Полезные материалы

Варення з агрусу: 9 рецептів

  1. Особливості приготування варення з агрусу
  2. Варення з агрусу і листя вишні
  3. Варення з агрусу і сливи
  4. Варення з агрусу і смородини

Зміст статті

Агрус славиться своїми корисними властивостями і великим скупченням цінних ферментів. Він включає вітаміни С, А, Р, В, які підтримують імунітет в період грипу. Кальцій і фосфор зміцнюють кісткову тканину, калій сприяє повноцінній діяльності серцевого м'яза. Аскорбінова кислота і залізо підтримують діяльність нирок, очищають печінку і судинну систему. Щоб насолодитися настільки широким переліком корисних елементів, необхідно готувати варення з ягоди правильно.

Особливості приготування варення з агрусу

  1. В процесі томління не відходьте від плити, своєчасно прибирайте пінку шумівкою. Склад, що утворюється на поверхні, збирає залишки пилу і сторонній сміття, а також псує естетичний вигляд ласощі.
  2. Перед основними маніпуляціями агрус необхідно підготувати. Відсортуйте все пом'яті і гнилі екземпляри. Видаліть хвостики, озброївшись манікюрними ножицями.
  3. Варка частування здійснюється в кілька етапів. Саме ловлення займає мало часу, решту терміну відводиться настоювання (охолодженню). Саме такий хід дозволяє приготувати частування смарагдового відтінку.
  4. У варення на основі агрусу часто додаються прянощі (кориця, кардамон, гвоздика і ін.). Нерідко в ласощі додають лимони, яблука, апельсини, полуницю, смородину, сливу і ін.

Варення з агрусу за класичним рецептом

  • агрус - 0,9-1 кг.
  • цукровий пісок - 1,4 кг.
  • чиста вода - 480 мл.
  • горілка - за фактом
  1. Спочатку вимийте плоди, помістивши їх в друшляк. Потім озбройтеся манікюрними ножицями і звільніть ягоду від плодоніжки. Знову промийте, просушіть, проколіть голкою в 2-3 місцях.
  2. Помістіть підготовлений аґрус в миску, обприскайте горілкою з пульверизатора. Надішліть в морозильну камеру на півгодини, після цього приберіть в холод на 8 годин.
  3. Після закінчення відведеного часу змішайте воду з цукровим піском, зваріть солодку основу. Постійно помішуйте сироп, гранули повинні розчинитися повністю.
  4. Після цього відправте до солодкої масі агрус і добийтеся появи бульбашок. Чи не перемішуйте, лише злегка струшуйте тару для варіння. Коли почнеться кипіння, вимкніть конфорку.
  5. Остудіть вміст посуду, відфільтруйте ягоди за допомогою сита або друшляк. Злився сироп знову доведіть до бурління, додайте до нього ягоду і готуйте варення 7 хвилин.
  6. Після повторної термічної обробки дайте частування охолонути. Третю варіння проводите на повільному вогні протягом півгодини. Перевірте готовність, капнув сироп на блюдце.
  7. Якщо маса не розтеклася після охолодження, частування готове. У гарячому стані розлийте його по стерильним ємностей і відразу прикрийте жерстю. Переверніть горловиною вниз, дайте охолонути.

Варення з агрусу і апельсина

Варення з агрусу і апельсина

  • апельсин - 450 гр.
  • агрус - 900 гр.
  • цукор - 950 гр.
  • горілка - 25 гр.
  1. Обполосніть агрус і дайте йому просохнути. Від кожної ягоди відріжте хвостик за допомогою манікюрних ножиць. Зробіть в плодах по одному отвору зубочисткою, щоб агрус не потріскалася.
  2. Тепер обприскайте ягоди горілкою, наполягайте в холоді 6 годин. Через відведений час зніміть цедру з апельсинів, замочіть її у воді на 3 години, щоб усунути гіркоту.
  3. Вийміть шкірку, просушіть серветками і наріжте скибочками (можете натерти). З'єднайте цедру з агрусом, присипте цукровим піском і обережно перемішайте рукою. Залиште на 3 години.
  4. Через зазначений проміжок часу встановіть термостійкий посуд на плиту, готуйте на середній потужності чверть години. Не заважайте склад, акуратно струшуйте посуд.
  5. Коли варіння підійде до кінця, дайте частування охолонути. Повторіть термообробку ще 2 рази. На завершальному етапі розфасуйте ласощі по ідеально стерильним баночках. Остудіть, прикрийте капроном.

Варення з агрусу і листя вишні

  • столова вода - 480-500 мл.
  • материнка - 3 гілки
  • вишневі листя - 25 гр.
  • агрус - 1,1 кг.
  • цукровий пісок - 1,15 гр.
  1. Перш за все, потрібно впорядкувати ягоди. Приберіть все зіпсовані і тріснуті екземпляри. Здорові плоди помістіть в друшляк і промийте. Залиште для стікання рідини, потім позбудьтеся від хвостиків.
  2. Озбройтеся товстої швейною голкою, зробіть в агрус по 2 отвори. Залийте ягоду водою і залиште на 8 годин. Потім позбудьтеся від рідини, всипте цукровий пісок.
  3. Перемішайте компоненти рукою, почекайте 30 хвилин. За цей час промийте і просушіть листя вишні, материнку. Додайте інгредієнти до агрусу.
  4. Встановіть посуд для варіння частування на вогонь, дочекайтеся появи пухирців. Потім вимкніть плиту і почекайте 5 годин. Через цей термін процідіть рідку масу і знову закип'ятіть.
  5. Залийте гарячим сиропом плоди, проведіть ще одну термообробку. Остудіть до кімнатної температури, розлийте по чистим баночках. Укупорьте пергаментним папером і джгутом.

Варення з агрусу і полуниці

  • ягоди полуниці (свіжі) - 475-500 гр.
  • питна вода - 70 мл.
  • плоди агрусу - 480 гр.
  • цукор-пісок - 730 гр.
  1. Вибирайте в міру стиглий агрус, зачистите його від хвостиків і обполосніть. Просушені на рушник плоди помістіть в посуд для варіння, злегка пам'ятаєте товкачем або долонею.
  2. Додайте воду, відправте на плиту. Коли склад почне вирувати, вимкніть вогонь і ще раз гарненько пам'ятаєте масу. Займіться підготовкою полуниці: акуратно промийте її і звільніть від чашолистків.
  3. З'єднайте ягоду з агрусом, прокип'ятіть протягом чверті години. На всьому протязі варіння вводите цукор порціями, дочекайтеся його повного розчинення.
  4. Після цього дайте масі охолонути, повторіть термічну обробку. Цього разу готуйте варення на малій потужності до загустіння. Після всіх маніпуляцій розфасуйте частування і закрийте ключем.

Варення з агрусу і ківі

Варення з агрусу і ківі

  • цукровий пісок - 1,8 кг.
  • агрус - 800 гр.
  • ківі - 400 гр.
  1. Звільніть ківі від шкірки, м'якоть занурте в холодну воду і дайте просохнути. Потім порубати кубиками розміром 1 * 1 см. Вимийте агрус, позбудьтеся від хвостиків.
  2. Тепер помістіть все плоди в блендер, перейдіть. Ви повинні отримати пюреобразную масу. Всипте цукровий пісок, перемішайте і встановіть посуд на вогонь.
  3. Нагрівайте до температури 70-80 градусів, але не чекайте кипіння. Коли маса досягне потрібної позначки, остудіть її протягом 5 годин. Потім знову підігрійте.
  4. Готове частування розфасуйте по ємностей і проведіть укупорку. Якщо склад попередньо охолоджувався, закривайте його капроном. Гаряче ласощі закручується бляхою.
  5. Після приготування частування необхідно прибрати в холод. Для цього краще скористатися затемненій комори кімнатою, тамбуром, погребом або нижньою полицею холодильника.

Варення з агрусу і сливи

  • слива - 600 гр.
  • агрус червоний (недоспелий) - 550 гр.
  • цукровий пісок - 750 гр.
  1. Очистіть агрус від вусиків і гілочок, промийте в друшляку, залиште висихати. Сливу обполосніть, щоб прибрати білий наліт. Кожен плід порубати надвоє і видаліть кісточку.
  2. Розділіть весь обсяг агрусу на 2 секції, першу частину змішайте зі сливою. Додайте трохи води, щоб вона піднімалася над дном на 4 см. Поставте на плиту і млоїте до м'якого стану.
  3. Потім теплу масу перейдіть блендером (м'ясорубкою, комбайном) або протріть через сито. Помістіть пюре в каструлю для варіння, додайте решту агрусу.
  4. Знову відправте склад варитися, продовжуйте ловлення на малій потужності 7-10 хвилин. Через цей термін починайте вводити цукровий пісок порційно, одночасно його розмішуючи.
  5. Продовжуйте термічну обробку до тих пір, поки частування не почнеться нагадувати желе. Після здобуття необхідної консистенції розлийте ласощі і закрийте.

Варення з агрусу і малини

  • малина - 350 гр.
  • цукровий пісок - 580 гр.
  • агрус - 850-900 гр.
  1. Переберія малину і обполосніть під краном. Висушіть на друшляку, потім змішайте з цукром і поставте на вогонь. Варіть на невеликої потужності до тих пір, поки крупинки не зникнуть. Якщо малина НЕ соковита, влийте трохи води.
  2. За цей термін підготуйте агрус, вам потрібно прибрати хвостики і вимити плоди. Потім ягода відправляється в каструлю, ловлення триває протягом 7 хвилин.
  3. Через відведений інтервал вимкніть конфорку і остудіть масу. Якщо ласощі вийшло не таким густим, як вам хотілося б, проведіть ще одну термічну обробку.
  4. Розфасуйте остигле або гаряче ласощі по банкам, прикрийте і приберіть в холод. Після тижня настоювання частування можна подавати до столу або додавати в випічку.

Варення з агрусу і банана

Варення з агрусу і банана

  • цукровий пісок - 550 гр.
  • агрус - 600 гр.
  • банан - 150 гр.
  • вода - 120 мл.
  • кориця - 3 гр.
  1. Підготуйте агрус (миття, видалення хвостиків, сушка). Тепер розрубати кожну ягоду на 2 частини і витягніть насіння. Половинки оперувати в термостійкий посуд для варіння.
  2. Наріжте банани тонкими часточками або полудолькамі, приплюсуйте до агрусу. Додайте воду, цукровий пісок. Поставте ємність з компонентами на плиту, дочекайтеся закипання.
  3. Коли це станеться, продовжуйте ловлення ще 7 хвилин. Потім всипте корицю, вимкніть побутовий прилад. Приступайте до стерилізації кришок з банками, розлийте частування і закупорте.

Варення з агрусу і смородини

  • цукор-пісок - 1,45 кг.
  • смородина червона - 350 гр.
  • чорна смородина - 400 гр.
  • вода - 0,5 л.
  • агрус - 650 гр.
  1. Приготування варення починається з сиропу. Змішайте цукровий пісок з водою, поставте сотейник на вогонь і дочекайтеся закипання. Знизьте потужність плити, варіть до розчинення крупинок.
  2. Потім промийте смородину двох видів, залиште на ситечку. Приберіть гілочки, листя, пом'яті і лопнули екземпляри. Тепер промийте і почистіть агрус, кожну ягоду розрізати навпіл.
  3. Змішайте всі плоди, додайте до них киплячий цукровий сироп і трохи потрясіть посуд для варіння. Залиште на 5 годин, потім доведіть до кипіння, знімайте пінку.
  4. Після появи бульбашок готуйте частування ще 8-12 хвилин, поки воно не досягне бажаної консистенції. Попередньо простерилизуйте банки для закрутки, поступите так само з кришками.
  5. Коли варення буде готове, в гарячому стані розфасуйте його. Не поспішайте закупорювати відразу, почекайте охолодження. Потім прикрийте капроном і віднесіть в холод.

Щоб насолодитися усіма принадами листках варення, проводите термічну обробку в кілька етапів. Не забувайте охолоджувати складу після кожного томління. Для надання особливого смаку додавайте в частування малину, смородину, банан, апельсин, сливу.

Відео: незвичайне варення з агрусу