Полезные материалы

Як вдома видалити, прибрати або відіпрати віск від свічки і парафін з одягу

  1. Основні методи
  2. праска
  3. Пором прибрати віск від свічки
  4. Замороження
  5. Видалення віск з одягу різних матеріалів
  6. складні моменти
  7. Хутро та замша
  8. замшеве взуття
  9. Матеріали з нестійкою
  10. Прибираємо залишки плям

Практично будь-яка пляма на одязі можна легко очистити і видалити, використовуючи сучасні засоби для прання. Але якщо це віск від свічки, навіть не намагайтеся відразу або відтерти її руками або використовувати пральну машинку (делікатний режим) - це безрезультатно. Воскоподобние суміш ніколи не розчиниться водою, миючими засобами теж її не прибрати. А також зверніть особливу увагу, що парафін миттєво в'їдається в усі волокна матеріалу з двох сторін.

Основні методи

Зверніть увагу. Якщо ви хочете вивести сліди парафіну, що в'їлися в штани або інший елемент гардероба, дочекайтеся, поки віск повністю не застигне. В іншому випадку положення не виправиться, а навпаки, посилиться. Проблемне пляма, в результаті, збільшиться в розмірі.

праска

Використання гарячого методу передбачає нагрівання парафіну до температури його плавлення і відділення від волокон матеріалу. Ідеальним інструментом для цього є праска. Термічно обробляючи пляма важливо нагрівати електроприлад до вісімдесяти градусів. Функцію подачі пари рекомендують передчасно зняти зі стандартного режиму. Використання гарячого методу передбачає нагрівання парафіну до температури його плавлення і відділення від волокон матеріалу

Покрокова інструкція по виведенню воску від свічки:

  1. Очистіть сліди парафіну. Для цього візьміть кухонну лопатку або манікюрні ножиці. Дійте гранично акуратно, щоб не деформувати волокна.
  2. Підготуйте серветку, бавовняний тканину, білий листок А4.
  3. Поки праска розігрівається, покладіть знизу і зверху матеріалу серветку. Парафінову пляму накрийте тканиною і аркушем паперу. Починайте гладити пляма.
  4. Після очищення, обов'язково виперіть річ руками. Позбутися від жирних слідів допоможе засіб для виведення плям.
  5. Синтетичні тканини строго заборонено прасувати при вісімдесяти градусах.
  6. Не можна застосовувати праска для видалення плям від кольорових свічок. Використовуваний для їх виробництва барвник тільки сильніше в'їсться в волокна тканини, і ваша улюблена кофта неодмінно зіпсується.

Використовуваний для їх виробництва барвник тільки сильніше в'їсться в волокна тканини, і ваша улюблена кофта неодмінно зіпсується

Пором прибрати віск від свічки

Для використання цього методу озбройтеся:

  • клаптиком тканини з натуральних волокон (підійде стара футболка);
  • феном або професійним отпарівателем.

Технологія видалення:

  • парафінову пляму накрийте серветкою і починайте прогрівати паром;
  • під впливом гарячого повітря пляма буде плавитися і вбиратися в матеріал;
  • при відсутності належного результату, процедуру можете кілька разів повторити.

думка експерта

Працюю в сфері ремонту побутової техніки. Великий досвід у відновленні пральних і посудомийних машин.

Задати питання

Важливо! Якщо використання фена не принесло бажаного результату, застосуйте отпариватель. Тільки тримати його потрібно на відстані десяти сантиметрів від плями, в іншому випадку ви зіпсуєте волокна тканини.

Замороження

Цей метод стане максимально дієвим для наступних матеріалів: джинсових, шкіряних, вовняних, виробів з ворсом. Цей метод стане максимально дієвим для наступних матеріалів: джинсових, шкіряних, вовняних, виробів з ворсом

Для цього використовуйте:

  • морозильну камеру (застиглий віск швидко віддаляється навіть з легких суконь).
  • лід з морозилки;
  • крижану або холодну воду;
  • зубну щітку.

Результат буде максимально швидким, якщо річ помістити в камеру відразу після потрапляння парафіну. Робити це варто швидко, щоб віск не вбрався в волокна.

ВАЖЛИВО! Костюмну тканину тільки так і можна врятувати.

Якщо одяг виконана з тонкого, делікатного матеріалу, використовуйте для очищення слідів воску шматочки льоду. Просто додайте їх на необхідну зону, а через кілька хвилин, потріть пляму зубною щіткою. Якщо одяг виконана з тонкого, делікатного матеріалу, використовуйте для очищення слідів воску шматочки льоду

До меню ↑

Видалення віск з одягу різних матеріалів

Розглянемо.

Видалити парафінові плями і віск від свічки з джинсових матерій можна за допомогою методу заморозки.

Докладніше:

  • замити пляма;
  • через півгодини випрати виріб, забруднення тут же зникне.

думка експерта

Працюю в сфері ремонту побутової техніки. Великий досвід у відновленні пральних і посудомийних машин.

Задати питання

Такий спосіб очищення - найкращий для домашніх умов.

А так же розглянемо наступні матеріали: шовк, атлас, органза, шифон, шерсть.

Ці тканини не так легко очистити, тому що вони деформуються під впливом високої температури. Якщо ви хочете використовувати гарячий метод очищення, зверніть увагу на ярлик речі і застосовуйте для обробки тільки ту температуру, що вказав виробник.

Однак раціональніше скористатися більш щадний спосіб виведення слідів парафіну - замочити річ в воді, і акуратно, через кілька хвилин, видаляти залишки клаптиком натуральної тканини. На місці плями залишиться жировий наліт, який легко зняти засобом для виведення плям. Однак раціональніше скористатися більш щадний спосіб виведення слідів парафіну - замочити річ в воді, і акуратно, через кілька хвилин, видаляти залишки клаптиком натуральної тканини

А так же є синтетичні вироби, які заборонено обробляти високими температурами, наприклад, легкий «топ» з шифону. В цьому випадку сліди парафіну видаляються очищувачем: засіб наноситься на спонж і обробляється необхідну ділянку. Важливо змити всі залишки хімічної речовини.

Порада! Перед використанням такого радикального методу очищення, перевірте дію розчинника на непомітній ділянці одягу. Якщо він пошкодив волокна тканини або зіпсував її природний відтінок, віднесіть виріб в хімчистку.

Вовняні і шовкові речі теж пошкоджуються краплями парафіну. Швидко видалити її допоможе звичайна рідина для очищення посуду. Нанесіть трохи засобу на пляму і залиште на 12 годин. Чи залишиться ретельно вимити мильні сліди з волокон.

Для очищення одягу від воску свічки, винесіть її на холод або покладіть в камеру. Потім акуратно видаліть сліди дерев'яною лопаткою. Таким способом можна очистити і шкіряні штани, спідницю або навіть.

До меню ↑

складні моменти

кольоровий віск

Практично всі описані вище методи очистки не від слідів кольорового парафіну. Положення ускладнюється наявністю хімічних барвників, що проникають глибше в тканину при впливі підвищених температур.

думка експерта

І також не підходить метод прання, адже фарбувальні пігменти можуть глибше проникнути в матеріал. Тому єдиний ефективний спосіб - дія мінусової температури і акуратне змивання замерзлого плями.

Решта сліди від пігменту рекомендується обробити спеціальним очисним засобом, і потім випрати одяг у пральній машині. Решта сліди від пігменту рекомендується обробити спеціальним очисним засобом, і потім випрати одяг у пральній машині

Хутро та замша

Тільки ви помітили пляму парафіну на хутряному виробі, тут же помістіть його в морозильну камеру мінімум на півгодини. В результаті ви зможете швидко видалити віск навіть ворсинками пальців.

Для очищення замшевих виробів накрийте забруднену зону чистим аркушем паперу і акуратно прикладіть праска. Не рекомендується тримати його довше трьох секунд, в іншому випадку матеріал деформується. Якщо пляма не зникло, озбройтеся такими компонентами:

  • водний розчин гідроксиду амонію (30 грам);
  • (10 грам);
  • бензин (40 мл).

Ватний спонж змочується в суміші і прикладається на парафиновое пляма. Потім тканину протирається ганчіркою. Структура замші після такого очищення, якщо потримати виріб над парою. Ватний спонж змочується в суміші і прикладається на парафиновое пляма

замшеве взуття

Важливо відразу знімати і реанімувати взуття, після на неї воску. Просто потримайте виріб над парою і спробуйте відтерти сліди спеціальною щіткою для замші.

Матеріали з нестійкою

Положення таке-ж, що і з різнобарвним парафіном. Віск піддається впливу мінусових температур, після пляма очищається дерев'яною лопаткою. Потім жирні сліди обробляються тальком або присипкою і накриваються бавовняного тканиною. Зверху прикладається важка книга, і вони не виймається з-під неї добу, тальк повинен засохнути. Таким способом очищається і болоньєвих куртка.

До меню ↑

Прибираємо залишки плям

Щоб видалити жирні плями, що залишилися після очищення парафіну, використовуйте такі засоби:

  • нашатирний спирт і гас;
  • ацетон;
  • скипидар, а також розчинник;
  • синтетичні миючі засоби, засоби для очищення посуду, мило.

Вони підходять і для трикотажних виробів.

Описані вище засоби наносяться на пляму, і тільки через добу виріб можна випрати. Однак необхідно враховувати, що якщо парафиновое пляма відразу не зникло, то через 48 годин вивести його буде практично неможливо.

Якщо сліди парафіну потрапили на пальто, то краще не експериментувати. Віднесіть його або дорогий.