Полезные материалы

чехоня

  1. Спосіб життя чехоні
  2. ловля чехоні
  3. Чехоня на Десні
  4. Відео про чехонь
  5. Рекомендовані до прочитання:

Чехоня - прісноводна напівпрохідна риба, яка мешкає у великих і повноводних річках нашої країни. Основним ареалом проживання чехоні в Україні є нижня течія річки Дніпро. В період весняної повені чехонь піднімається вгору за течією і заходить в багато притоки Дніпра - Рось, Десна, Сож і інші. Також ця риба зустрічається в Дунаї, Південному Бузі, Дністрі, Сіверському Дінці.

Чехоня має довгасте вузьке тіло, схоже на шаблю. Голова у риби маленька, рот невеликий, очі великі. Луска дрібна сріблястого кольору. Ближче до спинки чехонь має темний відтінок, який плавно перейшов у майже білий колір до черевця. Спинний плавник невеликого розміру гострої форми. Грудні і черевні плавники великого розміру, мають жовтуватий відтінок.

У наших умовах чехонь може досягати ваги до 1 кілограма при довжині в 60 см. Але такі особини в основному можна зустріти в дельті Дніпра, де для нагулу риби створені найкращі умови. В основному ж середня довжина чехоні, яка зустрічається в наших водоймах, становить від 20 до 40 см при вазі 100-400 грамів.

Спосіб життя чехоні

Чехоня - стайная риба, яка в якості місць для свого проживання вибирає плеса і звали без водної рослинності і сильного коряжника. Дно в місці проживання чехоні має тверду структуру. Протягом дня чехонь зазвичай тримається в півводи, іноді піднімаючись до поверхні, особливо на ранкових і вечірніх світанках. На ніч риба опускається в придонні шари води і зазвичай не харчується.

Чехоня: Ловля чехоні

Навесні численні зграї чехоні мігрують на нерест. Риба піднімається вгору за течією, заходить в притоки великих річок, де відкладає ікру. Після нересту чехоня скочується до звичних місць проживання. Восени зграї чехоні також мігрують, але вже на зимівлю в більш глибокі і тихі ями і вири. Осіння міграція не така тривала, тому зазвичай проходить непомітно для рибалок.

Статевої зрілості чехонь досягає на другому-третьому році життя. До цього моменту її розміри складають 15-20 см, а вага близько 100 грамів. Нерест чехоні проходить в кінці березня або першій половині квітня, коли температури води досягне + 12-14 градусів. Риба відкладає ікру на водну рослинність. Плодючість однієї самки чехоні коливається від 10 до 110 тисяч ікринок. Вилупилася чехонь зростає досить швидко і за перший рік життя досягає довжини 7-8 см.

Чехоня в основному харчується з поверхні або в товщі води. Основними об'єктами корми чехоні є:

  • Комахи, що впали в воду.
  • Малька інших видів коропових риб.
  • Зоопланктон.
  • Дрібні безхребетні.

ловля чехоні

Чехоня є об'єктом любительського і спортивного рибальства. В основному цю рибу ловлять під час її весняних міграцій. У цей час у чехоні відзначається преднерестовий і посленерестовий жор. Зграя чехоні, переміщаючись по річці, активно харчується, атакуючи практично будь-який об'єкт, який потрапляє в поле зору.

Ловля чехоні не рахується якимось складним заняттям. Найголовніше, це виявити маршрут, по якому мігрує риба. Адже вона може йти як по руслу, так і під берегом уздовж берегових бровок або по кіс. Також слід враховувати, що навесні на багатьох ділянках водойм нашої країни діє нерестовий заборона, тому в дозволених місцях до зони проходу зграї можна просто не докинути наживку.

Чехоня дуже цінується рибалками, завдяки своїм смаковим якостям. Жодна риба не може зрівнятися з в'яленої чехонею.

Чехоня в основному ловлять:

  • На «гумку», прив'язуючи до гачків червоні нитки або чіпляючи пучок мотилі і хробака.
  • На фідер або донні снасті.
  • На махову вудку в проводку.
  • На дрібні приманки спінінгів, такі як мікроколебалкі або мікровертушкі.
  • На Сбіруліно, як наживку застосовуючи або натуральні насадки, або штучні мушки.

Чехоня на Десні

На Десні чехоня ловлять в основному тільки навесні. Зазвичай чехонь рідко піднімається високо за течією і більше віддає перевагу нижній і середній плин Десни. Якщо розлив великий, то зграї чехоні в основному проходять по піщаних обмілинах і косах, а в по низькій воді чехоня йде в основному по руслу або під обривистими берегами уздовж берегових свалов.

Чехоня на Десні

Зараз чехонь на Десні ловлять фідерними і донними снастями, рідше застосовувати махове вудилище. У минулі часи досвідчені рибалки застосовували для лову чехоні «гумку». Також, якщо вдалося виявити чехонь, то її можна успішно ловити і на спінінг. Поблизу риба добре ловиться на ультралайтових приманки - дрібні воблеркі і силіконові приманки, мініатюрні обертаються і коливаються блешні. Якщо риба знаходиться на значній віддалі від рибалки, то чехонь на Десні можна ловити на Сбіруліно або відвідної поводок.

Відео про чехонь

Рекомендовані до прочитання:

Коментування на даний момент заборонено.