Полезные материалы

Шкільна форма - МАОУСШ п.Парфіно

  1. Переваги шкільної форми
  2. Мінуси шкільної форми

Згідно з дослідженнями психологів, одяг є важливим фактором, що визначає ступінь зосередженості школяра на заняттях. У загальноосвітніх школах досить довгий час була дозволена вільна форма одягу, і міністерство освіти з часом змогло зробити висновки: успішність знижується, особливо в старших класах. Президент Росії Володимир Путін, виступаючи в кінці березня 2013 року на конференції ОНФ в Ростові-на-Дону, висловився за введення шкільної форми. Міністерство освіти і науки Росії вже розробило і направило в регіони для використання приблизний документ про встановлення єдиних вимог до одягу школярів. Згідно з ним, освітня установа має право встановлювати кілька видів одягу: повсякденна, парадна і спортивна.
23 квітня 2013 року в Держдуму внесли законопроект, який вводить по всій Росії шкільну форму. Згідно з документом, кожен регіон сам зможе встановити вимоги до одягу для школярів.
Міністерство освіти і науки видало рекомендації про єдині вимоги до шкільної одязі регіональним навчальним закладам. Зовнішній вигляд учнів повинен відповідати загальноприйнятим в суспільстві нормам ділового стилю і носити світський характер. Вимоги до повсякденної, парадної і спортивної форми встановлюються школами. Колір і фасон зможуть вибирати на раді школи або на батьківських зборах. В елементах форми за бажанням можна використовувати відмітні знаки освітнього закладу.

Переваги шкільної форми

В о-перше, шкільна форма дисциплінує, що доведено дослідженнями Крім того, надягаючи форму, школярі відчувають себе причетними до своєї школи, усвідомлюють себе членами одного колективу. Навіть малюк-першокласник переповнюється гордістю, відчуваючи себе більш дорослим: «Тепер я школяр! »

Шкільна форма дозволяє обмежити можливості учнів конкурувати один з одним в одязі, вона здатна усунути візуальну різницю між дітьми з сімей з різним рівнем достатку.

Якщо буде існувати єдина форма, то держава зможе дотувати її виробництво, що дозволило б підтримувати невисокі ціни. Крім того, прийняття стандарту на форму на державному рівні може служити гарантією відповідності шкільного одягу санітарно-гігієнічним вимогам.

Мінуси шкільної форми

Найголовніший мінус форми в тому, що вона несе в собі елемент уравнительности. Школярі, які кожен день носять форму, позбавлені можливості виражати свою індивідуальність за допомогою одягу.

Придбання форми може стати важким тягарем для малозабезпечених сімей.

Носіння шкільної форми ніяк не регламентується державою. Сьогодні єдина форма - головна ознака хорошої школи!

ПАМ'ЯТКА для БАТЬКІВ.

Відповідно до Федерального закону від 29.12.2012 № 273- ФЗ "Про освіту в Російській Федерації", на виконання листів Міністерства освіти і науки Російської Федерації від 28.03.2013 № ДЛ- 65/08 "Про встановлення вимог до одягу учнів", від 28.03.2013 № ІР- 164/08 "Про направлення копії листа Міністерства освіти і науки Російської Федерації" р ешеніем педради АМБУ ЗОШ п. Парафіяни і відповідно до затвердженого положення з школі рекомендується:

для учнів 1-4 класів здобувати на 1 вересня 2013 року шкільну форму «зелена клітка»

Форму можна знайти в м.Старий Русса (ТЦ «Сплав», 2 й поверх), в м.Великий Новгород, магазин «Одяг для школярів» (Велика Московська вул, 80)

для учнів 5-11 класів здобувати на 1 вересня 2013 року наведену шкільну форму:

1) для хлопчиків і юнаків - штани класичного крою, піджак або жилет нейтральних кольорів (сірого, чорного) або неяскравих відтінків синього кольору; однотонна сорочка поєднується колірної гами пастельних тонів; аксесуари (краватка, поясний ремінь);

2) для дівчаток: жакет, жилет, спідниця, брюки або сарафан нейтральних кольорів (сірого, чорного) або неяскравих відтінків синього кольору; непрозора блузка (довжиною нижче талії) поєднується колірної гами пастельних тонів; плаття в різних колірних рішеннях, доповнене знімним коміром, краваткою (рекомендована довжина суконь і спідниць: не вище 10 см від верхньої межі коліна і не нижче середини гомілки).

У холодну пору допускається носіння джемперів, светрів і пуловерів поєднується колірної гами. Парадна шкільний одяг використовується учнями в дні проведення свят та урочистих лінійок.

Для хлопчиків і юнаків парадна шкільний одяг складається із повсякденного шкільного одягу, доповненої білою сорочкою. Для дівчаток і дівчат парадна шкільний одяг складається із повсякденного шкільного одягу, доповненої білому непрозорому блузкою (довжиною нижче талії).

Носіння змінному взутті для всіх учнів обов'язково. Заборонено носіння пляжного взуття, масивної взуття на товстій платформі, вечірніх туфель і туфель на високих підборах (більше 7 см)

Зовнішній вигляд учнів повинен відповідати загальноприйнятим в суспільстві нормам ділового стилю і носити світський характер. Навчаються забороняється з'являтися в освітній установі з екстравагантними стрижками та зачісками, з волоссям, пофарбованим у яскраві неприродні відтінки, з яскравим манікюром і макіяжем, з пірсингом. Дівчатам не дозволяється приходити в школу з розпущеним волоссям.

Дівчатам не дозволяється приходити в школу з розпущеним волоссям

Департамент освіти і молодіжної політики Новгородської області на підставі пункту 9.2 протоколу засідання Уряду Новгородської області від 16 липня 2015 року № 11рекомендовал:

продовжити в підвідомчих освітніх організаціях інформаційно -раз'яснітельную роботу з батьками (законними представниками) про можливі негативні наслідки носіння неякісної шкільного одягу на здоров'я дітей протягом 2015/2016 навчального року.

Гігієнічні вимоги до шкільної форми (по м атеріали, розміщеним на офіційному сайті Управління Росспоживнагляду по Новгородській області):

Інформація для педагогів, батьків.

Одяг дітей відіграє істотну роль в збереженні і зміцненні здоров'я дітей і підлітків.

Результати аналізу захворюваності свідчать про наявність прямих, статистично значущих причинно-наслідкових зв'язків між функціональним призначенням предметів одягу та її якісними показниками, з одного боку, і захворюваннями шкіри (контактний та атопічний дерматити) і простудними захворюваннями (грип, гострі респіраторні захворювання, захворювання органів дихання ) з іншого боку.

Зазначені захворювання в структурі загальної захворюваності дітей і підлітків займають провідне рангове місце. Так, на частку шкіри і підшкірної клітковини серед дітей припадає близько 4% від усіх захворювань. При цьому, особливе місце серед захворювань шкіри займають контактні дерматити, які обумовлені зниженням функціонального призначення одягу 1-го і 2-го шарів.

Невідповідність, використовуваної дитячого одягу і взуття її функціональним призначенням, зниження функціонального призначення одягу 3-го шару і одягу 1-го і 2-го шарів, призначеної для занять фізичною культурою, на тлі недосконалих в дитячому віці механізмів терморегуляції і з урахуванням природно-кліматичних умов призводить до простудних захворювань. При цьому, в епідемічний процес грипу та ГРВІ в однаковій мірі залучаються діти всіх вікових груп.

Тому показники безпеки одягу регламентуються з урахуванням віку, функціонального призначення, площі контакту зі шкірою, складу використовуваних матеріалів.

Дотримання гігієнічних вимог до одягу і взуття формує мікроклімат пододежного простору (температура, вологість, паро- повітропроникність), дозволяє одязі забезпечувати суб'єктивні комфортні умови при оптимальних мікрокліматичних параметрах в приміщенні освітнього закладу.

Сукупність вимог до матеріально-технічного устаткування освітніх установ (навчальні приміщення, роздягальні, роздягальні, меблі) і нормативних вимог до функціональним призначенням одягу дитячого асортименту, якості та безпеки матеріалів формує необхідність введення спеціалізованого одягу для школи (шкільної форми). Використання шкільної форми визначає доцільність підвищення вимог, як до функціональним призначенням, так і до якості одягу для дітей і підлітків.

Актуальність шкільної форми обумовлена ​​і особливостями росту і розвитку дитячого організму в цей період. Діти різного віку мають особливості руху (ступінь розвитку м'язів, амплітуда рухів і ін.), Які впливають на величини зміни розмірів тіла дітей в динаміці. Ергономічно досконала (зручна дитині в статиці і динаміці) шкільна форма дозволяє формувати поставу дитячої фігури і покликана забезпечити динамічний комфорт.

Комфортна і зручна шкільна форма, зшита з натуральних і безпечних матеріалів, є запорукою, насамперед, збереження здоров'я учнів, а також вирішення соціальних проблем, формує позитивний настрій, психологічно спокійний стан і активізує бажання вчитися.

Текстильні матеріали та готові швейні вироби повинні відповідати вимогам біологічної та хімічної безпеки, а також нормам по гігроскопічності, повітропроникності, електрізуемості, змістом вільного формальдегіду і стійкого забарвлення.

Результати аналізу ринку дитячим одягом свідчать про те, що шовкові костюмні тканини виготовляють з комплексних синтетичних ниток і штапельної пряжі. Для костюмів застосовуються також тканини з комплексних поліамідних або поліефірних ниток, еластанових волокон, віскозних волокон, а також тканини з поєднання різних видів хімічних ниток.

Вовняні тканини для поліпшення їх властивостей випускають з додаванням хімічних волокон: 30-35% поліефірних і 40% поліефірних волокон, 3% капрону і 40% лавсану.

На показники теплозащитности впливає гігроскопічність. З підвищенням вологості матеріалів знижується їх тепловий опір і збільшується теплопровідність. З цієї причини до гігроскопічним вовняним тканинам додається до 50% хімічних волокон, в основному нитрона або віскози (30%).

Виходячи з цього, більш широке застосування повинні знаходити текстильні матеріали з хорошими гігієнічними властивостями (гігроскопічність, повітропроникність, влагопоглащение, теплозащитность, напруженість електростатичного поля на поверхні виробів). Найбільше зазначеним гігієнічних властивостей відповідає вовняна тканина. Деякі сорти бавовняної тканини, особливо трикотаж, фланель, також мають досить високими гігієнічними якостями. Ці тканини добре зберігають тепло, забезпечують провітрювання шару повітря між одягом і тілом, добре вбирають вологу. Пошиття повсякденному дитячого одягу з шкіряною і прогумованої тканини не рекомендуються.

До числа таких тканин, які залишаються поки що незамінними при виготовленні певних видів дитячого одягу з позиції гігієнічних властивостей відносяться, перш за все, футеровані бавовняні тканини, фланель, бумазея і інші.

Для виготовлення виробів 1 шару одягу (нижня білизна) доцільно з гігієнічних позицій використовувати бавовняні тканини і шовковий трикотаж. Не рекомендується нижню білизну для дітей з синтетичних волокон (нейлон, капрон, ацетат, триацетат). При носінні білизни із зазначених синтетичних волокон організм піддається дії статичного електричного поля, який надає нервово-трофічну вплив не тільки на поверхню тіла, а й на стан внутрішнього середовища організму. Нижня білизна з бавовни або віскози навіть захищає від дії статичного електричного поля наступних шарів одягу, виготовленої з синтетичних тканин.

Гігієнічні вимоги до взуття обумовлені тим, що розмір, фасон і жорсткість низу дитячого взуття не повинні перешкоджати розвитку стопи. Взуття для дітей і підлітків виготовляють в точній відповідності з довжиною і шириною стопи. Неприпустимо використовувати тісний або занадто вільне взуття. Для формування правильної стопи носок взуття повинен бути вільним, а каблук широким, висотою не більш 1,5-2 см. Носіння дівчаткам взуття на високих підборах (4-5 см) може в подальшому негативно відбитися на родової функції. Найкращим матеріалом для виготовлення зимового взуття є шкіра, а для літньої - прюнель, парусина. Гумова та лаковане взуття, а також взуття, виготовлене з синтетичних матеріалів для дітей не рекомендується. Гумове взуття в сиру погоду слід обов'язково одягати на вовняний носок. Не можна допускати, щоб школярі перебували в приміщенні в спортивного взуття-гумових тапочках або кедах.

Правовою основою вимог, що пред'являються до умов утримання дітей і підлітків в освітніх установах, а також до дитячого одягу є: Закон Російської Федерації від 07.02.1992года № 2300-1 «Про захист прав споживачів»; Федеральний закону від 30 березня 1999 року № 52-ФЗ «Про санітарно-епідеміологічне благополуччя населення»; санітарно-епідеміологічні правила і нормативи СанПіН 2.4.1.2660-10 «Санітарно-епідеміологічні вимоги до влаштування, утримання та організації режиму роботи в дошкільних організаціях»; СанПіН 2.4.2.2821-10 «Санітарно-епідеміологічні вимоги до умов і організації навчання в загальноосвітніх установах»; СанПіН 2.4.7 / 1.1.1286-03 «Гігієнічні вимоги до одягу для дітей, підлітків і дорослих, товарам дитячого асортименту і матеріалами для виробів (виробів), що контактують з шкірою людини» і технічний регламент Митного союзу «Про безпеку продукції, призначеної для дітей і підлітків »(ТР ТЗ 007/2011)

Про якість та безпеку шкільної форми

Вимоги до одягу для дітей і підлітків визначені технічним регламентом Митного союзу «Про безпеку продукції, призначеної для дітей та підлітків» (ТР ТЗ 007/2011), санітарними правилами СанПіН 2.4.7 / 1.1.1286-03 «Гігієнічні вимоги до одягу для дітей , підлітків і дорослих, товарам дитячого асортименту і матеріалами (виробам), які контактують зі шкірою людини ».

При виборі шкільної форми та взуття пам'ятайте, що відповідно до ст.25 Закону РФ від 07.02.1992г. №2300-1 «Про захист прав споживачів» обмін товару належної якості провадиться протягом 14 днів, не рахуючи дня покупки за умови, що зазначений товар не був у споживанні, збережено його товарний вид, споживчі властивості, фабричні ярлики. У разі, якщо аналогічний товар відсутній у продажу на день звернення, покупець має право відмовитися від договору купівлі-продажу і зажадати повернення сплаченої за вказаний товар грошової суми. Вимога споживача про повернення грошової суми підлягає задоволенню протягом трьох днів з дня повернення зазначеного товару.

При виявленні в товарі недоліків відповідно до ст.18 Закону РФ від 07.02.1992г. №2300-1 «Про захист прав споживачів» споживач за своїм вибором має право:

вимагати заміни на товар цих моделі або артикулу;

вимагати заміни на такий же товар іншої моделі (артикулу) з відповідним перерахуванням купівельної ціни;

зажадати відповідного зменшення купівельної ціни;

зажадати негайного безоплатного усунення недоліків товару або відшкодування витрат на їх виправлення третіми особами;

відмовитися від виконання договору купівлі-продажу і зажадати повернення сплаченої за товар грошової суми.

Текстильні матеріали та готові швейні вироби повинні відповідати вимогам біологічної безпеки; стійкості забарвлення до впливів прання, поту, сухого тертя; хімічної безпеки; маркування продукції;

Невідповідність, використовуваної шкільної форми її функціональним призначенням, зниження функціонального призначення одягу 3-го шару, на тлі недосконалих в дитячому організмі механізмів терморегуляції і з урахуванням природно-кліматичних умов призводять до простудних захворювань, а зниження функціонального призначення одягу 2-го шару - шкірної захворюваності ;

Перед випуском в обіг дитячі товари повинні бути піддані процедурі обов'язкової оцінки (підтвердження) відповідності вимогам технічного регламенту:

декларація про відповідність - для одягу 3-го шару з трикотажних і текстильних матеріалів (наприклад, костюми на підкладці), штучних готових текстильних виробів;

сертифікат відповідності - для одягу 2-го шару з трикотажних і текстильних матеріалів (наприклад, блузки, сукні, спідниці, сорочки, штани).

На маркуванні одягу, нанесеною на етикетку, обов'язково повинна міститися наступна інформація: найменування та місцезнаходження виробника; найменування і призначення виробу; дата виготовлення; вид і масова частка натурального і хімічного сировини в матеріалі верху і підкладки вироби; розмір вироби; єдиний знак звернення на ринку.

Крім зовнішнього вигляду і якості одягу дуже важливі матеріали, з яких вона виготовлена. Текстильні матеріали та готові швейні вироби повинні відповідати вимогам біологічної та хімічної безпеки, а також нормам по гігроскопічності, повітропроникності, електрізуемості, змістом вільного формальдегіду і стійкості забарвлення.

Перевагу слід віддавати натуральним матеріалам, таким, як шерсть, шовк, льон, бавовна. Тканина краще вибирати без синтетичних добавок - вони акумулюють статичну електрику. Синтетичні матеріали, як правило, мають низьку повітропроникністю і гігроскопічністю і можуть викликати підвищену пітливість, і, як наслідок, бути причиною появи висипу і подразнень на шкірі. Рекомендується форма з бавовни і льону для осені та весни, а шерсть і кашемір для зими.

Вовняні тканини, для поліпшення їх властивостей випускають з додаванням хімічних волокон: 30-35% поліефірних і 40% поліефірних волокон, 33% капрону і 40% лавсану.

На показатели теплозащитности впліває гігроскопічність. З підвіщенням вологості матеріалів зніжується їх теплопровідність. З цієї причини до гігроскопічним вовняним тканинам додається до 50% хімічних волокон, в основному нитрона або віскози (30%).

До числа тканин, які залишаються поки що незамінними при виготовленні певних видів дитячого одягу з позиції гігієнічних властивостей відносяться, перш за все, футеровані бавовняні тканини, фланель, бумазея і інші.

Правильний вибір шкільної форми, в якій дитина знаходиться понад 5-ти годин на день, є запорукою збереження здоров'я учнів, а також формує позитивний настрій, психологічно спокійний стан, активізує бажання вчитися.