Полезные материалы

Що робити, якщо річ полиняла, як відіпрати злиняти річ в домашніх умовах?

  1. Чому одяг линяє?
  2. Виведення полинялих плям народними засобами
  3. Засоби для виведення плям для полинялих плям
  4. Як вивести плями?
  5. Білі тканини з кольоровими візерунками - як вивести полинялі плями?
  6. Як прати, щоб речі не линяють?
  7. Загальні поради і рекомендації

Якщо звернути увагу на предмети гардероба, практично на всіх є бирка, де докладно зазначено, як правильно себе вести, щоб вони надовго зберегли свій первісний вигляд. Якщо звернути увагу на предмети гардероба, практично на всіх є бирка, де докладно зазначено, як правильно себе вести, щоб вони надовго зберегли свій первісний вигляд

Іноді трапляються випадки, що господиня в поспіху забуде і випере їх з іншими речами або виробник використовує неякісну тканину. Саме в таких випадках необхідно терміново проводити реанімацію виробів, щоб повернути їм колишній вигляд.

Чому одяг линяє?

Часто предмети убрань покриваються різними плямами після виробленої прання.

Причини цих неприємностей визначаються наступним:

  • Плями бурих і сірих кольорів з'являються зв'язку з надлишком доданого миючого препарату. Якщо він розчинився частково в рідини, нагрітої недостатньо, поява розлучень забезпечено.
  • Наступною причиною виникнення темних нальотів або зелених плям від трави, інших забруднень є невірно обраний режим прання. Одяг не встигає відпираються, і брудні плями просто розмазуються по поверхні.
  • Присутність іржі викликають виникнення на одязі дефектів у вигляді іржавих і бурих плям.
  • На одязі білого кольору плями різних відтінків виникають, якщо вони були випрані спільно з кольоровими виробами. Дуже сильно линяють речі, пошиті з джинсової тканини. Не потрібно забувати про те, що можуть віддавати своє забарвлення навіть у холодній воді.
  • Кольорові тканини з нанесеними на них малюнками інтенсивно линяють, якщо прання відбувається в сильно гарячій воді з інтенсивним режимом.
  • Якщо на одязі виконана вишивка в ручному виконанні, вона практично не линяє. Це пояснюється тим, що нитки для рукоділля мають стійке фарбування. Однак такі предмети стираються окремо, бажано ручним способом.

Виведення полинялих плям народними засобами

Існує безліч різних способів позбавлення від полинялих плям за допомогою порад наших бабусь, якими вони користувалися протягом багатьох років:

  • Кип'ятіння. Для цього використовується сода кальцинована з розрахунку: 1 ч. Л., Розведена в літрі води. Доводиться до кип'ятіння, занурюється зіпсована річ і кип'ятиться протягом 30 хвилин. При цьому необхідно постійно помішувати, щоб вони не прикипіло на дно. Як кип'ятити білизну в домашніх умовах , Детально розглядалося тут.

Важливо! Кип'ятити можна тільки ті вироби, які мають стійкість до високих температур.

  • Сода. На забруднене місце наноситься змішана з водою сода (до стану кашки), розтирається і витримується 10 хвилин. Далі прополіскується.
  • Складна суміш. Для цього необхідно змішати по 1 ст. л. крохмалю, порошку отбеливающего, лимонної кислоти; 2 ст. л. солі, інгредієнти розлучаються теплою водичкою. Суміш повинна вийти густий. Нанести на забруднену поверхню з виворітного боку і залишити на 12 годин. Після цього випрати з додаванням засобу для виведення плям або миючого засобу. Можна використовувати терте господарське мило.

Можна використовувати терте господарське мило

  • Перманганат марганцю. У 10 літрах гарячої води розчинити половину склянки порошку, додати кілька крупинок марганцівки. На кілька годин в розчині замочити річ, після чого випрати і висушити під сонячними променями.

Для обробки кольорових полинялих виробів також є народні методи:

  • Спирт медичний. На 2 літри теплої води додається 100 мл.спірта, на 2 години проводиться замочування. Після закінчення часу впливу віджати, прополоскати і висушити.
  • Перекис водню. У приготовлений розчин, що складається з 2-х л. теплої води, 0,5 склянки прального порошку, 3 ст. л. перекису занурити пошкоджену річ, витримати кілька годин, далі випрати звичайним способом.

Засоби для виведення плям для полинялих плям

Якщо з одягу зійшов яскравий колір, повернути його вже нереально.

Але, при накладенні одного кольору на інший після виробленої прання, відновити первісний колір можна, використовуючи спеціальні засоби для виведення плям, виготовлені саме для цих цілей:

Але, при накладенні одного кольору на інший після виробленої прання, відновити первісний колір можна, використовуючи спеціальні засоби для виведення плям, виготовлені саме для цих цілей:

  • У продажу є універсальний препарат K2r - він ефективно видалить будь-які плями з будь-яких видів тканин. Але, щоб результат не розчарував, необхідно строго дотримуватися інструкції. 1 пакетик розлучається в 10 л. води, в ньому замочується пошкоджений предмет.
  • Vanish для кольорової білизни здатний повернути до життя полинялі речі темних і світлих кольорів. Потрібно на кілька годин замочити їх у приготовленому розчині. Слідувати інструкції необхідно повністю!
  • Domestos - препарат досить агресивний, але ефективний. При роботі з ним необхідно дотримуватися обережності і оперативність, обов'язково дотримуватися ТБ. На пошкоджене місце налити рідину, пляма буде зникати на очах, швидко видалити засіб. Виріб прополоскати особливо ретельно в холодній воді.
  • Якщо постраждали речі білого кольору, можна замочити їх розчині з додаванням «Білизни», приблизно, на півгодини. Далі ретельно випрати.

Як вивести плями?

На білих речах плями і розводи помітні найбільше.

Вони дуже швидко приймають фарбу від інших виробів, але і відпираються теж швидко:

Вони дуже швидко приймають фарбу від інших виробів, але і відпираються теж швидко:

  • Якщо плями свіжі, позбутися від них можна використовуючи холодну воду, пральний порошок з ефектом відбілювання.
  • Якщо біла річ полиняла, її замочити в розчині «Білизни-гелю» (до одягу вона відноситься найбільш дбайливо). Цей метод не підійде для виробів з вовни, синтетики, шовку - вони візьмуть неприємний сірий відтінок.
  • Виріб можна замочити у воді, в яку додана перекис водню, пральний порошок. Тримати необхідно не менше 2-х годин. Далі випрані звичайним способом і прополіскується.
  • Щоб реанімувати білі полинялі вироби, можна використовувати спеціальні засоби для виведення плям. В цьому випадку необхідно строго дотримуватися інструкції.
  • Приготований склад з лимонної кислоти, стружки мила господарського, розбавлений водою до стану кашки наноситься на поверхню, залишається для впливу на 12 годин, після чого стирається і полощеться. Цей метод не підходить для кольорових виробів, кислота може змінити кольоровість.
  • У відрі окропу (10 л.) Розлучається 20 мл. нашатирю і поміщається в розчин пошкоджене виріб. Витримують 1,5 години, стирається і полощеться.

На кольорових речах видаляти полинялі плями потрібно вкрай обережно: використання лимонної кислоти і відбілюючих препаратів для них не підійде. Якщо неправильно використовувати будь-яке засіб, виріб можна остаточно зіпсувати.

  • Провести процедуру відновлення можна, застосовуючи кисневі препарати з відміткою «Солор». Замочувати виріб в розчині можна протягом години.
  • Для прання полинялих речей застосовується повторна процедура з температурним режимом 600 С. Це підійде для позбавлення від недавно отриманих плям. Вони стануть менш помітні, якщо речі повторно випрати, прополоскати і просушити.
  • Якщо постраждали джинсові шати, то необхідно приготувати кашку з натрію двовуглекислого, нанести її на пляму на 3 год. Пошкодження на джинсових речах вважаються найскладнішими, позбутися від них часом неможливо. У таких випадках речі краще освітлити або перефарбувати.
  • Комбіновані і чорно-білі речі прати потрібно ручним способом з додаванням неагресивного кошти. Але якщо деталі забарвилися, то врятувати їх можна приготувавши розчин, що складається з 10% нашатирю і рідини для миття посуду в рівних частках. Річ помістити в розчин на 402 хв, далі випрати вручну в теплій воді і прополоскати. Прекрасно можуть допомогти кисневі відбілювачі для кольорових виробів.

Білі тканини з кольоровими візерунками - як вивести полинялі плями?

Після придбання вироби з такими характеристиками, першу прання краще виконувати вручну. Пояснюється це тим, що пофарбовані речі не люблять довгого перебування у воді. Прати потрібно швидко і холодній воді.

Щоб закріпити результат, потрібно полоскати виріб у воді з додаванням солі або оцтової кислоти:

  • Якщо після прання стало помітно, що річ полиняла, потрібно відразу ж провести повторну процедуру, поки вона не встигла висохнути. Виконати це необхідно в прохолодній воді.
  • Можна скористатися засобом для виведення плям для кольорової білизни (обов'язково, щоб хлор в ньому був відсутній). Засіб додати в машину і обробити їм пошкоджену поверхню.
  • Не слід довгий час тримати речі в розчині з додаванням відбілювача. В цьому випадку нитки стануть дуже тонкими, і виріб швидко прийде в непридатність.
  • Позбутися від плями на білій основі можна за допомогою сильного хлорного відбілювача для одягу . Але роботи слід виконувати вкрай обережно. За допомогою піпетки нанести засіб на пошкодження, почекати, поки вони знебарвиться і ретельно прополоскати.
  • У торгових точках реалізуються спеціальні засоби для усунення такої проблеми. Плюс їх у тому, що вони впливають тільки на що з'явилися плями, а основну поверхню залишають без зміни.
  • Прекрасно допомагає мило «Антіпятін». Воно впливає на всі види тканин. Потрібно натерти пошкоджену ділянку, залишити на півгодини, після випрати і прополоскати в звичайному режимі.
  • Прекрасно допоможуть народні засоби, такі як сода харчова, оцет, нашатир і перекис.

Як прати, щоб речі не линяють?

Щоб не сталося неприємних сюрпризів, перед пранням слід провести деякі дії:

  • Відсортувати вироби, визначивши їх здатність до линяння. При цьому слід враховувати, що найчастіше, линяють речі, що мають червоний, зелений і синій кольори. Такі вироби краще випрати окремо, використовуючи ручний спосіб.
  • Речі відокремити один від одного за кольорами. Білі вироби необхідно прати окремо. Розподілити по типу тканин: важкі матеріали стираються окремо від легких, це допоможе уникнути тертя між ними.
  • До прання можна перевірити вироби на можливість віддавати колір. Для цього сумнівну річ замочити окремо, при зміні кольору води означає, що вона линяє і прати її необхідно окремо.
  • Температурний режим слід вибирати правильно, найкраще робити такі процедури в прохолодній воді або до 400 С.

Загальні поради і рекомендації

Щоб уникнути неприємностей під час прання, необхідно дотримуватися деяких порад і рекомендацій:

  • Білі вироби прати ізольовано від кольорових. Навіть якщо скатертини, рушники, серветки мають такий колір, їх перуть окремо.
  • Одяг із джинсової тканини стирається окремо від усіх виробів.
  • Перед використанням і пранням нових речей, потрібно уважно ознайомитися з інструкцією, надрукованій на ярличку.
  • Щоб з інтенсивно забарвлених виробiв не вимивалася фарба, їх не слід замочувати і натирати милом.
  • У торгових точках реалізуються спеціальні серветки спеціально для прання. Їх необхідно класти в барабан машини і, якщо річ почне линяти, вона вбере в себе всю фарбу.
  • Сумнівні вироби краще прати на руках, без попереднього замочування і натирання милом.

Важливо! Висока вартість не є показником високої якості вироби. У будь-якому випадку необхідно спочатку ознайомитися з інструкцією і випрати річ вручну.

Чому одяг линяє?
Білі тканини з кольоровими візерунками - як вивести полинялі плями?
Як прати, щоб речі не линяють?
Чому одяг линяє?
Як вивести плями?
Білі тканини з кольоровими візерунками - як вивести полинялі плями?
Як прати, щоб речі не линяють?