Полезные материалы

Слідами дикого кабана

Полювання на цих представників сімейства свиней з давніх часів вважається розвагою еліти. Непередбачуваний, невтомний і неприборканий, кабан був і залишається цікавою і бажаною здобиччю.

# @ #

Свиня, та не та

Наші хвостики гачком, наші рильця п'ятачком ... Незважаючи на те що дикий кабан є родичем домашньої свині, відмінностей у них куди більше, ніж подібності. У лісового родича льоха більш сухорляві тіло, міцні довгі ноги і різко окреслена, подовжена голова з великими вухами. При вазі понад 300 кг це міцне і швидке в бігу тварина.

Де живуть дикі кабани? Де доведеться, але якщо вибирати, то краще заболочені місця з багатими чагарниками очерету. Саме тут, подалі від находженими стежок, дикий кабан зі смаком облаштовує своє гніздо для відпочинку, вистілая його сухою травою і листям, і куди незмінно повертається, набігавшись по лісі. А відстані чималенькі - влітку за добу група кабанів під час випасу проходить до 8 км. Всупереч розхожій думці про любов свиней до бруду, дикі кабани виняткові чистюлі, а звичка валятися в грязі - не що інше, як бажання очистити шкіру від паразитів, і такі грязьові ванни - швидше необхідність, ніж розвага.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: життя квітів

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:   життя квітів

сімейне свинство

Як таке поняття сім'ї у диких свиней відсутня. Закоханий кабан воліє доглядати відразу за декількома самками, від двох до п'яти. У період гону самці багато кочують і майже нічого не їдять. Охоче ​​краще почекати не тільки тому, що кабани сильно виснажені, так як втрачають в масі до 20% власної ваги. Доглядаючи, сікачі часто з'ясовують відносини один з одним і б'ються до останнього, буває і зі смертельним результатом. А молодих кабанчиків в рахунок не беруть - їх відразу виганяють, і переможцеві дістаються всі лаври, а саме щетинистий свинки, царствено очікують неподалік результат поєдинку. У квітні-травні з'являються поросята. Замість грубої вовни на їх спинках видніються симпатичні смужки. Смугасте забарвлення робить малюків непомітними майже на будь-якій місцевості і тримається до кінця липня. За матір'ю вони починають швидко бігати хвостиком, починаючи з тижневого віку. При найменшій небезпеці поросята розбігаються і ховаються під хмиз, в траву або кущі і стоять нерухомо, поки мати не подасть їм сигналу.

Все свинячі звички проявляються у них з перших же днів - малюки риють п'ятачка землю або намагаються вхопити траву. Це всього лише тренування - самка годує поросят близько 3,5 місяців, тобто до осені, коли вже кругом всього вдосталь: і коріння, і ягід, і гризунів, і, звичайно ж, улюблених ласощів кабанів - жолудів. Кабан у вихованні молодняка участі не бере. І дуже добре, тому що зголоднілому і розсерджений батькові на очі краще не потрапляти - може запросто з'їсти.

Люди і свині

За характером кабани НЕ злісні і першими на людину ніколи не нападуть. Чого не скажеш про мисливців, що влаштовують круглий рік кабанячі сафарі, навіть в заповідних місцях. І звичайно, з кошлатими помічниками. Один на один з диким кабаном зважитися вийти далеко не кожен мисливець - розлючений сікач здатний одним ударом потужних іклів розпороти людині ногу до кістки, а вже якщо «завівся», атакований зграєю натасканих ягдтерьеров і бульдогів, то верх тормашакамі полетить не один відважний герой з розпореним черевом. Поранений звір, якщо відразу не вступить в бій, то зажене на дерево і буде вартувати цілодобово, не відходячи геть сходячи з місця. Тому живи - і дай жити іншим! Так то краще.

Олена Кириліна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колібрі: Сонячні пташки

Де живуть дикі кабани?