Полезные материалы

Новий рік в Японії

Святкування Нового року в Японії, як не крути, а дуже відрізняється від того, як зустрічають Новий рік в Європі чи в Росії - і немає тут нічого дивного (фільм «Труднощі перекладу» Софії Копполи тільки підтверджує це). Почати з того, що японці в ніч з 31 грудня на 1 січня, як правило, банально лягають спати. Тут ніхто не притягуватиме до хати ялинку справжню або штучну. Швидше, перед будинком виставлять мініатюрну ялинку в горщику, типу бонсай і тим обмежаться. Так, ще прикрасять будинок спеціальними, писаними дощечками. З іншого боку, віддаючи данину європейської традиції, ялинками все-таки прикрашаються площі японських міст. Але до 31 грудня вони не доживають. Їх прибирають з вулиць одразу після католицького Різдва.

Їх прибирають з вулиць одразу після католицького Різдва

В Японії прийнято посилати новорічні поштові листівки. Але найсмішніше полягає в тому, що японці власноруч виготовляють ці листівки (вважається, що такі листівки надсилаються від душі). У великих універмагах цілі поверхи віддані під супутні товари, за допомогою яких можна що називається створити листівку власного дизайну. Після того, як середньостатистичний японець намалював таку листівку, він її несе на пошту і кидає в поштову скриньку. Коли б він це не зробив (хоч 1 березня), адресат її отримає саме 1 січня.

Але повернемося до Нового року. В принципі, в новорічну ніч можна піти в буддистський храм. Там монахи б'ють на сполох рівно 108 разів. Вважається, що людина, які почув все 108 ударів дзвону, очистився від скверни минулого року і тепер він абсолютно чистий. Вранці 1 січня японці їдять справжню (на їхню думку, природно) новорічну їжу - мандарини і твердо рисове печиво. А потім йдуть в сінтоісткіх храм і там старанно моляться, звертаються до богів з різними проханнями (типу, в цьому році хочу вступити до університету або стати начальником, одружитися та інше) і загадують бажання.

Молодь відзначає Новий рік по-своєму. Закохані парочки вважають за краще відзначати це свято в дорогих готелях типу Хаятт. Іноді батьки оплачують доньці похід в такий готель. Молоді люди там вечеряють, а потім йдуть розважатися в номери. А вранці повертаються в рідні пенати.

2 січня в Японії в великих універмагах починаються розпродажі. Але вони зовсім не схожі на ті, які трапляються в Європі. У країні висхідного сонця за 200 доларів тобі продадуть запаяний пакет (самі японці їх називають «щасливі пакети») з речами, чия вартість складає 400 доларів. При цьому ніхто не знає, що він купив. Там точно буде одяг, але якого розміру і кольору, чоловіча або жіноча модель - ніхто не знає. Відразу після покупки такого щасливого пакету японці в нього заглядають і починають в ажіотажі змінюватися один з одним цими пакетами, підбираючи одяг.

Відразу після покупки такого щасливого пакету японці в нього заглядають і починають в ажіотажі змінюватися один з одним цими пакетами, підбираючи одяг

Марія Квакіна

Японія

, Новий рік , свято