Полезные материалы

скрапбукінг

  • - 0 відгуків Чіпборд "Маленьке диво" українською мовою. Довжина слова "Маленьке" = 6,5 см. Довжина слова "диво" = 2,5 см. Чіпборд виготовлений з білого пивного картону товщиною 1,5 мм. Виробник: Євгенія Курдібановская, Україна Додати в обране Додати в порівняння
  • - 0 відгуків Чіпборд "Мамині скарби" російською мовою. Довжина слова "Мамині" - 6,5 см. Довжина слова "Скарби" - 7,5 см. Чіпборд виготовлений з білого пивного картону товщиною 1,5 мм. Виробник: Євгенія Курдібановская, Україна Додати в обране Додати в порівняння
  • Скрапбукінг (або скрепбукінг, англ. Scrapbooking: scrap - вирізка і book - книга, букв. «Вносити в книгу») Це вид творчості, який дозволяє відобразити на папері свої фантазії. Використовується в оформленні фотоальбомів, блокнотів, листівок, подарункових коробок і інших речей, зроблених своїми руками. Скрапбукінг - це нескінченна кількість творчих ідей, можливість створення красивих і корисних речей, а також захоплююче заняття, що дозволяє реалізувати свій творчий потенціал.

    Історія скрапбукінгу налічує багато років і навіть століття. Початок виникнення коливається від шістнадцятого до дев'ятнадцятого століття.

    До винаходу фотографії, скрапбукінгом можна вважати створення альбомів з цитатами, віршами і т.д., які вклеювалися в спеціальні зошити, а іноді навіть і в звичайні книги.
    В Англії та і Німеччини серед мандрівних студентів були популярні альбоми звані кіпсекі і штамбаухі відповідно.

    У Росії в XVIII столітті стали популярні дівочі альбоми. Мода на них прийшла з западання Європи. Тодішній альбом мав дуже урочистий вигляд: великого розміру, з палітуркою з обтягнутих шкірою дерев'яних дощок, прикрашений тисненням, з великими бронзовими застібками. Свій альбом був навіть у Катерини Великої.
    В альбом панянки, гості, за своїм бажанням або на прохання господині, записували складені ними самими вірші або малювали що-небудь на пам'ять про себе.

    Як ні парадоксально, перші керівництва по створенню подібних альбомів були написані чоловіками. На початку XVIII століття, англійський філософ Джон Локк навіть присвятив цьому заняттю цілу книгу «New Method of Making Commonplace books».

    Ще одне керівництво по скрапбукінгу "The Scrapbook" - було опубліковано в 1825 році в Америці і містило рекомендації по використанню вирізок з газет для оформлення пам'ятних книг: рецептів, тематичних альбомів і т.д. А в 1826 році упорядником другої книги, з гравюрами, віршами і рекомендаціями звідки брати деталі для створення подібних скрап-альбомів, був чоловік - Джон Пул. Інтерес до цього виду творчості наростав як сніжний ком, і незабаром в США продаються готові прикраси для скрап-сторінок.

    Скрап-індустрія стрімко розвивалася і до середини ХІХ століття крім аксесуарів з'явилися альбоми ручної роботи, виконані переважно зі шкіри.


    Поява фотографії в кінці ХІХ століття - новий етап в історії скрапбукінгу. Перші альбоми - "карт-де-Viste" з кишеньками для фотографій, прикрашені картинками птахів і квітів з вільними страніцмі для акварельних і олівцевих малюнків мали величезний успіх.
    Серед завзятих скрапбукеров (і знову чоловік!) Виявився і відомий американський письменник Марк Твен. Він навіть винайшов спеціальний альбом з самоклеючими сторінками.

    На початку ХХ століття інтерес до скрапбукінгу впав і почав відроджуватися тільки в кінці сорокових років. В СРСР яскравим прикладом скрапбукінгу можна назвати дембельские альбоми - історія про проходження служби у військах Радянської армії. Підхід до оформлення був дуже ретельним і продуманим.

    Нова хвиля захоплення скрапбукінгом, що прокотилася по всьому світу почалася в 1980 році, після демонстрації сім'єю Крістенсенс, на всесвітній конференції рекордів, колекції своїх сімейних альбомів оформлених в стилі скрап. Процесу популяризації особливо сприяв інтернет.

    Скрапбукінг - це вид творчості, який являє собою спосіб зберігання особистої і сімейної історії у вигляді фотографій, газетних вирізок, малюнків, записів та інших пам'ятних дрібниць, використовуючи своєрідний спосіб збереження і передачі окремих історій за допомогою особливих візуальних і тактильних прийомів замість звичайного розповіді.

    Основна ідея скрапбукінгу - зберегти фотографії та інші пам'ятні речі про які-небудь події на тривалий термін для майбутніх поколінь.


    Спеціальним чином декорований фотоальбом складається з окремих листів, кожен з яких представляє закінчену думку, виражену фотоколажем. Зазвичай такий альбом охоплює якусь одну тему: весілля, ювілей, народження дитини, канікули на море і так далі. Слід зауважити, що скрапбукінг не обмежується створіннями класичних альбомів - в колекціях майстрів скрапбукінгу зустрічаються також альбоми-акордеони, альбоми у вигляді будиночків, альбоми у вигляді коробочок / кошичків, і навіть окремі листівки (так званий кардмейкінг, англ. Cardmaking, букв. «Виготовлення листівок »). Існує і так званий «цифровий скрапбукінг», який використовує для оформлення і прикраси фотографій різні програмні обчислювальні засоби (універсальні графічні редактори або спеціалізоване програмне забезпечення, призначене для обробки фотографій і обрамлення рамками різного виду і форми).

    Роботу зі створення альбомів спрощує безліч шаблонів, заготовок самих різних форм, які використовують різні види кріплень (кільця, стрічки, пружинки). Можна й самому виготовити заготовку, вирізавши її з щільного картону, у вигляді силуетів сердечка, замку, будиночка, квіточки та інших декоративних елементів.