Полезные материалы

Сиве волосся: причина і лікування у жінок і чоловіків

  1. Причини появи сивого волосся на голові
  2. Основні причини посивіння
  3. Способи боротьби з небажаною сивиною
  4. Використання лікувальних препаратів
  5. Лікування народними методами

Раніше вважалося, що поява на скронях і голові сивини - це ознака мудрості, досвідченості, благородства. Однак зараз багато жінок і навіть чоловіки впадають в паніку, виявивши у себе симптоми починається старості. Посивіння турбує не тільки літніх, але і дівчат в молодому віці від 25-30 років. Тому багато хто шукає способи, як боротися з сивиною, цікавляться, що робити і чи можна відновити початковий колір шевелюри. Розглянемо, в чому причини ранньої сивини у жінок і чоловіків, чи можливо лікування сивого волосся і методи позбавлення від проблеми.

сивого волосся

Причини появи сивого волосся на голові

У одних людей волосся не сивіє до глибокої старості, інші ж зауважують неприємне освітлення біля скронь вже в 30 років, а то і 20-25. Таке явище стосується і жінок, і чоловіків, не залежить від віку, статури, кольору шкіри.

Перш ніж починати лікування облисіння народними засобами і препаратами, необхідно з'ясувати причини її появи, усунути фактори і звички, що викликають освітлення волосків.

Основні причини посивіння

  • Генетична схильність. Сивина, причини якої викликані спадковістю, з'являється у багатьох в тому ж віці, що й у батьків, близьких родичів. відновити колір в таких випадках практично неможливо.
  • Порушення циркуляції крові в шкірі голови через холод, відмови від шапок взимку. Таке недбале ставлення до здоров'я призводить до того, що освітлення прядок від сивини починається навіть у молодому віці.
  • Недолік в організмі мікроелементів і вітамінів групи В. Ці речовини синтезують білки, сприяють їх накопичення. При нестачі меланін з волосків вимивається, через що шевелюра поступово втрачає колір, а прядки сивіє.
  • Стресові ситуації. Саме стрес часто є причиною появи ранньої сивини у чоловіків і дівчат у віці 25-30 років. Через переживання колір волосків стає світліше спочатку біля скронь, потім по всій голові. Таке несподіване освітлення відбувається через різке викиду адреналіну, коли кров перестає надходити в волосяні цибулини, викликаючи їх загибель.
  • Часте фарбування хімічними складами, що містять аміак, перекис водню. Робити його частіше 3-4 разів на рік не рекомендується, адже відновити пошкоджене волосся буде дуже важко. Згодом колір шевелюри стане бляклим, сивим. Для зафарбовування сивіючого прядок можна використовувати засоби відтінків, які не так шкодять структурі.
  • Пошкодження локонів хімічними завивками, феном, плойкою. Через частого використання термічних інструментів волосся сивіє набагато швидше.
  • Природне старіння. У чоловіків сивина з'являється пізніше, у жінок - трохи раніше, зазвичай у віці 40-45 років. Цей процес практично незворотній, але можна спробувати його уповільнити.

Також від сивини неможливо вберегтися, якщо виявлена дисфункція гормонів у чоловіків і жінок, є захворювання щитовидної залози або остеопороз. Провокує небажане освітлення також недолік міді в організмі, дотримання строгих виснажливих дієт. Однак часто втрачений колір можна частково або повністю відновити, якщо дотримуватися всіх рекомендацій лікарів, вести здоровий спосіб життя.

Способи боротьби з небажаною сивиною

У будь-якому віці, навіть після 40 років, можна знайти способи, як відновити втрачений колір шевелюри. Існує безліч препаратів проти сивини, відомі і народні способи, які підходять і для чоловіків, і для жінок однаково. Від сивини не застрахований ніхто, тому краще заздалегідь дізнатися методи боротьби з нею в молодому і похилому віці.

Посивіння можна лікувати як народними засобами, так і медикаментозними препаратами під наглядом лікаря-трихолога.

Самостійно робити ін'єкції заборонено, краще пройти консультацію і придбати готові засоби проти сивини за призначенням фахівця. Удома можна робити різні відвари для ополіскування, втирати маски, щоб зупинити почалося освітлення шевелюри і відновити роботу волосяних цибулин з вироблення меланіну.

Використання лікувальних препаратів

аптечні медикаментозні кошти від сивини можна придбати як для чоловіків, так і для жінок в будь-якому аптечному пункті. Вони допомагають зробити колір волосся більш темним, активізують роботу волосяних фолікулів, регулюють кровопостачання шкіри голови. Зупинити посивіння допоможуть наступні дії:

Також лікар може призначити фізіотерапію, що включає електростимуляцію, лазеротерапію, дарсонвалізацію волосистої частини голови, щоб підсилити пігментацію, відновити колір волосся .

Також лікар може призначити фізіотерапію, що включає електростимуляцію, лазеротерапію, дарсонвалізацію волосистої частини голови, щоб підсилити пігментацію,   відновити колір волосся

Зазвичай такі процедури проводять у віці до 50 років, коли процес вироблення меланіну ще повністю не припинився. Це допомагає зробити камуфлювання сивини, зупинити освітлення волосків.

Лікування народними методами

У багатьох чоловіків і жінок немає довіри до покупним препаратів, тому вони використовують домашні маски, відвари, приготовлені за народними рецептами. Такі настойки від сивини допомагають при початковому появі перших ознак, маскують сиві волоски біля скронь, повертають втрачений колір.

Добре допомагають відвари кропиви, червоного перцю, суміші ефірних масел, лікувальні дієти з морепродуктами, кефіром, горіхами. Ось кілька перевірених рецептів, придатних і для жінок, і для сивіючого чоловіків:

  • Камуфлювання сивини хною. Натуральна хна здатна фарбувати навіть сиві пасма, надаючи їм яскраво-рудий, коричневий або каштановий колір. Можна заважати її з басмою, домагаючись більш темних насичених відтінків.
  • Відновлення кольору маскою з сиру. Для приготування беруть 100 грамів продукту, додають щіпку меленого перцю, розтирають. Наносять масу на голову, тримають годину. Змивають залишки маски теплою водою. Таку процедуру треба робити щотижня протягом декількох місяців.
  • Попередження появи сивого волосся за допомогою масел. Змішують в однакових пропорціях кунжутне і оливкове масло, втирають в пасма 2-3 рази в тиждень.
  • Відновлення кольору за допомогою чайної заварки. Заварюють 3 ложечки чаю в 500 мл окропу, додають ложечку солі, розмішують. Втирають рідину в шкіру, розподіляють по локонам. Промивають прядки через годину. Процедуру роблять 2-3 рази в місяць.
  • Ополіскування сивого волосся кропив'яним настоєм. Три ложки подрібненої зелені кропиви заливають склянкою окропу, через годину проціджують, додають в рідину ложечку оцту 9%. Наносять на прядки, тримають до змивання годину.

Ці способи можна використовувати і для профілактики, навіть у віці 30-40 років при наявності схильності до посивіння.