Полезные материалы

Секрети весняної краси: наводимо себе в порядок

Свіжість і краса.

Для нашої шкіри весна - дуже важкий час: часто після зимових морозів вона страждає від зневоднення, стає тьмяною і починає лущитися. Саме тому в цю пору року догляду за нею слід приділити особливу увагу.
Разом з дермато-косметологом Аллою Лободою ми розібралися, як правильно доглядати за шкірою обличчя в цю пору року, а фітотерапевт Ганна Кузьмінська підказала, які маски з натуральних інгредієнтів зараз будуть найбільш підходящими і ефективними.

Крок 1 - ОЧИЩЕННЯ: м'яко і без фанатизму

Догляд за обличчям (причому не тільки навесні) починається з очищення. Робити це потрібно вранці і ввечері, за певними правилами: тверде косметичне мило замініть м'якими пінками і гелями для вмивання (власницям сухої шкіри краще віддати перевагу косметичного молочка). Не забувайте, що навесні у водопровідній воді особливо велика концентрація хлорки (через потрапляння в водозабори з талою водою вірусів, бактерій, пестицидів і важких металів на водоканалах дозу хлору збільшують в півтора-два рази), тому використовуйте для вмивання кип'ячену або додатково очищену воду. Дуже корисно вмиватися настоями ромашки, петрушки і м'яти. Утримайтеся від всіляких пілінгів і шліфування - раз на тиждень використовуйте м'які скраби і крем-маски.

Крок 2 - тонізації: з холодком

Тонізація завершує етап очищення. В результаті процедури не тільки видаляються залишки очищувальних засобів і омертвілі клітини, але і поліпшується кровообіг, шкіра приходить в тонус, освіжається. Від різних спиртових лосьйонів і тоніків слід відмовитися - вони сильно пересушують шкіру (виняток лише для жирної шкіри). Найкраще для тонізації використовувати кубики льоду, але не з простої замороженою водою, а з відварами трав, наприклад, ромашки, м'яти, череди, звіробою, шавлії, липового цвіту, зеленого чаю.

Крок 3 - УВЛАЖНЕНИЕ: без зайвого жиру

Саме ці квітневі дні - найкращий час для переходу на літні креми. Жирні і щільні за консистенцією кошти можна відправляти в холодильник до наступної зими. В якості денного крему використовуйте легкий зволожуючий. І пам'ятайте, що напис на баночці, де було написано, що засіб зволожуючий, не завжди означає саме це. Його гарантують такі компоненти, як алое, огірок, фруктові кислоти (чим ближче до початку списку знаходяться ці речовини, тим вище їх концентрація). Не забувайте, що весняне сонце поки не особливо зігріває, але світить добре. Щоб захистити шкіру від ультрафіолету, користуйтеся косметикою (як доглядає, так і декоративної) з УФ-фільтрами не тільки при виїзді на природу, а й у місті. Особливо такі кошти необхідні, якщо є схильність до появи веснянок і пігментації. Рівня захисту поки досить SPF 10-15.

Крок 4 - ХАРЧУВАННЯ: догляд ночами

Особливо серйозно поставтеся до вибору живильного нічного крему, який посилить регенерирующие процеси. Власницям сухої шкіри навесні потрібні кошти з різними рослинними оліями (авокадо, каріте, жожоба, мигдалю, абрикоса). Ці компоненти створюють невидиму плівку, яка перешкоджає випаровуванню вологи і зневоднення. Для жирної шкіри краще вибрати нічний крем на основі гелю з вмістом саліцилової кислоти, цинку і женьшеню, який має матуючим ефектом і сприяє оздоровленню шкіри.

Крок 5 - МАСКИ: натуральні трав'яні

Ще один важливий етап догляду за обличчям - застосування масок. Якщо робити їх регулярно, хоча б раз на тиждень, то вони будуть живити шкіру, відновлювати водний баланс, покращувати кровообіг і зберігати еластичність шкіри. Робити маски наспіх не варто - краще ввечері, в спокійному розслабленому стані.

"Найкраща маска для обличчя - з лікувальних трав", - стверджує фітотерапевт Ганна Кузьмінська.

Рецепти масок для весняної краси

рецепт 1

Складові:

  • Свіжі гілочки калини 4 ст. л.
  • Трава подорожника 4 ст. л.
  • Трава деревію 1 ст. л.
  • Ланолін 100 гр.
  • Рослинна олія 50 гр.

рецепт 2

Складові:

  • Листя берези 3 ст. л.
  • Листя клена 3 ст. л.
  • Трава будри 2 ст. л.
  • Цвіт бузини 3 ст. л.
  • Ланолін 100 гр.
  • Рослинна олія 50 гр.

Спосіб приготування:

Інгредієнти (можна як свіжі, так і сухі) змішати і залити півлітра окропу. Томити годину на маленькому вогні з відкритими кришкою, після цього залишити остигати. 100 грамів охолодженого відвару змішати з 100 грамами ланоліну (тваринний віск, одержуваний при вивертанні вовни овець, який можна придбати в будь-якій аптеці) і додати 50 грамів рослинної олії. Добре вимішати до утворення одноманітною маси (стежте, щоб не було грудочок). В результаті вийде крем-маска, схожа за консистенцією з магазинними засобами. Наносити лікувальну маску треба на теплу, попередньо очищену шкіру обличчя. Тримати від 30 хвилин до години.

Завдяки використанню лікувальних трав маска добре живить шкіру, зменшує набряклість, відновлює і омолоджує, а також згладжує проблемні місця, роблячи шкіру здоровою і сяючою.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні