Полезные материалы

Ворожіння на Святвечір - Все найцікавіше!

  1. Чому саме в Святвечір потрібно гадати?
  2. І переходимо, власне, до ворожіння на Святвечір.
  3. Вдалого майбутнього з ворожінням на Святвечір!

Продовжуємо розділ « магія »І підрозділ« ворожіння »Статтею Ворожіння на Святвечір. Де розповімо про традиційні та найбільш достовірних способах отримати знання про майбутнє в цей період.

Ворожіння на Святвечір можуть бути як біваріантнимі, так і поліваріантність. Детальніше про ці різновиди ворожінь - в статті « Різноманітне ворожіння з розширеним семантичним полем «. А тут ми не будемо заглиблюватися в теоретичні основи і займемося практикою. І для початку визначимося, коли цей самий Святвечір відбувається, і чому саме в цей час ворожіння набуває додаткової достовірність (щоб не вийшло як з явищем « ефект ганцфельд «).

Святвечір (сочевник) - 24 грудня (6 січня) і 5 (18) січня - напередодні (навечір'я) свят Різдва Христового та Богоявлення відповідно. Іноді згадуються також святвечори на Благовіщення і суботу першого тижня Великого посту - в пам'ять дива Феодора Тирона). Назва походить від слова «сочиво» (спочатку - пшеничні зерна, розмочені водою).

Чому саме в Святвечір потрібно гадати?

Вважається, що напередодні Нового року , Власне свято і кілька днів після нього - саме чаклунське в році час. Виконуються всі наші найсвітліші і заповітні бажання. Але чому так вважається? Щоб дізнатися, звернемося до історії.

Якщо трохи покопатися в древньої історії слов'ян, то пояснення «непевних здогадок» святвечора виходить досить цікаве. Правда, відразу варто врахувати, що через зміну юліанського календаря на григоріанський, час у нас «втекло» на два тижні вперед і це зміщення внесло деяку плутанину і невідповідність колишніх свят і нинішніх. Проте, значення свят залишилося колишнім.

За переказами, дня зимового сонцестояння відповідало своє божество - Карачун. Досить мерзенна і злісна особистість. Це бог загибелі, смерті, знищення. Саме він викликав смертельні муки, важкі хвороби, насилав мор на худобу. Однак з приходом 25-го грудня Коляди життя налагоджується. Юна і сильна дівчина перемагає в сутичці злобного Карачун і на землі запанував мир, тиша і спокій. Коляда - це божество світу і свята. До неї зверталися за допомогою дівчата, які мріють вийти заміж, жінки, просили захистити їх синів і чоловіків від набігів ворожих племен, селяни, молили наслати достаток на поля. Тому прихід Коляди служить своєрідним торжеством життя над смертю. І новий рік у нас починається з добра, миру і благополуччя.

Одночасно з цим на землі починається період, присвячений померлим предкам. Господині готували для них особливі страви, чоловіки запасалися в лісі дровами. Адже душам померлих дуже холодно на землі і тому необхідно запалювати жаркі багаття, щоб вони могли відігрітися. Можливо, саме з такою активністю померлих предків і пов'язана традиція святочних ворожінь. В цей час душі як ніколи чуйні на прохання нащадків. Вони можуть відповісти на питання, підказати шлях, яким потрібно йти, щоб домогтися бажаного.

До речі, величезна популярність палаючих свічок під час ворожінь пов'язана, по-перше, з тим, що так душі краще чують прохання і питання, а, по-друге, вогник відганяє злих духів і нечисту силу, яка може втрутитися в ворожіння і не тільки наплутає у відповідях, а й зіпсує долю. Тому, коли ви приступите до ворожіння, припасіть побільше свічок.

І переходимо, власне, до ворожіння на Святвечір.

Ворожіння на виконання бажань. Візьміть мішечок із зеленої тканини і в святвечір покладіть в нього стільки ялинкових голочок, скільки вам повних років. На кожну голочку, міцно тримаючи її в руці, загадайте бажання. У наступному році в цей же день дістаньте голочки з мішечка: пожовклі означають несповнені бажання - закопайте їх в землю (підійде і квітковий горщик), а зелені покладіть в тарілочку, залийте водою і намочіть в ній руки. Воду вилийте за поріг будинку разом з голочками. Все, тепер можна загадувати такі бажання!

Древнє ворожіння на багатство. Купуйте маленький глиняний горщик і простежте, щоб у всіх присутніх при ритуалі людей в гаманці були металеві гроші. Ритуал проводиться відразу після настання Нового року. На дно горщика кладеться записка: «Деньга до деньге. Грошики прибувають. Гроші даємо Собаці, Собака приносить гроші нам. Нехай буде так. Так воно і буде ». На записку ставиться будь-яка фігурка собаки. Кожен з присутніх, промовляючи текст записки, висипає на собаку все металеві гроші, які у нього є в гаманці. Коли все проведуть цей ритуал, то горлечко горщика накривається шматочком зеленої тканини і зав'язується на 8 вузлів зеленої ниткою. Робить це старший в сім'ї, і на зав'язування кожного вузла змову повторюється. Потім на зелену тканину крапають стільки крапель, скільки членів у родині. Горщик треба зберігати весь рік.

Еше одне ворожіння на здійснення мрій - більш сучасне, і тому більш дієве. За годину до початку бою новорічних курантів напишіть на невеликому клаптику папері бажання. З першим ударом курантів підпаліть його, і якщо воно встигне згоріти до останнього удару, вважайте, що бажання вже почало збуватися.

Ворожіння на так і ні (ще один варіант ворожіння, описаного в статті Ворожіння на Та й Ні ). Вийдіть на вулицю ввечері, коли вже добре стемніє. Подумки загадайте цікавить питання, повернувшись до будинку спиною. Потім оберніться і порахуйте світяться вікна. Парне число говорить про позитивній відповіді, непарне - про негативний.

Ворожіння на те, яким буде наступний рік. Обряд проводили так: в блюдце або неглибоку миску наливали воду. Миску залишали на червоному ганку на всю новорічну ніч. Вранці розглядали: лід здибився - рік буде добрим, лід застиг - рік буде спокійним, лід застиг хвилями - буде і горе, і щастя; а якщо вода вимерзла лункою - рік буде поганим.

Оригінальна ворожіння на судженого уві сні. Перед сном необхідно з'їсти щось солоне, але не пити. Лягаючи спати, загадують, кажучи: «Суджений, ряджений, прийди до мене і напій мене!» Хто напоїть - за того і заміж підете.

Відмінне нічний ворожіння на святвечір - ворожіння на тінь. Береться цілий аркуш паперу або найкраще газета, причому цей аркуш паперу треба зім'яти руками так, щоб він перетворився на безформну масу, проте, намагаючись не перетворити його в кулю, але залишаючи деякий контур. На папір, коли її мнете, бажано не дивитися. Коли папір готова, її кладуть на дно перекинутої тарілки і підпалюють сірником. Згорілу папір, не ворушачи і не руйнуючи форми попелу, підносять до стінки, обережно повертаючи тарілку, поки не вималюється якась тінь, за обрисами якої судять про майбутнє. Для Інтерпретація форм можна скористатися розшифровками ворожіння на кавовій гущі .

Для Інтерпретація форм можна скористатися розшифровками   ворожіння на кавовій гущі

Ботанічний ворожіння на судженого. На цибулинах пишуть імена можливих претендентів на руку і серце. Ставлять їх у воду. Яка цибулина проросте раніше - від імені того і чекайте пропозиції про заміжжя.

Ворожіння на сніг (для місцевості, де цей сніг в достатній кількості). Потрібно лягти на сніг горілиць, піднятися і піти, не оглядаючись. Вранці огляньте те місце, де лягали в сніг. Якщо слід на снігу весь як би рисками покреслений, чоловік буде грубим. Якщо слід від тіла гладкий, чоловік буде м'яка і добра людина. Якщо яма глибока, то заміж доведеться вийти не один раз, якщо відбиток замело, заміж не скоро йти. А якщо на цьому місці намело горбок, то в наступному році вас чекає небезпека.

Вдалого майбутнього з ворожінням на Святвечір!

Вдалого майбутнього з ворожінням на Святвечір

За матеріалами http://sapfo.com.ua/page/view/1137/pochemu-gadat-luchshe-v-sochelnik-i-kak-luchshe-podgotovitsja-k-gadaniju.html

Чому саме в Святвечір потрібно гадати?
Чому саме в Святвечір потрібно гадати?
Але чому так вважається?