Полезные материалы

Фарбування велосипеда своїми руками в домашніх умовах

  1. Крок 1: Що необхідно для фарбування велосипеда.
  2. Крок 2: Розбирання велосипеда.
  3. Крок 3: Підготовка велосипеда до фарбування.
  4. Крок 4: Фарбування велосипеда.
  5. Крок 5: Завершення роботи.

Якщо у вас є хороший старий велосипед, який ви хочете повернути до життя, то напевно він вимагає фарбування. У цій статті якраз і йде мова про те, як пофарбувати велосипед в домашніх умовах. Навіщо купувати новий велосипед і витрачати гроші, якщо старий велосипед після ремонту буде виглядати, як новий.

Крок 1: Що необхідно для фарбування велосипеда.

Щоб пофарбувати велосипед, нам буде потрібно:

  • велосипед;
  • інструменти , Щоб розібрати велосипед (ключі, викрутки і т. Д.);
  • наждачний папір, щоб прибрати іржу і зняти фарбу з велосипеда ;
  • бритва, щоб видалити наклейки;
  • скотч;
  • міцна дріт, щоб підвісити велосипед;
  • грунтовка (для великого велосипеда потрібно дві банки);
  • фарба (для великого велосипеда потрібно дві банки і бажано використовувати фарбу того ж бренду, що і грунтовка);
  • прозора плівка;
  • чисте робоче місце з хорошою вентиляцією і витяжкою.

Крок 2: Розбирання велосипеда.

Перш за все зніміть з велосипеда все компоненти, які не потрібно фарбувати: сідло , Перемикачі, троси і т. д. При розбиранні велосипеда намагайтеся не втратити дрібні деталі. Їх можна складати в сумочку на блискавці. Складні деталі можна фотографувати, щоб під час складання велосипеда ви знали, що з ними робити.

У фарбуванні потребують рама , кермо , Винос і підсідельний штир . Можна пофарбувати і більш дрібні деталі, наприклад, гальма, але спочатку доведеться розібрати їх.

Під час розбирання велосипеда також можна визначити, що зносилося і потребує заміни.

Спочатку слід зняти весь обвіс, а потім вже знімати кермо, передню вилку і підсідельний штир. Розібравши повністю велосипед, тим самим ми спростимо процес фарбування.

Крок 3: Підготовка велосипеда до фарбування.

За допомогою бритви видаліть з велосипеда все наклейки та інші значки, наприклад, логотип виробника. Їх можна зрізати або просто зішкребти. Видаліть іржу з велосипеда і потім почистіть його змоченими з спирті паперовими рушниками, щоб прибрати мастило і пил, які могли залишитися після наждачного паперу.

Наклейте скотч на ті місця, які потрібно захистити від фарби, наприклад, підшипники каретки і рульової колонки. Або ж їх можна просто зняти.

Також необхідно переконатися, що місце, в якому ви зібралися фарбувати велосипед, чисте і максимально очищено від пилу. Переконайтеся, що в повітрі не літає пил, яка може потрапити на вологу фарбу і зіпсувати всю вашу роботу. Крім того необхідно підвісити раму так, щоб ви могли її повністю пофарбувати за один раз. У моєму випадку я повісив велосипед в гаражі на балці, яка мене вже не один раз виручала. Перед цим я також прибрав автомобіль і все зайве. Зачепите велосипед за жорстку дріт і повісьте його на балку.

Приступаємо до грунтовки велосипеда. Перед тим, як нанести ґрунтовку, спочатку прочитайте інструкцію до неї. Обов'язково забезпечте хорошу вентиляцію. Не нехтуйте їй. Випари дуже шкідливі для здоров'я. Застереження з цього приводу написані в інструкції не просто так. Якщо ви працюєте в закритому приміщенні, можете відкрити двері і включити вентилятор. Якщо під час роботи ви відчули нездужання або легке запаморочення, то припиніть роботу і вийдіть на свіже повітря.

Грунтовку з балончика потрібно розпорошувати довгими і плавними рухами на відстані 25 см від об'єкта. Найкраще починати з місць стиків труб рами і з каретки, так як до них найскладніше дістатися. Наносите ґрунтовку тонкими шарами, а не одним або двома товстими шарами.

Після нанесення грунтовки відшліфуйте раму, щоб домогтися дійсно гладкій поверхні.

Крок 4: Фарбування велосипеда.

Коли грунтовка повністю висохла (час висихання вказано в інструкції), можна приступати безпосередньо до фарбування велосипеда. Якщо ви вирішили фарбувати велосипед в два кольори, то спочатку вирішіть фарбу якого кольору ви будете наносити першої. Зазвичай першою йде фарба світлих тонів. Другу фарбу можна починати наносити тільки після того, як висохне перша фарба. На своєму велосипеді я пофарбував раму в один колір, а вилку і кермо в інший, тим самим підкресливши свою індивідуальність.

Крок 5: Завершення роботи.

Після того, як фарба висохне, можна зняти скотч з велосипеда. Тільки спочатку переконайтеся, щоб нанесли фарбу в кілька шарів, як зазначено на балончику.

Перед тим, як зібрати велосипед, дайте йому кілька днів добре обсохнути. Тим самим ви зменшите шанси пошкодити вологу фарбу в процесі складання велосипеда.

Зберіть і відрегулюйте велосипед . Прокатаєтеся на ньому.

Приблизно через два тижні можна приступати до покриття велосипеда лаком, так як до цього моменту фарба повністю затвердіє. Хоча на морозі може знадобитися більше часу.

Тепер у вас є велосипед , Яка не відрізнити від нового і який обійшовся вам зовсім недорого.