Полезные материалы

Майстер-клас по точкової розпису пляшок для початківців

  1. Види фарб для розпису
  2. вітражні суміші
  3. Матеріали і інструменти
  4. Підготовка до роботи
  5. перенесення зображення

Важливий напрямок творчості - розпис по склу Важливий напрямок творчості - розпис по склу. Зараз у цього напрямку багато фанів, які хочуть навчитися такому майстерності. Точкова розпис пляшок - дуже корисне і цікаве заняття, завдяки якому можна навчитися створювати шедеври. Спочатку варто розібратися, з чим необхідно буде працювати.

Види фарб для розпису

Є два основних види фарб:

  • Перші покривні фарби, які покривають скло стандартним шаром. Творити з ними легко навіть початківцям, нереальних здібностей тут не потрібно. Вони створюються на водному підставі. Через це зображення досить просто роздряпати або навіть зовсім змити. Тому закінчену роботу необхідно покрити лаком (краще акриловим і на водній основі). Після цього зображення може знайти «довголіття».
  • Вітражні суміші, за допомогою яких робиться вітражна розпис пляшечки, через свою прозорості можуть створити чудову гру відтінків. З цими речовинами працювати набагато складніше, краще володіти хоча б невеликим досвідом розпису контурів.

вітражні суміші

Варто знати, що такі речовини теж продаються різних видів: стандартні (для їх сушки потрібно один день), запікати вироби - це вітражні суміші нагріваються в духовці до певної температури.

Потрібно це для гарної фіксації малюнка. Всі технічні деталі роботи показані в спеціальній інструкції. Вважається, що виробляють їх для творчості дітей, а й дорослі з радістю попрацюють з цим матеріалом.

Вважається, що виробляють їх для творчості дітей, а й дорослі з радістю попрацюють з цим матеріалом

Процес досить цікавий, зображення створюється на будь-якій рівній поверхні (наприклад, на простому канцелярському виробі), сушиться і перетворюється в шикарну плівку з вашим зображенням, яку можна повільно зняти і приклеїти в будь-яке місце: на шибки, дзеркала, холодильники, плитки керамічні . Здається, що таке зображення досить крихке, і працювати з ним потрібно акуратно.

Але насправді поверхню розписаної пляшки з наклеєним зображенням можна навіть мити за допомогою засобу для чищення скла.

Матеріали і інструменти

Перед розписом скляних пляшок потрібно багато підготувати. Які матеріали будуть потрібні:

  • Безпосередньо фарба.
  • Пензлика різної товщини.
  • Художні контури для красивої розпису або трафарети для роботи.
  • Ватяні палички для зміни зображення.
  • Палітра, яку можна замінити, і проста тарілка з пластику.

Украшаемая поверхню може бути різною: дзеркала, проста посуд, універсальне панно, вікна і навіть меблі зі скла.

Підготовка до роботи

Скло необхідно обробити спиртом або навіть простий рідиною, якої стирає лак з нігтя.

Розпис пляшки сумішами з акрилу, може предмет перетворити на незвичайну вазу або унікальну подарункову річ до будь-якого свята. Потім потрібно вибрати малюнок. Для початківців зображення не повинно бути дуже заплутаним. Популярні візерунки квітів, листочки, гілки. У продажу можна побачити найрізноманітніші кольорові трафарети для роботи. Деякі з них досить важкі, інші ж цілком можуть підійти починаючому майстрові.

Деякі з них досить важкі, інші ж цілком можуть підійти починаючому майстрові

перенесення зображення

Розпис пляшки спеціальними фарбами може зажадати певних художніх здібностей. Щоб отримати ефект вітража, потрібно:

  • Зробити контур. Він буде висихати дві години, потім можна буде перейти до його розфарбуванні. Мабуть, найсерйозніша проблема полягає в рівномірному створенні контуру. Розпис пляшечки вимагатиме гранично правильної роботи з квітами.
  • Натиск руки необхідно завжди тримати під контролем, що непросто для початківця. Слабкий натиск не дає хорошого ефекту, фарба може і не витекти, а при досить посиленому натисканні - потече «через край».
  • Нерівності необхідно виправити простими зубочистками і ватяними паличками.

Точкова розпис пляшок - нескладне заняття. Розписні пляшки можна продавати за хороші гроші, тому це прекрасний спосіб заробітку для початківців.