Полезные материалы

Facebook забанив Декларацію незалежності США. Через расизм

Американське видання The Vindicator отримало бан в соціальній мережі Facebook за розпалювання національної ненависті. Причиною такого звинувачення послужила публікація уривка з Декларації незалежності США, присвяченого корінним народам країни. Після нетривалого розгляду виявилося, що виною всьому занадто толерантний бот.

Після нетривалого розгляду виявилося, що виною всьому занадто толерантний бот

Святкування, присвячені Дню незалежності США, пройшли в Америці 4 липня. Напередодні важливої ​​події американське видання The Vindicator вирішило нагадати своїм читачам історію країни і за кілька днів до свята стало публікувати на своїй сторінці в фейсбуці уривки з Декларації Незалежності США - історичного документа, в якому колонії Північної Америки оголосили незалежність від Великобританії 4 липня 1776 року.

Напередодні важливої ​​події американське видання The Vindicator вирішило нагадати своїм читачам історію країни і за кілька днів до свята стало публікувати на своїй сторінці в фейсбуці уривки з Декларації Незалежності США - історичного документа, в якому колонії Північної Америки оголосили незалежність від Великобританії 4 липня 1776 року

Видання опублікувало вже дев'ять оригінальних уривків державного документа, коли отримало попередження від Facebook, пише BBC . У повідомленні говорилося, що текст видавничого посту не відповідає стандартам соціальної мережі і пропагує ненависть на ґрунті націоналізму.

За словами редактора The Vindicator Кейсі Стінетт, адміністратори Фейсбук знайшли образливим уривок документа, присвячений корінному населенню Америки - різним племенам індіанців. І той факт, що його автором був перший президент США Томас Джефферсон, не зміг їх зупинити.

Він [король Великобританії Георг III] підбурював нас до внутрішніх заколотів, - писав Джефферсон в Декларації, - і намагався нацьковувати на жителів наших прикордонних земель безжальних дикунів-індіанців, чиї визнані правила ведення війни зводяться до знищення людей, незалежно від віку, статі і сімейного положення.

Зрозуміло, сама Стінетт дотримувалася іншої думки.

На жаль, Джефферсон слідом за більшістю британських колоністів того часу не мав дружніх симпатій до корінних американців.

Не минуло й дня, як адміністратори Facebook звернулися до видання з вибаченнями. Виявилося, що расизм в тексті Декларації побачив бот, чиїм завданням є пошук і блокування неприйнятного контенту. І про історичні документах він нічого не знав.

Схоже, ми припустилися помилки і видалили пост, який не суперечив стандартам нашої спільноти. Ми хочемо вибачитися.

Після цього адміністратори вручну відновили публікацію і зняли всі блокування зі сторінки видання. А ось і сам обурливий пост.

Ініціативність роботів все більше виходить за рамки допустимого. В Америці один нахабний бот навіть посмів самостійно звільнити людину з роботи. його рішенням не змогло протистояти навіть начальство .

Читайте на Medialeaks: Хлопчик випадково знайшов машинку для стрижки і довів маму до сліз. Зате сім'я зможе економити на шампунях

Від спілкування з технологіями дісталося і міністру оборони Великобританії Гевіну Уїльямсону. Його голосовий помічник знайшов таку впевненість в собі, що виступив в парламенті замість свого господаря .