Полезные материалы

Веганські або пісні котлети з сочевиці

Всім привіт! З вами Віка Лепінг, і сьогодні я розповім, як приготувати веганські або пісні котлети з сочевиці. Це рецепт індійської (і не тільки) кухні, який як раз стане в нагоді в великий пост.Я особисто пост не дотримуюся, проте все моє харчування нагадує один великий пост, тому я дуже рада писати для вас пісні рецепти, які ви поза сумнівом оціните.

До речі, сочевичним котлети - це не перший пісний рецепт в моєму блозі. Інші подібні страви ви можете переглянути за посиланням веганські рецепти , Які весь час поповнюються всілякими вкусняшками. Я підписана на багато англомовних веганських сторінок в Інстаграме і на багато каналів на YouTube, скажу чесно, там іноді показують такі шедеври, які підкорюють серце раз і назавжди 😀

Чесно кажучи, я в принципі вважаю, що Великий піст - це правильне харчування. Я не прихильник тваринних білків, зовсім недавно могла собі дозволити лише рибу зрідка, але після того, як пішла в спортзал, вирішила на час повернути в свій раціон молочку і яєчні білки, щоб швидше і ефективніше худнути. Однак я все одно дотримуюся думки, що козеін (молочний білок) - це дуже шкідливо. Але це лише моя думка 🙂

Вегетаріанські котлети з сочевиці, навіть якщо ви не веган і не релігійна людина, вам обов'язково припадуть до смаку. Вони неймовірно смачні, поживні, насичені рослинними білками, повільними вуглеводами та іншими корисними речами. Готуються досить швидко, смажаться, як на маслі, так і без масла, так що вирішувати вам, додавати чи страви калорійності. Також їх можна запекти в духовці.

Отже, вегетаріанські котлети з сочевиці, рецепт з фото покроковий, або як приготувати сочевичним котлети.

Веганські котлети з червоної сочевиці робити почнемо з роз'яснення про те, як готувати сочевицю. Заливаємо її водою (1 до 2), ставимо на сильний вогонь і доводимо до кипіння. Помішуючи, варимо 15-20 хвилин на слабкому вогні до м'якості. За 5 хвилин до готовності солимо за смаком. Якщо вода не встигне википіти, ретельно зливаємо її (це важливо!) І прибираємо сочевицю з вогню. Вона повинна бути розваристої, майже як пюре.

Поки проходить приготування сочевиці, очищаємо морква, цибуля, часник, імбир. Дуже дрібно ріжемо цибулю, зелень і часник, а морква з імбиром натираємо на дрібній тертці. Ставимо сковороду на середній вогонь, розігріваємо в ній половину чайної ложки топленого масла ДХІ . Я його готую сама, це дуже просто, можете подивитися і взяти на замітку.

Але можна замінити і на інше рослинне масло, проте суть ДХІ в тому, що воно не стає токсичним при нагріванні. У сковороду кладемо зиру, через півхвилини - імбир і часник, через 15 секунд - цибулю та моркву. Смажимо хвилин 5, постійно помішуючи, потім знімаємо з вогню. Приготування котлет з сочевиці буде складатися з декількох етапів.

Приготування котлет з сочевиці буде складатися з декількох етапів

Перекладаємо обсмажені овочі в сочевицю, солимо, перчимо, кладемо зелень і ретельно перемішуємо. Ставимо сочевичний "фарш" в холодильник на 15 хвилин, щоб він трохи охолов, і сочевичним котлети (пісні) легко ліпилися, не обпалюючи руки.

Ставимо сочевичний фарш в холодильник на 15 хвилин, щоб він трохи охолов, і сочевичним котлети (пісні) легко ліпилися, не обпалюючи руки

Дістаємо з холодильника сочевичну суміш.

Доповнення! Кілька людей в коментарях писали, що їх котлетки не тримали форму. Швидше за все, фарш розвалювався через недостатньо випарованої або злиться води після варіння сочевиці. Але якщо з вами сталася така ж історія, не турбуйтеся, просто додайте борошно, манку або крохмаль. Додавайте по одній ложці, перемішайте і дивіться на результат.

Ліпимо вегетаріанські котлети з сочевиці середнього розміру товщиною см в 1,5. Хоча, ви можете зробити будь-який розмір, який вам більше подобається, головне - товщина повинна бути не надто великий. Якщо фарш липне до рук, змочіть їх водою. Але у мене не лип.

Але у мене не лип

Ставимо тугіше сковороду знову на середньо-сильний вогонь і, за бажанням, кладемо ще масло ДХІ або рослинне. Я ж собі смажу на сухій сковороді, так як вважаю калорії, а масло збільшує їх мінімум в два рази 😀 А моєму Сергію смажу на олії. З двох сторін до рум'яної скоринки, хвилини по 2! З маслом, звичайно, корочка буде більш рум'яної. Також можна запекти котлети при температурі 220 градусів хвилин 10.

Також можна запекти котлети при температурі 220 градусів хвилин 10

От і все! Сочевичним котлети, рецепт яких добіг кінця, готові, подаємо з улюбленим гарніром. Це може бути Мал , паста або овочі, які мені найближче. На фото моя улюблена запечена гарбуз . Готується теж дуже просто, почитайте.

Готується теж дуже просто, почитайте

Підведу швидко підсумки!

  1. Сочевицю заливаємо очищеної холодною водою, ставимо на сильний вогонь, доводимо до кипіння, варимо на повільному вогні 15-20 хвилин до м'якості і розваристої, за 5 хвилин до вимкнення солимо за смаком.
  2. Цибуля, часник і зелень ріжемо дуже дрібно, моркву і імбир натираємо на дрібній тертці.
  3. Розігріваємо сковороду на середньому вогні, кладемо пів-ложки чайної масла ДХІ або рослинного, обсмажуємо насіння зіри, через півхвилини - часник і імбир, через 15 секунд - цибулю та моркву.
  4. Обсмажуємо овочі 5 хвилин, постійно помішуючи, потім знімаємо з вогню.
  5. Перемішуємо обсмажені овочі з вареної сочевиці, додаємо сіль, перець, посічену зелень, ретельно перемішуємо і ставимо в холодильник, накривши харчовою плівкою, на 10-15 хвилин, щоб сочевичний фарш охолов.
  6. Дістаємо з холодильника, ліпимо котлети середньої величини, см 1,5 товщиною (змочіть руки, якщо липне фарш).
  7. Розігріваємо сковороду на середньо-сильному вогні, кладемо, за бажанням, ще масло ДХІ і обсмажуємо з двох сторін до рум'янцю по 2 хвилини приблизно.
  8. Подаємо до столу з улюбленим гарніром .

Подаємо до столу з   улюбленим гарніром

Тепер ви знаєте, як приготувати котлети з сочевиці та й саму сочевицю теж. Слово сочевиця прозвучало в моєму рецепті вже дуже багато разів. Ржітся жито, овес овсітся, сочевиця чечевітся 😀 Ну да ладно. А ми з Сергієм скоро їдемо до Львова, а потім в Закарпатті на цілий тиждень погуляти і насолодитися природою 🙂 Робимо собі відпустку, пора вже помандрувати трохи. Як не дивно, у Львові ми ще ніколи не були, дуже хочеться швидше поїхати і подивитися на цей чудово красивий (за розповідями очевидців) місто. А ви були коли-небудь у Львові?

Але мої рецепти не загине, у мене все підготовлено, так що залишайтеся зі мною! Вас чекають приголомшливі пп-кекси з цільнозерновий борошна з чорницею! А інші страви з сочевиці , До речі, дивіться за посиланням. Обов'язково залишайтесь зі мною, підписуйтесь на розсилку нових статей , це безкоштовно! Крім того, при підписці ви отримаєте в подарунок цілу збірку повноцінних рецептів з 20 страв, що готуються дуже швидко, від 5 до 30 хвилин, що заощадить масу вашого часу! Їсти швидко і смачно - це реально!

А з вами була Віка Лепінг! Пробуйте втілити мій рецепт в життя, діліться з друзями тим, що можна приготувати з сочевиці, ставте лайки, залишайте коментарі, оцінюйте гідно, розповідайте, що у вас вийшло і пам'ятайте, що смачно готувати може кожен, що ви більш талановиті, ніж можете собі уявити і, звичайно ж, насолоджуйтеся вашою їжею! Люблю вас, будьте щасливими!

Люблю вас, будьте щасливими

А ви були коли-небудь у Львові?