довжини вовни. Спостерігається поступовий перехід від темного до світлого відтінку, підшерсток може бути кремовим або сріблясто-білим.

Коли кішка спокійна, перехід тонів практично не помітний, але при русі виділяється біло-сріблястий підшерсток. Забарвлення подушечок і мочки носа повинен бути в тон основному, очі тварини - помаранчеві або мідні.

Допускаються варіації: блакитний, чорний, шоколадний, золотистий черепахові-шоколадний, сріблястий, ліловий, черепаховий-ліловий, камео.

Завуальовані забарвлення кішок

Дуже своєрідний забарвлення. Основний колір фарбує шерстяний покрив кішки приблизно на восьму частину, такі особи світліше, ніж з затушувати забарвленням. Живіт, комір, пензлики вух і частина хвоста пофарбовані в сріблясто-білий. Подушечки і мочка носа повинні не відрізнятися від основного тону, очі - оранжевого або мідного кольору.

Допускаються варіації: блакитний, чорний, шоколадний, шоколадно-черепаховий, ліловий, черепаховий-ліловий.

Забарвлення кішок - Шиншила

Основний фон вовни пофарбований у білий, на спині, боках, голові, хвості і вухах кішки зустрічається чорний колір. На морді і кінцівках можуть зустрічатися чорні шерстинки, черевце, груди, внутрішня частина стегон і низ хвоста можуть бути білими або кремовими. Подушечки лам котикову або чорні, очі - блакитно-зелені, з чорною обведенням.

Допускаються варіації:

  • Блакитна шиншила: основний тон - блакитний, з білим підшерстям, сіро-блакитними подушечками лап і червонуватою мочкою носа з блакитною обведенням;
  • Шоколадна: основний тон - кольору шоколаду, з білим підшерстям, червонуватою мочкою носа з шоколадною обведенням і темними подушечками лап (від кавового до шоколадного кольору);
  • Лілова: основний тон - ліловий, з білим підшерстям, червонуватою мочкою носа з рожевою обведенням і такими ж подушечками лап.

Забарвлення колор-пойнт

Ще цю варіацію називають сіамської або гімалайської. Основний відтінок - білий, а ось на мордочці, вушках, хвостику і лапках можна побачити маску іншого кольору. Забарвлення незвичайний і красивий. Кошенята народжуються білими, а з віком темніють. Очі неодмінно небесно-блакитні, подушечки лап і мочка носа повинні бути одного тону з колірними плямами.

Допустимі варіації:

  • Сил-пойнт (seal point) - основний фон теплого відтінку, відмітини темно-коричневі, за кольором нагадують забарвлення морського котика;
  • Шоколад-пойнт (chocolate point) - досить рідкісний окрас, основний фон кольору слонової кістки з шоколадними плямами;
  • Блюопойнт (blue point) - з характерними мітками блідо-блакитного відтінку;
  • Крем-пойнт (cream point) - колір відмітин - ніжно-кремовий;
  • Блю-крем-пойнт (blue cream point) - колір відмітин світло-блакитний, який змішаний з кремовим. Допускається як сіро-блакитна з цятками мочка носа, так і чисто рожева;
  • Торти-пойнт (tortie point) - кремова черепахова різновид з червоними або чорними кремовими мітками;
  • Ред-пойнт (red point) - на основному тлі червоні мітки;
  • Лайлак-пойнт (lilac point) вважається рідкісним забарвленням, відмітини пофарбовані в ліловий колір;
  • Лінкс-пойнт (lynx point) - в цьому розділі чимало варіацій, але по тілу тварини розкидані цятки і смужки «таббі», малюнок проявляється у міру дорослішання кішки.

різновиди Таббі

Якщо на тілі вашого кота присутні смужки, цятки та інші яскраво виражені малюнки, то, швидше за все, його окрас - «таббі». Основний фон може бути різним, але подушечки лап і мочка носа повинна бути пигментирована в тон. У сріблястих таббі основний фон блідий, а коріння волосся майже білі. Відмітини повинні бути добре виражені і пофарбовані в контрастний колір. Дуже непросто вивести представників котячого сімейства з правильним малюнком.

Різновиди відмітин «таббі»:

  • Макрель або тигровий таббі - паралельно по тілу кішки проходять вертикальні смуги. Не допускаються численні плями або спіралі з боків тварини;
  • Мармуровий окрас - класична різновид. На тілі кішки хаотично розкидані плями, які за формою нагадують метеликів, а вздовж хребта проходять три чіткі смужки. На грудях можна побачити дві вузьких смуги, що нагадують намисто, а на боці - спіраль. На лобі характерна буква М, утворена темними смужками, живіт плямистий;
  • Плямистий - по всьому тілу розкидані плями різного розміру, іноді вони схожі на переривчасті смужки;
  • Тіккірованний таббі або агуті - для нього характерний тиккинга, тобто наявність декількох смужок різного кольору. Основний фон - однотонний, спина кішки може бути трохи темніше, ніж решта покрив, не допускаються смуги і плями. Навколо очей і носа характерний ободок. Цей забарвлення - візитна картка абіссінської породи, але може зустрічатися і у інших кішок;
  • Таббі з «латками». Два різних кольори повинні чергуватися один з одним. Яскравим прикладом є torbie - м'який забарвлення, коли поєднуються ділянки блакитного і кремового кольору. Також часто зустрічається коричневий табби, схожий на колір листя восени, коли чергуються червоний і коричневий табби.

Допускаються варіації:

  • Кремовий (cream tabby) - основний фон кремовий, на ньому темні відмітини;
  • Чорний (black tabby) - на золотисто-коричневому тлі чітко виражені смуги чорного кольору;
  • Червоний (red tabby) - на червоному основному тлі малюнок насиченого червоного кольору;
  • Шоколадний (chocolate tabby) - на світлому основному тлі зональний рисунок темно-шоколадного кольору;
  • Ліловий (lilac tabby) - на основному тлі кольору слонової кістки контрастний темно-ліловий табби;
  • Блакитно-кремовий (blue cream silver tabby) - основний тон світло-блакитний, який змішаний з теплим кремовим кольором, колір підшерстя - біло-сріблястий;
  • Сріблястий (silver tabby) - на сріблястому основному тлі контрастний малюнок чорного кольору. Очі повинні бути зеленими або кольору лісового горіха;
  • Сріблясто-блакитний (blue silver tabby) - основний фон сріблястий, на нього нанесений малюнок чорного кольору;
  • Коричневий (brown tabby) - на основному сріблястому тлі малюнок кольору молочного шоколаду;
  • Камео (red silver, cameo) - на сріблястому тлі контрастний малюнок червоного кольору.

Черепаховий забарвлення кішок

Для цього різновиду характерна наявність численних плям різних форм і кольорів, які добре обмежені один від одного. У забарвленні не повинні бути присутніми занадто маленькі або великі плями. Подушечки лап і мочка носа повинні гармоніювати з основним забарвленням, іноді можуть бути плямистими. Очі кішки - темно-помаранчеві або мідні.

Допустимі варіації:

  • Класичний окрас - основний фон вовняного покриву червоний, з чорними плямами, кольору повинні бути сяючими і теплими;
  • Блакитно-кремовий або блакитний черепаховий - основний фон світло-блакитний, змішаний з ніжно-кремовим, по тулубу розподілений рівномірно. Можуть бути присутніми кремові плями. Мочка носа пигментирована рожевим, сіро-блакитним або плямиста. Недоліки - плямистий малюнок, великі плями, червоні або насичені блакитні тони в забарвленні. Очі повинні бути темно-оранжевого або мідного кольору;
  • Шоколадний черепаховий - плями пофарбовані в кремовий колір і колір молочного шоколаду, допускаються різні відтінки кремового. Кольори повинні бути теплими, на мордочці може бути присутнім підпалина. Забарвлення мочки носа - молочно-шоколадні або рожевий, може бути і плямиста варіація. Подушечки лап можуть бути шоколадного, рожевого або коричного кольору або шоколад з рожевими плямами;
  • Лілово-черепаховий - по тілу кішки розкидані світло-сірі або лілові плями з легким рожевим відблиском, а також світло-кремові плями. На мордочці бажано наявність підпалини. Мочка носа пофарбована в лавандовий або рожевий колір, як і подушечки лап.

Різновиди забарвлень кішок з білим кольором

Для цих забарвлень характерне поєднання основного кольору з великими кольоровими білими плямами. Плями повинні бути чітко виражені і відмежовані. Не допускається наявність білого нальоту на основному фоні. Мочка носа і подушечки лап повинні бути пофарбовані в колір шерсті.

Допускаються варіації будь-яких черепахових і однотонних забарвлень з білим. Їх різновиди визначаються кількістю і формою колірних плям.

Для однотонних забарвлень:

  • Білі рукавички (mitted) - на лапах можуть бути присутніми білі тапочки;
  • Медальйон (locket) - на грудях кішки біла пляма;
  • Білі ґудзики (buttons) - кілька невеликих цяток білого кольору;
  • Двоколірні (bi-color) - кольорові плями повинні бути розподілені рівномірно і мати схожу форму і розмір, білий колір не повинен бути домінуючим;
  • Арлекін (harlequin) - на білому тлі кілька закруглених плям, які пов'язані між собою;
  • Ван (van) - назва походить від ванської кішок, на білому тлі присутні кольорові плями в області голови і хвоста;
  • Смокінг (tuxedo) - у кішки білі лапки і груди, допускається наявність білого кольору на голові.

Для черепахових забарвлень:

  • Черепаховий і білий (tortoiseshell and white) - на основному черепаховому тлі кілька білих ділянок;
  • Блакитно-кремовий і білий (blue-cream and white) - на блакитному тлі кілька невеликих білих ділянок;
  • Калико (calico) - на черепаховому тлі білі плями, причому білі кольори - домінуючий. Повинні бути добре промальовані чорні і червоні мітки;
  • Розведений калико (dilute calico) - забарвлення схожий на попередній, але плями блакитного і кремового кольору. Блакитні плями повинні бути однорідними, а в кремових допускається наявність міток;
  • Плямистий таббі з білим (patched tabby and white) - допускається велика кількість білого, при цьому кольорові плями повинні бути великими і чітко вираженими.