Полезные материалы

Стаття - як працюють "розумні ваги"

Незабаром ми вже і не згадаємо ті часи, коли телефони могли тільки дзвонити, телевізори - транслювати звук і зображення, а холодильники - просто зберігати їжу

Незабаром ми вже і не згадаємо ті часи, коли телефони могли тільки дзвонити, телевізори - транслювати звук і зображення, а холодильники - просто зберігати їжу. Гаджети "розумнішають" не по днях, а по годинах, і часом самі тривіальні пристрої, такі, як підлогові ваги , Трансформуються в абсолютно унікальні смарт-девайси.

Просто задумайтеся, як, здавалося б, звичайні на вигляд ваги можуть визначати не тільки масу тіла, але і співвідношення жирової і м'язової маси, відсоток води в організмі, індекс маси тіла і багато іншого. Виявилося, відповідь на питання може дати фізика.

Як працюють "розумні" ваги?

Коротко відповісти на це питання можна, сказавши три заповітних слова - " біоімпедансний аналіз тіла ". Ця процедура зі сложнопроізносімих назвою дозволяє визначити процентне співвідношення різних тканин в організмі за допомогою електрики.

Зі шкільного курсу ви напевно пам'ятаєте, що існує така річ, як електричний опір. Цей параметр характеризує здатність того чи іншого матеріалу перешкоджати проходженню електричного струму. Людське тіло непогано проводить електричний струм. Однак кожна тканина в людському організмі робить це по-різному - у кожної свій показник електричного опору.

Важливо відзначити, що поняття електричного опору можна застосувати тільки до постійного струму, але ж є ще і змінний. Опір змінному струмі називається електричним опором. Через особливості структури біологічних тканин набагато зручніше і продуктивніше вимірювати саме їх імпеданс, ніж опір постійному струму.

Справа в тому, що при пропущенні постійного струму через живі тканини ті поляризуються - складові їх атоми і молекули шикуються таким чином, що починають перешкоджати подальшому протіканню струму. В результаті на електродах, торкаються до вашого тіла, з'являється додатковий заряд і свідчення збиваються.

Пропускаючи по тілу слабкий заряд змінного струму порівняно високої частоти (до 100 кГц), можна потім реєструвати, як цей струм проходить через весь організм. В результаті таких вимірювань виходять числа, які самі по собі ще нічого не говорять про склад тіла - зібрану інформацію необхідно ще належним чином проаналізувати.

Заздалегідь знаючи значення імпедансу різних тканин тіла, які у всіх людей однакові, ми можемо оцінити і процентне співвідношення цих тканин у однієї конкретної людини. Для цього існують спеціальні формули і програми, закладені в пам'ять "розумних" ваг або пов'язаних з ними програм. Якщо співвіднести отриману інформацію з вашими особистими даними (вік, вага), смарт-ваги зможуть надати користувачеві заповітні дані про те, з чого складається його тіло.

Якщо співвіднести отриману інформацію з вашими особистими даними (вік, вага), смарт-ваги зможуть надати користувачеві заповітні дані про те, з чого складається його тіло

Як правило, "розумні" ваги поділяють весь ваш вага на 5 складових: м'язи, жир, кістки, рідина і все інше. Деякі ваги показують також значення активної клітинної маси, що включає в себе м'язи, внутрішні органи і нервові клітини. У процесі схуднення важливо, щоб активна клітинна маса не зменшувалася, так як саме вона відповідальна за спалювання жирів у вашому організмі.

Як правильно користуватися "розумними" вагами

Потрібно пам'ятати, що "розумні" ваги не є медичним приладом і допустима невелика похибка в їхніх показаннях. Але вона настільки мала, що не відіграє суттєвої ролі.

При користуванні смарт-вагами потрібно дотримуватися кількох правил. По-перше, забезпечити надійний контакт між шкірою і електродом, вмонтованим в верхню частину корпусу ваг (платформу), - серйозні мозолі і натоптиші на ступнях, наприклад, не проводять електричний струм і можуть стати причиною виникнення неточності в показаннях. Ноги і руки при зважуванні не повинні торкатися один одного і інших частин тіла. Не можна також зважуватися в стані, коли ваш організм відчуває нестачу або надлишок води - закладена в них програма, швидше за все, не врахує цей фактор і може показати невірні результати.

Не можна також зважуватися в стані, коли ваш організм відчуває нестачу або надлишок води - закладена в них програма, швидше за все, не врахує цей фактор і може показати невірні результати

Зважуватися бажано завжди в один і той же час дня, щоб виконувати всі інші правила, застосовні і до звичайних ваг: встановити ваги на рівну поверхню, зняти одяг, взуття і всі аксесуари і не рухатися до отримання результату.

Для перевірки результату можна повторити процедуру зважування двічі - якщо дані сильно відрізняються, значить, або ви не врахували якісь правила, або неполадка криється в вагах, і вони вимагають перевірки.

Єдине обмеження для "розумних" ваг, що використовують метод біоімпедансного аналізу, - їх не рекомендують використовувати вагітним і людям з кардіостимуляторами. В інших випадках посилається вагами заряд електричного струму абсолютно нешкідливий і непомітний для людини.
Завдяки "розумним" ваг самостійно стежити за вагою тіла вже не доведеться - це зробить техніка. Девайс запам'ятовує і транслює в додаток результати кожного зважування, в подальшому співвідносячи їх з новими результатами. Ваги можуть відстежувати вагу саме надлишкового жиру, від якого було б непогано позбавитися, і без праці обчислюють індекс маси тіла (ІМТ), ґрунтуючись або на зростанні, або все на тому ж біоімпедансний аналізі.

Зібрана "розумними" вагами інформація допомагає стежити за загальним станом організму, відслідковувати свій прогрес і результати тренувань (зміна співвідношення м'язової і жирової маси).

Більш того, деякі смарт-ваги володіють настільки широким функціоналом, що здатні, наприклад, навіть вимірювати чистоту повітря в квартирі. І це не межа - виробники створюють все більш універсальні пристрої. Вибір, як завжди, залежить від вашого бажання і гаманця. Ціна подібних приладів на ринку - від трьох до кількох десятків тисяч рублів залежно від "начинки".

Підготовлено за матеріалами innogest

Залишайтеся з нами

Як працюють "розумні" ваги?