Полезные материалы

Як боротися з жирною шкірою голови?

  1. Чому волосся жирніє?
  2. Продукти, які доглядають за волоссям
  3. Як і що можна виправити?

GD Star Rating
a WordPress rating system

Якщо доводиться щодня мити волосся, а то і два рази в день, якщо все це вже сильно набридло, то, значить, настала пора вирішити цю проблему Якщо доводиться щодня мити волосся, а то і два рази в день, якщо все це вже сильно набридло, то, значить, настала пора вирішити цю проблему.

Чому волосся жирніє?

Відповідь на це питання проста. Організм виробляє занадто багато жиру. Надлишок цих масел в коренях волосся призводить до того, що волосся знову і знову жирніє. Така проблема турбує не всіх. Так чому ж у деяких є вона, а деякі і не здогадуються про існування таких труднощів? Є кілька причин підвищеної жирності волосся:
- генетична спадковість;
- вплив гормонів;
- наслідки дієти;
- атмосферний вплив (дуже жарко, дуже волого);
- захворювання (себорейний дерматит, лупа );
- медикаменти (в тому числі і оральні контрацептиви);
- відсутність належного догляду.

До відома: сало, яке виробляє шкіра, тверде при кімнатній температурі. При температурі тіла воно тане. У зв'язку з цим, жірнеть волосся починає з коренів, так як саме коріння першими стосуються рідкого шкірного сала.

Продукти, які доглядають за волоссям

Основні проблеми жирного волосся важко вирішити. Проте вибрати засоби по догляду цілком доступно кожному. Поява широкого асортименту косметичної продукції на багатьох відбилося не так, як хотілося. Маски, бальзами, кондиціонери дарують чарівний ефект, зволожують і пригладжують, вирівнюють, додають блиску. Однак є й інша, менш райдужна сторона медалі. Силіконові і масляні компоненти входять до складу майже всіх засобів по догляду за волоссям. Силікони й масла - жирні і важкі речовини. Крім цього, вони притягують, як магніт, все мікрочастинки бруду і пилу. У підсумку, волосся виглядає брудними вже до вечора! Звичайно, рішення мити голову частіше - єдино вірне, на перший погляд. Але не можна забувати, що чим частіше миється голова, тим менше залишається в волоссі природних масел. Реагуючи на це, шкіра голови виробляє все більше масел. Ситуація зациклюється.

Як і що можна виправити?

Дійсно, є кілька рекомендацій, прислухавшись до яких дещо можна поправити.

1. Зміна шампуню. Краще використовувати щадний, очищающий, заснований на натуральних компонентах, шампунь. Як правило, в об'ємних і зволожуючих шампунях міститься безліч компонентів-агресорів, які подразнюють шкіру голови і провокують на збільшення виробництва сала.

Рекомендується використання спеціальних терапевтичних шампунів, до складу яких входить саліцилова кислота. Як більш простого варіанту, можна розглянути варіант з додаванням 3% саліцилової кислоти. Вироблення масел, за яку відповідає шкіра голови, помітно знизиться.

2. Необхідно позбутися лупи. Дивно, але лупа і свербіж також є результатом зайвого виробництва сала шкіри. Для того щоб позбутися від лупи раз і назавжди, доведеться відвідати лікаря. У цих питаннях фахівцями вважаються дерматолог і трихолог. Цілком можливо, що все лікування обмежиться допомогою в підборі спеціального шампуню проти лупи. Буває, що виписують стероїди.

3. Необхідно вміти правильно мити голову. Виконання цього пункту є дуже важливим етапом позбавлення від жирності. Жоден шампунь не зможе допомогти, якщо голова миється невірно. Для того щоб очистити шкіру голови, необхідно нанести не сильно багато шампуню в основу волосся. Шкіру голови потрібно активно, але недовго, помасажувати кінчиками пальців, обережно прибрати піну з волосся і добре обполоснути волосся по всій довжині. Не потрібно плутати волосся.

4. Не потрібно наносити парфуми. Під час нанесення парфуму волосся від цього краще позбавити. Від парфумів жирна шкіра голови починає активну стимуляцію виробництва шкірного сала. Аромат краще наносити на ділянки шкіри, на яких немає волосся. Якщо все ж дуже хочеться нанести на волосся, то ні в якому разі не на корені. Тільки на кінчики волосся і зовсім небагато.

5. Необхідно змінити продукти по догляду за волоссям. Рекомендується перехід на спеціальні засоби, які були створені для шкіри голови, яка схильна до жирності. Використання сухого шампуню може бути порятунком жирного волосся. Існують відмінні, але недешеві варіанти, не просто прибирають надлишковий жир, але і покращують самопочуття волосся. У цих препаратах акцент робиться на вітамін Е і протеїни пшениці, які входять до їх складу.

Не так давно з'явився абсолютно новий препарат для волосся, які страждають від жирності - праймер (грунтовка). Цей продукт був створений для того, щоб зачіска не розпадалася, а волосся зберігали якомога довше доглянутий вигляд. У разі використання сухого шампуню або грунтовки, голову не прийде мити дуже вже часто, а шкірно-жировий баланс шкіри голови прийде в норму. Проблема жирності буде ліквідована.

GD Star Rating
a WordPress rating system

Чому волосся жирніє?
Чому волосся жирніє?
Так чому ж у деяких є вона, а деякі і не здогадуються про існування таких труднощів?
Як і що можна виправити?