Полезные материалы

БЛОГ ANDY GOLDRED: відгуки про все

Коли мені запропонували співпрацю, з усього асортименту натуральної косметики «Зейтун» мене найбільше цікавили два види продукції в їх каталозі: афродизіаки і гідролати. Афродизіак було якось незручно замовляти на тестування, так що взяв саме гідролат. Що це таке - давайте розбиратися.

По-перше, гідролат і «квіткова вода» це синоніми. Особисто у мене був досвід використання тільки води гамамелісу від Gilbert. Чесно кажучи, нічого особливого саме для очищення шкіри я для себе залишив поза увагою.

По-друге, склад і властивості гідролата. Гідролат є супутнім (побічним) продуктом, що виходять в процесі дистиляції в ході виготовлення ефірних масел. Грубо кажучи, це вода з деякою кількістю певних речовин. Гідролат є нестійким продуктом, тому в чистому вигляді він зберігається всього кілька тижнів, довше - з доданням спирту (до 16 місяців). Для зберігання гідролатов необхідне виконання деяких умов: низька температура (щоб не розмножувалися бактерії всередині пляшки) і відсутність прямих сонячних променів.

Взагалі, в каталозі Зейтуна мене зацікавили кілька гідролатов з «чоловічого» асортименту : Соснова вода, вода полину і вода чайного дерева. У всіх у них приблизно однакове призначення та спосіб застосування, з деякими відмінностями. Із загальної - розпорошувати в приміщенні для дезінфекції та освіження атмосфЕри. Як ялинка на Новий рік пахнути ще рано, абсентом занюхувати теж поки не хочеться. Зупинив вибір на чайне дерево - самому корисному і цілющий чагарнику з тих, що я знаю. До речі, наскільки я пам'ятаю в Норвегії масло чайного дерева раніше було заборонено до продажу - людям доводилося купувати його в інших країнах. Про властивості олії чайного дерева я вперше дізнався від друзів-норвежців, які кинулися купувати дорогоцінні флакончики в аптеках, як тільки сюди приїхали. Сказали, що воно відмінно загоює рани. Так що ця інформація тепер сидить в мені глибоко і впливає на вибір.

Отже, я протестував гідролат чайного дерева від «Зейтун». Які мої висновки? Давай розглянемо на прикладі пропонувалися способів використання даного продукту:

1. як природного дезодоранту. я не використовував гідролат в цій якості і сумніваюся, що в даній якості це засіб буде ефективно працювати.

2. як ополіскувач після миття жирного волосся; при лупи розпорошувати на волосся і шкіру голови. я так робив, в цьому безумовно щось є - після висихання волосся виглядає трохи жвавіше чи що. АЛЕ: так як продукт нестійкий і не є стерильним, я б не ризикував використовувати гідролат в такій якості тривалий час. крім того, після висихання залишається не зовсім звичний запах в волоссі.

3. знезаражувати повітря в приміщенні під час ГРЗ, ароматизувати повітря. так робив - повітря освіжає, це факт. навіть якщо хтось напукал в кімнаті 🙂

4. наносити на стопи для профілактики мозолів і для захисту від грибкових захворювань. на цьому пункті зупинюся детальніше. гідролат я тестував як вдома, так і на дачі. справа відбувалася восени - я весь час був в теплих шкарпетках і непровітрюваній гумового взуття. досить скоро я виявив, що на ступнях твориться біда (все свербіло і лущиться між пальцями). пару днів я пирскав гідролатом в область між пальців ніг, робив примочки на ніч (промаківающімі гідролатом ватний диск і вставляв на ніч між пальців). в результаті все пройшло! так що дезінфікуючими і загоюють властивості гідролат чайного дерева точно володіє!

Гідролат також рекомендується використовувати в якості тоніка для обличчя і в якості засобу для чищення. Ну що сказати - вода є вода, шкіру обличчя він точно не зволожує, навіть сушить.

Гідролат від Зейтун випускається в прозорому флаконі з розпилювачем - це дуже зручно. Вода гамамелісу, якої я користувався, була без розпилювача, але зате в темно-фіолетовому непрозорому флаконі. Думаю, що Зейтуні теж варто випускати гідролати в непрозорій тарі - адже світло всюди, і часом забуваєш про індивідуальні особливості зберігання деякої косметики.

Більш докладно про гідролатом чайного дерева від «Зейтун» можна дізнатися тут: http://www.arabsoap.ru/catalog/gidrolaty/gidrolat_chaynogo_dereva/

Які мої висновки?