Полезные материалы

Як боротися з пилом

  1. Чому необхідно прибирати Пил може являти собою все, що завгодно, тому здатна заподіє шкоду здоров'ю....
  2. Методи вирішення проблеми
  3. Вологе прибирання
  4. провітрювання
  5. вибивання
  6. етапи збирання
  7. Як очистити від пилу одяг
  8. Як прибрати пил зі стелі і стін
  9. Як зменшити кількість пилу

Чому необхідно прибирати

Пил може являти собою все, що завгодно, тому здатна заподіє шкоду здоров'ю. Основні її складові - алергени. При вдиханні вони поглинаються стінками дихальних шляхів і роблять організм більш уразливим для проникнення інфекцій.

При вдиханні вони поглинаються стінками дихальних шляхів і роблять організм більш уразливим для проникнення інфекцій

Пил може викликати алергію

Особливо небезпечна пил, що утворюється в результаті розпаду штучних матеріалів: килимів, шпалер, утеплювачів. У ній можуть міститися шкідливі речовини: пестициди, сполуки свинцю, пилові кліщі та інші речовини, здатні викликати у людини алергію і в подальшому астму. Якщо регулярно дихати курних повітрям, захворювання дихальних шляхів неминучі. Також можливі проблеми зі слизовими, запальні процеси. Пилові частинки осідають на продуктах харчування і воді, що дуже небезпечно. З огляду на все вищевикладене, важливо знати, як боротися з пилом в квартирі і уникнути проблем зі здоров'ям.

Основні пилозбірники в будинку

Ступінь поширення забруднень залежить від кількості місць, де вони можуть накопичуватися. Чим їх менше, тим нижче ризик розвитку алергії і захворювань дихальної системи. Основні джерела пилу вказані в таблиці:

Комп'ютер, телевізор і інша техніка Для їх виготовлення використовується вогнетривкі пластик, який під час роботи нагрівається і притягує бруд Ліжко Подушки, матрац і білизну - це ті місця, де може розмножуватися пиловий кліщ . Тому важливо дотримуватися гігієни і регулярно міняти постіль М'які меблі Активно притягує пилові частинки. Якщо ви алергік, краще замінити її на дерев'яні аналоги Вентиляція Саме брудне місце в квартирі, де постійно циркулює повітря. З цієї причини необхідно його регулярно прибирати Книги Відмінно збирають пилові частинки і виробляють їх в неймовірних кількостях. Щоб уникнути неприємностей, зберігайте бібліотеку за склом і подалі від спальні Вуличний пил З'являється в будинку, якщо ваші вікна виходять на галасливу дорогу або будівельний майданчик. В цьому випадку прибирання потрібно проводити якомога частіше Комп'ютер, телевізор і інша техніка Для їх виготовлення використовується вогнетривкі пластик, який під час роботи нагрівається і притягує бруд Ліжко Подушки, матрац і білизну - це ті місця, де може розмножуватися   пиловий кліщ

Дуже багато пилу скупчується на книжкових полицях

Бруд в будинку може накопичуватися в старих шпалерах, які зберігаються на антресолі, вражає м'які іграшки та інші предмети інтер'єру. Повністю позбавитися від неї неможливо, але є ефективні способи боротьби з пилом - і народні, і сучасні.

Методи вирішення проблеми

Головний помічник при збиранні - пилосос, оснащений хорошою системою фільтрації. Звичайні моделі не тільки не збирають весь бруд, але і сприяють її поширенню по квартирі. На особливу увагу заслуговують агрегати з аквафільтром - вони затримують в собі майже сто відсотків усмоктуваної пилу. Не варто використовувати для прибирання віник - він піднімає легкі частинки наверх і не дає ніякого ефекту.

Вологе прибирання

Відмінний спосіб видалити пил в будинку. Добре мийте моли під диваном, шафами і ліжком, протирайте все поверхні вологою ганчіркою. Книги можна пропилососити вузької насадкою. Для побутової техніки використовуйте антистатичні засоби: збризніть ними ганчірку і протріть всі предмети.

Для побутової техніки використовуйте антистатичні засоби: збризніть ними ганчірку і протріть всі предмети

Протирайте листя рослин, на них накопичується пил

Якщо пил скупчилася на рослинах, протріть їх листя мокрою губкою. Вологе прибирання бажано проводити хоча б раз на тиждень.

провітрювання

Частіше відкривайте вікна в будинку. Але якщо робити це в суху погоду, в житло потрапляє не тільки свіже повітря, але і пил. Тому кімнату краще провітрювати після дощу.

Тому кімнату краще провітрювати після дощу

Провітрювання квартири після дощу

Регулярно виносите на сонці все постільні приналежності, а також верхній одяг. Взимку речі можна відправити на мороз. В результаті ви зможете вбити все пилових кліщів.

вибивання

Пил має властивість накопичуватися на м'яких меблів, тому частіше вибивайте її. Для цього накрийте диван і крісла вологим простирадлом і побити інтенсивними рухами. Мокра тканину вбере все частинки, і вони не піднімуться в повітря. А ще краще - купити шкіряні меблі.

А ще краще - купити шкіряні меблі

Як варіант, можна пропилососити диван

Вона майже не притягує бруд, та й прибирати її легше. Вибивати потрібно і килими, так як пилосос не здатний прибрати з ворсу весь пил.

етапи збирання

Будь-яке приміщення потрібно періодично прибирати.

Ця робота може бути поточної і генеральної. Першу виконують раз на тиждень, другу - хоча б раз в два місяці. Поточне прибирання включає:

  • видалення пилу з меблів і всієї техніки;
  • обробка ванної та туалету;
  • миття підлоги.

Для усунення запорошених частинок з килимів і підлоги ідеально підійде пилосос. При цьому не забувайте очищати його мішок від бруду. Підлоги потрібно мити, відсуваючи всі важкі предмети - під ними пил утворює клубки. На завершення бажано ще раз пройдіться вологою ганчіркою, щоб зібрати осіли частинки.

На завершення бажано ще раз пройдіться вологою ганчіркою, щоб зібрати осіли частинки

Максимально підготуйтеся до збирання

Генеральне прибирання трудомістка і забирає багато часу. Вона проводиться в кілька етапів:

  1. Видалення пилу не тільки з зовнішніх поверхонь, а й внутрішніх. Не забувайте обробляти люстри і карнизи, верхню частину шаф.
  2. Виперіть штори, килими і килими вибийте на вулиці.
  3. Скляний посуд промийте і ретельно витріть, книги пропилесосьте.
  4. Обов'язково провітріть ковдри і подушки.
  5. М'які іграшки по можливості слід попрати і добре просушити.

Особливої ​​уваги потребує кухня. У робочій зоні обов'язково накопичується бруд, а всередині кухонного гарнітура обов'язково будуть крихти та ін. Все полки слід промити, шафи зрушити і помити під ними підлоги. Періодично робіть в своєму житлі косметичний ремонт. Пил швидко збирається в шпалерах, забивається під лінолеум і плінтуса, осідає на стелі.

Як очистити від пилу одяг

Прибрати пилові частинки з предметом гардероба нескладно. Будь-яку тканину можна почистити за допомогою пилососа. Якщо такої можливості немає, використовуйте спеціальні щітки - намагнічуючись, вони притягують частинки пилу, вовни та інші забруднення.

Якщо такої можливості немає, використовуйте спеціальні щітки - намагнічуючись, вони притягують частинки пилу, вовни та інші забруднення

Використовуйте спеціальний ролик для чищення одягу

Якщо одяг потрібно почистити терміново, скористайтеся широким скотчем - на його липкою поверхні залишається все зайве. Також в магазинах є спеціальні пристосування, які діють аналогічно скотчу.

Як прибрати пил зі стелі і стін

Є кілька методів позбутися від пилових частинок з подібних поверхонь:

  1. Статична прибирання - швидка, але не дуже ретельно. Ідеальний варіант для покриттів, які не можна мочити. Для роботи вам знадобиться моп - пристосування з штучним ворсом, здатним електризуватися. Спочатку натріть моп на чистій поверхні, поки не з'явиться статичну електрику, а потім проведіть по забрудненим ділянках.
  2. Ваккумних прибирання - проводиться за допомогою пилососа і декількох насадок.
  3. Волога обробка - підходить не всім покриттям, але вважається найкращою. Перед початком робіт проведіть тест на невидимій ділянці: якщо реакції на намокання немає, можна сміливо змивати бруд.

Очищення стін від пилу пилососом

Як зменшити кількість пилу

Щоб полегшити собі прибирання і позбутися від великої кількості запилених частинок. Всі дрібні предмети приберіть під скло. Постарайтеся видалити всі, що збирає бруд: штучні квіти, одяг, що висить на стільці, немиту взуття в коридорі. Не забувайте пилососити стіни, особливо якщо шпалери прикрашені об'ємним малюнком. У теплу пору року зволожуйте сітки на вікнах з пульверизатора.

Раз в тиждень міняйте постільний комплект, частіше стирайте фіранки і штори. Жалюзі потрібно регулярно очищати за допомогою щітки. Обов'язково умова здорової атмосфери в будинку - оптимальна вологість. Підтримувати її допоможуть спеціальні зволожувачі. Додатково можна встановити очищувач повітря.

На жаль, позбутися від пилу раз і назавжди неможливо, так як це природна складова нашого життя. Але регулярне прибирання, підтримання чистоти і порядку допоможуть значно зменшити кількість бруду.