Полезные материалы

Тактика лову судака навесні: Весняний судак

  1. Ловля судака навесні
  2. Де ловити судака навесні
  3. Коли починається весняний жор судака
  4. Тактика лову судака навесні
  5. Снасті для лову судака навесні
  6. Принади, наживки, насадки на судака навесні

Деякі рибалки подейкують, що ловити судака навесні - все одно, що шукати голку в копиці сіна. Нібито, судак весну не любить, на приманку не клює, і на вмовляння рибалок не ведеться. У статті ми розкриємо секрети, де ловити судака навесні, яка тактика лову судака навесні, коли починається весняний жор судака, які снасті для лову судака навесні використовувати.

Ловля судака навесні

Деякі рибалки подейкують, що ловити судака навесні - все одно, що шукати голку в копиці сіна. Нібито, судак весну не любить, на приманку не клює, і на вмовляння рибалок не ведеться. Однак, навесні судак ловиться, і ловиться дуже навіть охоче!
Інше питання, що спосіб і принцип лову судака навесні весни, кардинально відрізняється від рибалкаі на судака влітку. Для того, щоб зловити судака навесні, потрібен інший підхід до пошуку місця для риболовлі на судака, підібрати підходящу для цієї пори року приманку на судака. Але не все тут залежить тільки від рибалки. Сам судак навесні особливо любить проявити свій «зубастий характер», вважаючи за краще на якийсь час відмовитися від своїх звичних підвалин.

Де ловити судака навесні

Літній правило «днем шукай судака на глибині, а вночі - на мілководді» навесні зовсім не працює. Навесні судак постійно знаходиться на невеликих глибинах, і вдень, і вночі. Причому, тримається він зовсім не на мілководдях. Глибина в місцях його весняного скупчення цілком досягає 10-15 м. Сам же судак воліє жити в таких місцях на невеликих глибинах - від 2 до 6 м, хоча трапляються і винятки. На відміну від літнього періоду лову, навесні судака слід шукати не на перспективному рельєфі, а в місцях його безпосереднього скупчення. Місця ці можуть бути практично де завгодно, незалежно від рельєфу дна. Стайки судака часто тиняються під мостами, неподалік від зворотних струменів течії, і в масі інших місць по всій акваторії річки. Але краще, як правило, тихі місця - такі собі невеликі зони уповільненої течії. Щоб знайти, де ловити весняного судака, потрібно бути готовим активно переміщатися по річці, і обловлювати масу ділянок. Навіть якщо запримітили ехолотом непогану западину, бровку або обрив, не варто тут затримуватися, якщо після декількох занедбаності клювань не було.

Коли починається весняний жор судака

Навесні, як і практично всі прісноводні риби, судак йде на нерест. Нерест у судака в різних місцях може починатися з середини квітня до останніх чисел травня. Перед нерестом має звичай починатися жор. У цей самий період Жора і ловляться судаки. Однак, відстежити період жора не так вже й просто. Період весняного жора у судака збігається з весняним паводком, причому, з періодом найбільш швидкого підвищення рівня води. В цей час судак бере дуже добре, буквально кожен закид здатний приносити по екземпляру. Але цей період Жора дуже нетривалий, триватиме він тиждень-два від сили. А потім клювання раптово зникає, і про ловлю судака навесні доводиться забувати. Адже попереду заборона на спінінг, а там і нерест вже почнеться.

Тактика лову судака навесні

Тактика риболовлі на судака полягає в тому, що постійно переміщаючись по річці, обловлюваних якомога більшу кількість ділянок. Виявивши удар, зупиняємося, і продовжуємо риболовлю на судака в цьому місці. Навесні часто доводиться міняти тип проводки на судака. Часом судака подобається рівномірна, часом ступінчаста проводка, часто доводиться повільно вести приманку, вішаючи її вудилищем і злегка підмотуючи волосінь. Якщо період жора вгаданий, клювання дуже радує - цілий день можна просидіти на одній ділянці на рибалці на судака. Припиняється весняний клювання судака так само стрімко, як і почався. Ще вчора ви ловили судака під мостом, а вже сьогодні за весь день помітили 1-2 невиразні клювання. Це, на жаль, означає, що весняний жор судака підійшов до кінця, і логічніше переключитися на ловлю окуня або щуки.

Снасті для лову судака навесні

Снасті для лову судака навесні застосовуються ті ж, що і влітку. 2.5-3.5 - метрове вудилище швидкого ладу (тверда палиця з м'яким кінчиком). На вудилище чіпляється легка, компактна котушка з запасний шпулею і потужним фрикціоном. Навіть в літню пору судак не виявляв особливого завзяття при виведенні, а навесні і зовсім опору не видно. Тому силовими характеристиками котушки можна трохи знехтувати. Волосінь - обов'язково плетінка, з мононитки рибалити на сильній течії протипоказано, якщо ви не використовуєте важкі грузила. І тільки приманки для лову судака навесні відрізняються від літніх.

Принади, наживки, насадки на судака навесні

Навесні в ходу джиггинг. Вибираємо 3-7- сантиметрові віброхвости. Оптимальний варіант - Predator сіро-чорного кольору, але непогані результати приносять й інші силіконові приманки. Я весняного судака непогано ловив і на віброхвости фірм Manns і ProfiBlinker, і не сказав би, що результат був гірший. Єдине, що судака колір їх сильно цікавить. Клювання слідували на силікон чорного, чорно-сірого, чорно-зеленого кольору. Рибка повинна бути темною, а не яскравою, але наявність блискіток на темній рибку судаком вітається - клювання поліпшується.

На жаль, великого судака навесні дуже мало, і основна наша здобич - судаки вагою від 0.7 до 1.6кг. Зрідка трапляються винятки на увазі 2-кілограмових садочків, але і це велика рідкість. Як вже говорилося, потрібно відстежити період швидкого підвищення рівня води, тоді і потрібно вирушати за судаком.

Статті на тему Ловля судака, рибалка на судака:


«« «Всі статті про Полюванні і Рибалці

Для того, щоб залишити коментар увійдіть через соціальний сервіс.