Полезные материалы

Ви запитували - я відповідаю!

Цей пост вийшов позачергових і в основному призначений тим, хто вписався в   марафон   практично перед його закінченням Цей пост вийшов позачергових і в основному призначений тим, хто вписався в марафон практично перед його закінченням. На питання щодо можливості повторного відправлення листів я відповіла відмовою з огляду на те, що у мене поки немає асистента, який зміг би цим займатися. А витрачати свій час на відправку великої кількості листів майже 80 передплатникам (саме стільки людей записалося в серпні) я собі дозволити не можу.

І все ж, мені дуже хочеться зробити приємне і тим, хто упустив свій «маленький шанс». А так як листи, які приходили від нових учасників, містили в собі питання, на які я відповідала в ході марафону, то відповіді на основні з них я продублюють в цьому пості.

Мені дуже приємно, що багато хто з Вас надихнулися на подальше навчання задовго до традиційного початку навчального року. Тим читачам, хто вирішив уже зараз включитися в процес підвищення рівня своєї майстерності, керуючись моїми підказками, ця стаття зіграє роль своєрідного помічника в реалізації задуманого. Ну а учасники марафону " 40 днів суцільний користі " сміливо можуть пропустити цей пост. Хоча, як показує практика, все ж деяка інформація, опублікована в листах, вислизнула від погляду окремих учасників. Мені дуже приємно, що багато хто з Вас надихнулися на   подальше навчання   задовго до традиційного початку навчального року

Отже, по порядку ...

Питання 1 «Які книги Ви порадите для навчання конструювання одягу?»

Цій темі я приділила цілу статтю на сайті , Прочитати яку Ви можете, перейшовши за активними посиланнями в тексті. Слід звернути увагу на той факт, що вибір підручників визначається цільовим призначенням навчання. Якщо Ви новачок в пошитті одягу, не слід починати з підручників для вищих навчальних закладів. Без досвідченого наставника ці книги для Вас стануть «китайською грамотою», так як більша частина інформації зазвичай опрацьовується на практичних заняттях, а в підручниках наводиться лише теоретичне обгрунтування основних питань. переходьте по засланні, і Ви зможете детально ознайомитися зі змістом статті, посвященнойкраткомуобзору підручників по конструюванню одягу.

Питання 2 «За якими книгам краще вивчати технологію одягу?»

Це важливе питання, оскільки конструювання одягу тісно переплітається з проектованими методами обробки деталей, вузлів і вироби в цілому. Відповідь на це питання також визначається цільовим призначенням процесу навчання - для індивідуального пошиття або для масового виробництва

Тим, хто вивчає технологію швейних виробів для індивідуального пошиття, можу рекомендувати книги наступних авторів:

  • Силаєва М. А. з пошиття виробів за індивідуальними замовленнями
  • Литвинова І. Н. Шахова Я. А Виготовлення жіночого верхнього одягу за індивідуальними замовленнями
  • Першина Л.Ф., Петрова С. В. Технологія швейного виробництва
  • Борецька Є.Я. Виготовлення чоловічого верхнього одягу

Для початківців свій шлях в області пошиття виробів підійдуть такі книги, доповнені докладним покроковим описом покрокової обробки деталей і вузлів різних видів виробів

  • «Як шити красиво» із серії «Домашня академія» видавництва «МИР»
  • «Шиття - моє хобі» видавництво «Burda»

Для цілей аналізу і технологічної підготовки масового виробництва одягу додатково рекомендую довідкові видання під редакцією КокеткінаП.П. :

  • "Промислова технологія одягу»
  • "Одяг. Технологія-техніка, процеси - якість"

Питання 3 «Чи є у Вас на сайті статті з матеріалознавства одягу? Чи плануєте Ви курс з матеріалознавства? »

Безумовно, знання з матеріалознавства є важливими, так як властивості матеріалів визначають не тільки вибір основних конструктивних параметрів майбутнього виробу, а й величину технологічних припусків в одязі (припусків на усадку, уработку, монтажні припуски). Аналізу властивостей матеріалів, використовуваних для пошиття, я приділяю достатньо уваги при розробці конструкції виробів. Але курс з матеріалознавства я не планую.

Крім класичних підручників з матеріалознавства, які Ви без праці можете знайти через пошукові системи, можу порадити подібний курс в відео форматі від Асі Мінулін під назвою «Матеріалознавство 2.0. Як вибрати тканину ». Попереджу заздалегідь - особисто з курсом не знайома, але знаю про його існування.

Питання 4 "Де можна почитати Ваші статті по корсетним виробам?»

У мене немає статей на цю тему, і найближчим часом я не планувала їх писати. Якщо бути чесною, то це зовсім не мій асортимент. Я знайома з конструюванням і технологією виготовлення корсетів, але працювати з цією асортиментної групою поки не збираюся.

Інформацію по конструюванню і виготовленню корсетних виробів і суконь з корсетами Ви можете отримати на сайті Тетяни Козоровіцкой проекту «Академія корсета»

Питання 5 «Які методики конструювання дитячого одягу Ви рекомендуєте?»

За конструювання дитячого одягу є кілька статей на сайті, в яких я привожу узагальнену характеристику процесу конструювання одягу даної групи. У них детально розглядаються такі теми:

В даний час я готую курс по конструюванню дитячого одягу. Як тільки він буде готовий, я обов'язково сповіщу всіх читачів і передплатників сайту

Питання 6 «Які книги з моделювання одягу варто подивитися, щоб навчитися розробляти складні моделі?»

На даний період часу видано досить велика кількість книг, присвячених моделюванню одягу, розрахованих на різний рівень майстерності учнів.

Якщо брати до уваги російську школу проектування одягу, то можна виділити наступні видання:

  • Мартинова А.І., Андрєєва О.Г. «Конструктивне моделювання одягу»
  • Бланк А. Ф., ФомінаЗ.М, «Практична книга з моделювання жіночого одягу

Для тих, хто хоче вдосконалити свою майстерність в практиці моделювання складних конструкцій плечового одягу, рекомендую стару книгу «100 фасонів жіночих суконь». І хоча моделі, пропоновані в ній, морально застаріли, але варіанти конструктивної опрацювання поверхні форми для виробів різного ступеня складності представлені в цьому джерелі відмінним чином. Те ж саме стосується книги "100 моделей жіночих спідниць". Ці видання Ви без зусиль зможете знайти у вільному доступі.

Серед зарубіжних авторів, які пропонують свої авторські видання з моделювання одягу, можна виділити наступних:

  • Хелен Джозеф-Армстронг з її двотомної «Енциклопедією конструювання і моделювання модного одягу»
  • Nakamichi Tomoko (Нокамічі Томоко). PatternMagic (на японській мові)

До речі, Ви можете виступити співавтором цього поста і доповнити в коментарях описом тих книг, якими користуєтеся у своїй практиці моделювання одягу.

Питання 7 «За якими методиками Ви рекомендуєте будувати вироби з рукавом реглан?»

Свого часу я приділила достатньо уваги аналізу методик конструювання виробів з рукавом реглан. Опис особливостей цього покрою з точки зору конструктивного рішення деталей можна знайти в методиках авторів Янчевський Е. А., Матузова Е. М., Бахметьєв В. І., в методиці ЦОТШЛ (в одному з методичних вказівок), методиці РДМ (Республіканського Будинку Моделей ). У збірниках журналу "Ательє" Ви також можете знайти прийоми побудови конструкції виробів розглянутого покрою на прикладі методики Мюллера.

У своїй практиці я користуюся рекомендаціями методики Янчевський Е.А., трохи коректуючи їх з урахуванням модних тенденцій і особистого досвіду роботи з конструкціями одягу цього покрою.

інформацію про особливості конструювання виробів з рукавом реглан по методиці Янчевський Е. А. Ви можете знайти в статтях , Опублікованих на моєму сайті

Питання 8 «Чи можна змішувати різні методики конструювання?»

Можна, але в межах розумного. Та й то, якщо Ви детально вивчили хоча б одну методику, розібралися в причинно - наслідкові зв'язки виконуваних розрахунків, побудов і одержуваних результатів. Наприклад, якщо Ви знайшли в одній з методик досить повне і обгрунтоване опис способу побудови середньої лінії спинки виходячи з комплексу факторів, що впливають на цей процес, то побудова цього конструктивного вузла можна сміливо використовувати в будь-який з методик.

Питання 9 «Чи підходить методика ЦОТШЛ для масового виробництва одягу?»

У чистому вигляді - ні, так як вона спирається на ряд розмірних ознак, значення яких не представлені в розмірних стандартах. При цьому якщо Ви знайдете вдалу заміну їх через інші виміри, то і методика ЦОТШЛ може бути використана для масового пошиття.

Важливо зрозуміти, що в методиці ЦОТШЛ застосовуються наближені способи оформлення криволінійних зрізів (пройми, горловини і т. П.), І якщо при індивідуальному пошитті неточності в їх оформленні можна підкоригувати на примірці, то при конструюванні одягу масового виробництва цей момент повинен бути врахований заздалегідь .

Варто також згадати питання градації, тобто отримання комплекту лекал на всі рекомендовані розміри і зростання на основі базового розміру. Оскільки методика ЦОТШЛ спочатку призначалася для конструкторських розробок на індивідуальну фігуру, то і схеми технічного розмноження лекал в ній не передбачені. Правда, їх можна отримати самостійно, але це вже інше питання. Варто також згадати питання градації, тобто отримання комплекту лекал на всі рекомендовані розміри і зростання на основі базового розміру

Питання 10 «Як можна перевірити, чи правильно я побудувала креслення, якщо я новачок в конструюванні?»

На сайті опублікована стаття на цю тему. Ви зможете прочитати її, перейшовши по засланні .

І все ж, якщо Ви не зовсім впевнені в своїх силах, я рекомендую на етапі перших розробок звернутися до досвідченого фахівця для оцінки правильності зроблених конструктивних рішень. Якщо таких поруч немає, то постарайтеся для початку виготовити макет виробу з недорогої тканини для оцінки якості його посадки на фігурі. В цьому випадку у Вас є можливість на етапі макетування внести всі необхідні зміни в основне креслення конструкції.

Нагадую про те, що для забезпечення якісної посадки рукава при його втачіванія в пройму вироби слід приділити увагу правильному проставлення контрольних надсечек по зрізах пройми і оката.

Питання 11 «Де, крім методики ЦОТШЛ, можна почитати про те, як будувати сукні на реальні нетипові фігури, що відрізняються від стандартних?»

Погоджуся з автором питання в тому, що дуже часто доводиться мати справу з фігурами, що відрізняються за пропорціями і статурі від тих, які описані в звичайних методиках.

На допомогу у вирішенні даної задачі може прийти книга автора Шершневої Л.П. «Конструювання жіночого одягу на типові та нетипові фігури», а також книга, видана під редакцією журналу «Ательє», «М.Мюллер і син. Сукні та блузки. Конструювання ». При цьому не варто прив'язуватися до конкретних методик, досить вловити суть виконуваних перетворень.

На моєму сайті є кілька публікацій на цю тему. Зокрема, розглянуто особливості конструювання одягу на фігури з плоскими і виступаючими сідницями, фігури з великим виступом грудей і на фігуру, яка поєднуватиме в собі кілька «родзинок» - з великими грудьми, виступаючими сідницями і щодо тонкою талією

Питання 12. «Я новачок в конструюванні ... Ви радите спочатку відшити макет виробу. А як я зможу зрозуміти, що в ньому не так і як мені потім виправити всі мої неточності побудови? »

Процес виготовлення макета і аналіз його посадки дуже схожий на виготовлення самого виробу і підготовку його до примірці. Я вже описувала процес підготовки і проведення примірки в одній зі статей. При цьому важливо пам'ятати про ознаках , Що характеризують правильну посадку на фігурі (манекені).

Якщо Ви помітили в процесі візуальної оцінки макета дефекти посадки, постарайтеся їх ідентифікувати, тобто віднести до тієї чи іншої групи за існуючими видами. У цьому випадку Ви легко зможете визначити конкретну причину дефекту і спосіб його усунення.

Інформація по конструктивним дефектів в одязі представлена в статтях, опублікованих на сайті в розділі "Промислове конструювання одягу".

Слід пам'ятати, що «чорновий» макет виробу доцільно шити з тканини, наближеною за властивостями до основного матеріалу, з якого передбачається виготовляти проектований виріб.

Питання 13 «Як враховується на кресленні усадкову трикотажних полотен?»

Методика визначення усадки трикотажу подібна з визначенням усадки тканини . Якщо Ви були уважні до вивчення матеріалу за технологічними припуску, то, найімовірніше, прочитали інформацію на цю тему у відповідній статті

Знаючи відсоток усадки, розрахований як в пайовому напрямі, так і в поперечному, можна визначити величину припуску на усадку (Пу). Алгоритм визначення цього припуску і його використання для коригування креслення конструкції трикотажного вироби вже описаний в одній з статей на сайті.

Питання 14 «Де можна почитати про технологію виготовлення трикотажних виробів?»

З відомих мені гідних джерел інформації за технологією виробів з трикотажу можу виділити книги авторів Флерова Л.Н. і Золотцева Л. В .:

  • Флерова Л.Н. Виготовлення трикотажних білизняних виробів
  • Флерова Л.Н. Промислова технологія поузловой обробки верхніх трикотажних виробів
  • Флерова Л. Н. Технологія і обладнання швейно-трикотажного виробництва

Це, так би мовити, «класика жанру». Оновлені версії подачі цього матеріалу, адаптовані до властивостей сучасних трикотажних полотен, шукайте у моїх колег в інтернеті.

Безумовно, це далеко не всі питання, які надійшли від учасників марафону. Відповіді на окремі з них вимагають більш детального опису, доповненого графічним зображенням. Але такі питання я відклала вже на вересень.

До зустрічі в наступних статтях!

Також можна прочитати:

Питання 1 «Які книги Ви порадите для навчання конструювання одягу?
Питання 2 «За якими книгам краще вивчати технологію одягу?
Чи плануєте Ви курс з матеріалознавства?
Питання 4 "Де можна почитати Ваші статті по корсетним виробам?
Питання 7 «За якими методиками Ви рекомендуєте будувати вироби з рукавом реглан?
Питання 9 «Чи підходить методика ЦОТШЛ для масового виробництва одягу?
Питання 10 «Як можна перевірити, чи правильно я побудувала креслення, якщо я новачок в конструюванні?
Питання 11 «Де, крім методики ЦОТШЛ, можна почитати про те, як будувати сукні на реальні нетипові фігури, що відрізняються від стандартних?
А як я зможу зрозуміти, що в ньому не так і як мені потім виправити всі мої неточності побудови?
Питання 13 «Як враховується на кресленні усадкову трикотажних полотен?