Полезные материалы

Вино Сапераві: огляд смаку і видів

Кажуть, що «Грузія» - чує «Сапераві»! А як інакше, якщо два ці слова для багатьох - одне ціле. Зверніть увагу, що поняття «сапераві» застосовується в широкому і вузькому сенсі. У широкому значенні під сапераві увазі сухе грузинське вино, найбільш популярне і поширене в цій країні і вироблене з виноградного сорту сапераві. А у вузькому - це вино, яке виготовляється за спеціальною технологією (наприклад, підлягає витримці протягом року) з 1886 року.

А у вузькому - це вино, яке виготовляється за спеціальною технологією (наприклад, підлягає витримці протягом року) з 1886 року

Сапераві (з вантаж .: «фарба», «фарбувальник») - це червоний виноградний сорт, якому характерні досить великі грона. Соковита ягідна м'якоть темно-рожевого забарвлення, тоді як інші червоні сорти містять пігмент лише в шкірці. Ягідний сік насиченого рожевого кольору. Сорт добре переносить мороз і здатний прижитися майже, що на будь-якому грунті. Але є і істотний недолік - легко заражається різного роду хворобами, властивим даному рослині.

Завдяки присутності в ягодах таніну, виноград володіє гіркуватим терпким смаком, також компонент сприяє довгому зберіганню вина і його якостей - більше 50-ти років.

Найкращими є пляшки, витримані в термін від 4 до 30 років. За цей час повністю розвивається ароматний букет, і починають вловлювати легкі сливові тони.

За цей час повністю розвивається ароматний букет, і починають вловлювати легкі сливові тони

Традиційно при виготовленні вина Сапераві вдаються до кахетинські методу. При ньому мезга бродить в спеціальних глечиках-квеврі, попередньо заритих у землю. Але сьогодні на підприємствах все частіше спостерігається нехтування традиціями виробництва і майбутнє вино проходить процедуру бродіння в звичних сталевих чанах. Перед процесом проводиться очистка від гребінців, кісточок і гілочок.

Врегулювати солодкість вина можна, використовуючи ягоди різної зрілості. Для того щоб отримати сухе Сапераві використовують не зовсім стиглий виноград, який слід збирати в кінці літнього сезону - початку вересня, оскільки сорт є середньо пізнім. Якщо є потреба в приготуванні напою десертного типу, слід відібрати найбільш соковиті і стиглі грона.

  1. Забарвлення Сапераві відноситься до найбільш насиченим в світі, що можуть бути у вин. Через це часто спостерігається підфарбовування порожнини рота в фіолетовий відтінок після розпивання напою. Навіть якщо розбавляти напій - колір його не зміниться і не потьмяніє.
  2. Міцність напою досягає 10-12%, а кількість цукру не перевищує 4 г / дм3.
  3. У смаку вина відчувається присутність чорної смородини, гранатових відтінків і вишневих мотивів, також має місце ожина і пахучий чорнослив. Чим довше витримується вино, тим виразніше його смакова композиція.
  4. Як правило, напій витримується рік, але терміни зберігання досягають і 50 років. Піком для розкриття смакових якостей напою вважається 12-15 років дозрівання.
  5. Сапераві характерні цілющі властивості. Напій насичує організм поживними та енергетичними речовинами, а також покращує процес обміну ліпідів, а це справжнісінька профілактика атеросклерозу.
  6. Влітку 2014 року з'явилися чутки про створення якимось експериментатором білого Сапераві. Але такий напій не завоював особливої ​​популярності, перевага споживачами віддається класичному варіанту напою.
  7. Вино Сапераві коштує в середньому 6-8 $ за пляшку. Само собою зрозуміло, що цінова політика залежить від терміну витримки алкоголю і, чим витриманішою напій, тим рівень елітності вище і стоїть вино, відповідно, дорожче. Але пам'ятайте, що Сапераві є одночасно якісним і недорогим вином.

Напій прийнято розливати в винні келихи. За етикетом ємність повинна бути заповнена на 1/3. Перед подачею алкоголь слід охолодити до 13-15 ° С.

Вино чудово поєднується з м'ясними стравами гострої або солоної їжі. За традиціями Сапераві вживають під час застіль в компанії баранячого шашлику або плову.

Знайшли помилку або є що додати? Виділіть текст і натисніть CTRL + ENTER або натисніть сюди . Спасибі за ваш внесок у розвиток сайту!

Знайшли помилку або є що додати?