Полезные материалы

Як вибрати джинси. Історія джинсів.

  1. Як вибрати відповідні чоловічі джинси?
  2. Шви і фурнітура джинс:
  3. етикетки:
  4. Якість деніму:
  5. Ціна:
  6. Країна виробник:
  7. Згадаймо ж історію джинс.
  8. Визначення розмірів джинс:

Правда, надягаючи джинси відчуваєш щось особливе? У чому загадка? Може бути в тому, що цей одяг не асоціюється з роботою, рутиною і означає вільний день, зустріч з друзями? А може бути справа в тому, що мало який одяг може похвалитися такою історією, як джинси. Історією успіху. І надягаючи джинси немов долучаєшся до цього успіху, і сам настроюєшся на успіх.

Як вибрати відповідні чоловічі джинси?

Міряти. Джинси повинні добре сидіти і це не менш важливо, ніж для чоловічого костюма. Але спочатку зрозумійте, що вам потрібно? Чого ви чекаєте від покупки, що головне: підібрати «схожі на улюблені старі штани, які відслужили своє» або «дорого і модно, як у Серьоги», або «щоб добре виглядало з новим кардиганом» і т.п. Це і буде головним для подальшого шопінгу. Потім ознайомтеся з пропозицією, що зараз шиють і носять? І можливо Ви підправити свої початкові вимоги, визначитеся з фасоном і кольором. Потім вам слід переміряти кілька пар, краще різних брендів, і відчути різницю в посадці, зручність і м'якості. Дивіться на себе в дзеркало, рухайтеся і сідайте. Ви будете винагороджені і обов'язково знайдете «свої» джинси.

Шви і фурнітура джинс:

Якщо ви вперше купуєте чоловічі джинси в будь-якому магазині або нової для вас марки не завадить поглянути на шви: переконайтеся, що вони рівні й чіткі, виконані товстої міцною ниткою. Подивіться на виворіт: обробка швів на фірмових джинсах проводиться спеціальним впізнаваним швом-кіскою, що відрізняється від звичайного оверлочних шва. Низ штанин обробляється простим підворіть і швом без застосування оверлока. Всі внутрішні шви повинні бути рівними, без обривів, затягувань і перекосів, а складені по швах штани не повинні морщитися.

Так само подивіться на фурнітуру - гудзики, заклепки, «блискавки». На них повинно бути вибито назву фірми або позначення YKK. Фурнітуру для фірмових джинсів роблять з металу (міді або бронзи), ніякої пластмаси. Блискавка повинна бути з двома фіксаторами, які не дозволять їй сповзати. Заклепки повинні знаходитися на перетинах швів. На класичних джинсах обов'язково повинні бути шлевки для ременя по периметру пояса: 7 - на чоловічих і 5 - на жіночих.

етикетки:

Етикетка (лейбл) повинна бути зі шкіри, і рівно прострочена по периметру (у підробок етикетку часто виготовляють з тканини або дерматину). Написи на фурнітурі і лейблі повинні відповідати один одному.

На внутрішньої бирці повинна бути інформація про товар: спосіб догляду, розмір, код з десяти цифр. «Справжні» фірми не шкодують сил, щоб бирка виглядала гідно, вони використовують поліграфію високої якості, на відміну від ксерокопійованих підробок.

Класична джинсова тканина двоколірна - з зовнішнього боку вона синя, з внутрішньої - майже біла. Правда, зараз з'явилася джинсова тканина, однакова з обох сторін. Та й взагалі, колірна гамма тканин розширилася - є чорні джинси і джинси кольору небіленого полотна, фіолетові, рожеві і навіть помаранчеві. Якщо ви купуєте однотонні джинси, а не «варенку», то зверніть увагу на розподіл фарби: тканина повинна бути рівномірно.

Якість деніму:

Правда, надягаючи джинси відчуваєш щось особливе

Тканина, з якої виготовляють одяг, є дуже яскравим показником якості. Практично всі джинси шиються з деніму - щільної бавовняної тканини. У наші дні можна зустріти такі її різновиди:

«Jean» - якщо Ви бачите на етикетці такий напис, значить перед Вами джинси, виготовлені з недорогої бавовняної тканини з діагональним переплетення нитки. Це найдешевша різновид деніму, вироблена з нескрученной, довгій нитці. Вона має однотонну забарвлення і абсолютно гладка на дотик. Природно, що поважають себе фірми дорогі моделі з такої тканини не шили.

«Denim» - такий напис говорить про високу якість тканини, з якої виготовлені джинси. Вона досить груба, щільна, шорстка а, відповідно, набагато дорожча. Виробляється вона з попередньо скрученого волокна з бавовни. Основа пофарбована в темно-синій колір (індиго), а уточнюючи нитка біла. Завдяки такому способу переплетення лицьова сторона зазвичай стає чорною або синьою, а виворітна виявляється білою. Після першого прання основа линяє, а ворс зберігає свій первісний колір протягом всього періоду шкарпетки. Цей матеріал має відмінну зносостійкість і підходить для виготовлення всіх моделей джинсів. За джинси з такого матеріалу доведеться викласти досить кругленьку суму, але це того варто.

«Jeans» - це третій варіант, так би мовити, проміжний. Нитки основи використовуються скорочення, а качок - гладкий. Ця тканина має гіршими характеристиками, ніж denim, але значно краще за своїми властивостями і фактурі, ніж jean. Вироби з цієї тканини коштують досить дорого, але не дорожче, ніж справжній високоякісний денім.

Ціна:

І, нарешті, ціна. Вона не повинна бути занадто низькою. Все, що коштує менше $ 20 - дешева підробка. Доброю фірми джинси коштують не менше $ 100, а самі пристойні від іменитих брендів - від $ 250.

Країна виробник:

У гонитві за фірмовими джинсами ми, звичайно ж, хочемо придбати «рідні» штани американського виробництва. Тому в першу чергу шукаємо напис: «Made in USA», але часто не знаходимо. Більш того, навіть в дорогих фірмових салонах практично неможливо знайти джинси американського виробництва. Зазвичай продають або турецькі, або китайські, рідше трапляються джинси виробництва Бразилії, Португалії або Греції. З чим же це пов'язано? Справа в тому, що на сьогоднішній день безліч знаменитих джинсових марок воліють відкривати свої фабрики в країнах третього світу. Обумовлено це тим, що в цих країнах і сировину, і робоча сила, і оренда виробничих площ набагато дешевше, ніж в Європі і Америці. Отже, собівартість продукції цих фабрик набагато нижче. Таким чином, джинси, виготовлені безпосередньо в Америці, в Росії продавати практично не вигідно, так як під час транспортування в нашу країну їх вартість зростає до нечуваної суми. Але це не означає, що у нас не можна купити по-справжньому якісні джинси. Так що не варто турбуватися з цього приводу, впадати у відчай або їхати за штанами в США.

Японська компанія Teijin Wow розробила джинси Amino, просочені амінокислотами уповільнюють процес старіння (аргінін), зволожуючими шкіру, захищають її від бактерій. Дослідження показали, що ці джинси зберігають свою ефективність протягом як мінімум двох років. У магазини Японії вже поставили 40 тисяч пар джинсів, і плануються продажі футболок, що перешкоджають старінню.

У 2009 році фірма Levi's випустила модель джинсів з навушниками, вбудованими в кишені, слотами для підключення до комп'ютера і пультом дистанційного керування плеєром.

Джинси стають оригінальною темою для для весілля. У поєднанні з білими сорочками, мереживом, квітами вони створюють приголомшливу атмосферу свободи, молодості і любові. Багато еvent-агентства можуть похвалитися проведенням «джинсових вечірок».

Сьогодні досить часто джинси витісняють діловий чоловічий костюм. Досить додати до джинсів чоловічий піджак і трикотаж і ви отримаєте зручну офісну одяг, яка підійде для походу в ресторан або клуб після роботи.

Згадаймо ж історію джинс.

У далекому 1853 році в Америку плив на кораблі бідний молодий чоловік Леві Страусс - син бельгійського кравця. З собою у нього був лише рулон грубої коричневої тканини (парусини), що дісталася від батька. Як трохи ... Але для винахідливого юнака і цього досить! Прибувши на рудники він став пропонувати пошиття наметів з цієї тканини. Запропонував намети, але тут вловив попит на «добротні штани». І не біда, що сам Леві раніше їх не шив, він впорався з цією справою, та ще й як! Кажуть, ті штани коштували близько 1.5 доларів (що чимало на ті часи), а замовник був задоволений. Штани виявилися дуже міцними і клієнти потекли рікою. Менш ніж через рік Леві Страусс відкрив свою майстерню з пошиття штанів для робітників золотодобувних копалень Каліфорнії.

Кравець Леві Страусс до того ж виявився хорошим підприємцем і прагнув до вдосконалення та просування товару. Він сам їздив в поселення золотошукачів, показував свої моделі штанів, вислуховував пропозиції на рахунок їх модернізації. Так на диво-штанах з'явилися петлі для ременя, глибокі передні і зручні задні кишені, знаменита подвійна відстрочка, а так само заклепки на кишенях (щоб вони не так швидко відвисали і рвалися від тяжкості самородків), тобто все те, чим джинси славляться і по цей день.

Але дозвольте, класичні джинси адже синього кольору? Вірно, коли у Леві закінчилася парусина, що дісталася від батька, він почав використовувати щільну бавовняну тканину - синю саржу, яку виробляли в Німі, у Франції. Звідси і пішла назва тканини denim (de Nimes - з Німа). Тканина цю привозили з італійського порту, тому на тюках з товаром писалося місце відправлення «Genoese», яке американці читали по-своєму: «Джинс». Тому й не вщухають суперечки, де ж з'явилися перші джинси - Америка, Франція, Італія? Можливо і там і там. Відомі факти використання цієї тканини для пошиття одягу в тій чи іншій місцевості, однак запатентував джинси все-таки Леві Страусс в Америці в 1873 році як «робочі комбінезони без бретелей з кишенями для ножа, грошей і наручних годинників».

Популярність джинсів росла рік від року, а коли рудники Сан-Франциско вичерпалися і часи золотошукачів пройшли, інтерес до джинсів підігрів Голлівуд своїми фільмами, де романтичний красень-ковбой незмінно носив джинси. І ось уже весь світ дізнався і полюбив цей одяг.

За часів участі Америки у Другій світовій війні сині чоловічі джинси перестали бути просто модним одягом, їх стали продавати тільки тим, хто брав участь у військових діях. В результаті ці штани стали уніформою американської армії, носити яку було не тільки зручно, але й престижно.

Бум джинсового моди припав на 60-і роки XX століття. Тоді багато модельєрів зацікавилися денимом і почали шити з нього не тільки штани, але і плащі, сорочки, спідниці, кепки, куртки та навіть взуття. Приблизно тоді ж на джинси звернули свою пильну увагу хіпі, що почали прикрашати свій одяг нашивками, стразами і бісером. Ця мода з народу надихнула виробників джинсів і вони самі стали таким же чином прикрашати свою продукцію. Модельєри отримали нове велике поле для реалізації своїх творчих можливостей. Фасон пятікарманних штанів, придуманий Леві Страуссом практично сто років тому, відійшов на другий план. Експериментували не тільки з фасоном і зовнішнім виглядом штанів, але і з самою тканиною: її вимочували в кислоті, протирали майже дощенту, різали тупими ножицями, вибелівалілі області колін, сідниць або передніх областей стегон, навіть розстрілювали з рушниці. Всі ці «знущання» вироби з деніму змушені були терпіти заради втілення ідей провідних дизайнерів світу, таких як Жан-Поль Готьє, Олександр Маккуїн, Карл Лагерфельд та інших.

Але і це ще не все. Денім стали фарбувати в різні кольори і використовувати для прострочки різнокольорові нитки. Творча фантазія Кутюр'є стала просто безмежною. Стало модно мати в гардеробі кілька різних моделей джинсів для різних випадків. Виділилися напряму «жіночі» та «підліткові» джинси, які з самого початку не рассматрівалісь.Что ж в нашій країні? В СРСР дізналися про джинсах в 1957 році на Всесвітньому фестивалі молоді і студентів, але дістати тоді такі штани було дуже складно. Однак джинси завоювали серця і уми радянських громадян і молодь не зупиняли божевільні ціни, які пропонували фарцовщики, ні небезпеки придбання, були схожі на авантюрно-кримінальний роман. У 60 - 70-х роках нещасних любителів цієї зручної бавовняної одягу викликали на комсомольські збори і таврували ганьбою. У 80-х мати її було престижно - діти, яких батьки одягали в джинси, були з багатих сімей, їм заздрили. І якщо вдавалося купити хоча б індійський варіант джинсів, це теж було великою удачею. Як же все змінилося з тих пір! Зараз в Росії можна купити джинси будь-якого фасону, на будь-який смак і колір і хорошої якості.

Так, з'явившись півтора століття назад, джинси сьогодні завоювали весь світ, ставши частиною високої моди і предметом розкоші. На аукціонах джинси знаменитостей продаються за астрономічні суми і за володіння ними борються колекціонери і шанувальники. Джинси знаменитої Мерилін Монро були придбані одним з відомих дизайнерів за 75000 доларів. Модні будинки хизуються інформацією про створення екстра-дорогих унікальних екземплярів джинсів, прикрашених золотом, діамантами та рубінами.

А вже в повсякденному гардеробі зручні та практичні джинси є у кожного. Мільйони людей носять одяг з деніму кожен день, вона практична і зручна.

Визначення розмірів джинс:

Беріть джинси свого розміру або злегка більше, після прання вони сядуть і будуть добре сидіти. У кожної фірми, що виробляє джинси, є докладна розмірна сітка.

позначення розміру

на джинсах

російський розмір

Для чоловіків

Для жінок

25

-

40-42

26

-

42

27

-

42-44

28

44

44

29

44-46

44-46

30

6

46

31

46-48

46-48

32

48

48

33

48-50

48-50

34

50

50

35

50-52

50-52

36

52

52

38

54

54

40

56

56

42

58

58

44

60

60

46

62

-

На джинсах можна зустріти позначення довжини L (від англ. Length) і обхвату талії W (від англ. Waist, талія). При цьому цифри вказані в дюймах, в нашій системі заходів це буде:

Зростання, см

Довжина (L), дюйм

165

30

170

31

176

32

179

33

182

34

185

35

190

36

При розміщенні цієї статті на іншому сайті наявність посилання на наш сайт строго обов'язково!

Як вибрати відповідні чоловічі джинси?
У чому загадка?
Може бути в тому, що цей одяг не асоціюється з роботою, рутиною і означає вільний день, зустріч з друзями?
Як вибрати відповідні чоловічі джинси?
Але спочатку зрозумійте, що вам потрібно?
Потім ознайомтеся з пропозицією, що зараз шиють і носять?
З чим же це пов'язано?
Але дозвольте, класичні джинси адже синього кольору?
Тому й не вщухають суперечки, де ж з'явилися перші джинси - Америка, Франція, Італія?
Что ж в нашій країні?