Полезные материалы

Як приготувати компот з морошки на зиму за рецептом з фото

  1. Корисні поради
  2. покрокове приготування
  3. Компот з морошки без стерилізації
  4. Інший варіант
  5. варіанти приготування
  6. Відео про морошці
  7. Як стерилізувати банки

Морошку не даремно називають «царської ягодою». У ній є безліч необхідних для нас речовин: вітаміни В, А, фосфор, кобальт, калій, а також мінеральні, пектинові і дубильні речовини. Завдяки вмісту заліза, вона легко справляється з анемією і нормалізує гемоглобін. А вітамін С дає жарознижуючий, потогінний і протизапальний ефект. Її рекомендують приймати як допоміжний засіб, починаючи від лікування банальної застуди і ангіни, і до серцево-судинних захворювань.

Її також називають «болотним бурштином», і навіть «очима водяного». Це пов'язано з тим, що стигла ягода забарвлена ​​в жовто-оранжевий колір, а зростає вона в болотистій місцевості. Збір морошки припадає на кінець липня і початок серпня. Триває він всього 10-14 днів, тому що ягоди швидко переспевают і псуються. Та й зберігаються свіжі ягоди теж недовго.

Для того, щоб мати можливість насолоджуватися її смаком до наступного сезону, морошку заморожують, варять з неї варення та джеми, роблять сік і закривають на зиму компот. Про приготуванні останнього я і хочу вам розповісти. Готується компот з морошки, як втім, і з інших ягід і фруктів, дуже просто. На відміну від варення, над ним не потрібно стояти, і на підготовку йде мінімум часу. Але найбільший плюс його в тому, що в компоті зберігаються майже всі цінні речовини, які є в свіжої ягоді.

Корисні поради

  • Для приготування компоту підходять стиглі щільні ягоди. Найкращим часом для їх збору вважається початок серпня. Сама ягода при цьому повинна бути жовто-помаранчевою. Червоний колір морошки говорить про її недозрілості.
  • При очищенні морошки не поспішайте викидати чашолистки. Зміст в них корисних речовин не набагато менше, ніж в ягодах. Їх можна висушити і заварювати взимку смачний вітамінний чай.
  • Всупереч багатьом рецептами, не варто додавати мед під час приготування компоту. При температурі більше 60 ° в ньому втрачається дуже багато корисних речовин. Краще додати його безпосередньо в чашку з компотом або вживати вприкуску.
  • Банки з компотом можна зберігати протягом року як в погребі, так і в коморі. Головне, щоб вони були захищені від прямих сонячних променів, а температура, за можливості, не перевищувала 15-18 °. При правильній стерилізації компот можна пити і на другий рік зберігання.
  • Банки з компотом рекомендується відразу після закрутки перевертати догори дном. Якщо банку закриті не герметично, то знизу поодиноко або цівкою будуть підніматися бульбашки повітря.

Компот з морошки на зиму

Кухонне приладдя

  • 3-х літрова банка;
  • каструля;
  • кришка і ключ для закочування;
  • друшляк.

необхідні інгредієнти

Ягоди морошки 500 г Вода 2,5 л Цукор за смаком

покрокове приготування

  1. Насамперед, потрібно ретельно вимити банку. Навіть якщо ви її тільки купили, в ній все одно є частинки пилу, які можуть погано вплинути на якість консервації. Я для цього використовую звичайну харчову соду.
  2. Після цього банку слід простерилізувати. Нижче я детально опишу, як це зробити.
  3. Тепер беремо каструлю і наливаємо в неї воду, скільки вказано в рецепті, і доводимо до кипіння.
  4. Щоб не втрачати часу, перебираємо морошку. Відкладаємо зіпсовані і мляві ягоди, видаляємо чашолистки. З цими ягодами можна буде зварити повсякденний компот. Хороші ягоди кладемо в підготовлену банку. Щоб вийшов смачний і насичений компот, намагайтеся наповнювати ягодами мінімум четверту частину банки. Морошку не даремно називають «царської ягодою»
  5. У кипляче воду всипаємо цукор і розмішуємо до повного його розчинення. Кількість цукру контролюйте самостійно. Мені подобаються помірно-солодкі компоти, тому на одну банку я кладу 3-4 столові ложки цукру.
  6. Заливаємо сироп в банку з морошкою і накриваємо кришкою.
  7. Перед закручуванням компот теж потрібно простерилізувати. Для цього беремо високу каструлю, в яку буде максимально занурена банку.
  8. Кладемо на дно каструлі вологу ганчірку. У мене для цього припасений невеликий відріз марлі і носовичок.
  9. Ставимо в каструлю банку і наливаємо «по плечі» воду.
  10. Стерилізуємо компот після закипання 15-20 хвилин. При цьому вода в каструлі не повинна сильно кипіти.
  11. Акуратно виймаємо банку і закочує кришку спеціальним ключем. А взагалі, я поступово заміняю звичайні банки на ті, у яких є кришка, що закручується.
  12. Перевертаємо банку догори дном і укутуємо ковдрою або теплим одягом.
  13. Коли компот повністю охолоне, прибираємо банку в місце для зберігання консервації.

Компот з морошки за кольором нагадує компот з абрикосів . Таким же золотистим виходить і компот з апельсинів , Який дуже схожий на Фанту.

Компот з морошки без стерилізації

  1. Готуємо банку: миємо й стерилізуємо зручним способом. Вливаємо солодку воду в банку і закочує. Не забуваємо перевернути і закутати її ковдрою.
  2. Наливаємо в каструлю потрібну кількість води і ставимо на плиту.
  3. Поки закипає вода, перебираємо морошку, відкладаючи зіпсовані ягоди.
  4. Хорошу морошку кладемо в банку і заливаємо окропом. Накриваємо кришкою і залишаємо на 40 хвилин.
  5. Після цього зливаємо воду назад в каструлю. Це зручніше робити за допомогою кришки з дірочками.
  6. Додаємо в воду цукор і знову кип'ятимо.

На зиму можна закривати будь-які ягідні або фруктові компоти без стерилізації. Головними умовами такого способу є чистота і герметичність закрутки.

Інший варіант

  1. Кладемо ягоди в каструлю з киплячою водою.
  2. Через 3-4 хвилини виймаємо морошку за допомогою шумівки і кладемо в підготовлену банку.
  3. Додаємо в воду на свій розсуд цукор.
  4. Коли він розчиниться, заливаємо ягоди сиропом, закочує банку, перевертаємо і вкутуємо.

Ви можете закрити на зиму компот не тільки з морошки. Дуже смачним і насиченим він виходить з вишень, а по корисності морошці не поступається компот з чорної смородини .

варіанти приготування

Морошка відмінно поєднується з іншими ягодами і фруктами, тому можна сміливо консервувати з неї на зиму компоти-асорті. Для цього потрібно зменшити кількість морошки і додати до неї малину, чорницю, смородину і т. Д. А ще можна додати в банку з морошкою пару листочків м'яти, чорної смородини або меліси. Якщо ви сумніваєтеся в смаку напою, то приготуйте на пробу невелику порцію. Якщо сподобається, тоді беріться за консервування.

Відео про морошці

З морошки можна зробити ще багато різних заготовок, які дозволять ласувати цій сонячній ягодою протягом всієї зими. А що собою являє ця ягода і в чому її цінність, дивіться на відео.

Природа Півночі. морошка

Північ ... Край вічної мерзлоти, боліт і тундри. За короткий полярне літо тут встигає дозрівати багатий урожай ягід. Цар-ягода серед інших - морошка, або інакше болотний бурштин, Мохова смородина, болотний стражник, глошіна, очі болотного, арктична малина, північний апельсин ...

https://i.ytimg.com/vi/WyqzcjTEU0c/sddefault.jpg

PT1M58S

https://youtu.be/WyqzcjTEU0c

2014-09-11T06: 15: 11.000Z

Як стерилізувати банки

В інтернеті часто можна зустріти дивний для мене спосіб стерилізації. Банки рекомендують спершу обдати паром, а потім повністю занурити на кілька хвилин в окріп. Я ж роблю так, як мене навчила моя мама, а її - моя бабуся. Для цього знадобиться спеціальне кільце-підставка і каструля або сотейник відповідного діаметру.

  1. Наливаємо в каструлю воду і доводимо до кипіння.
  2. Ставимо на каструлю кільце для стерилізації. Його можна купити в будь-якому господарському магазині.
  3. Зверху встановлюємо вимиту банку. Ви відразу побачите, як всередину почне надходити пар.
  4. Через 10 хвилин знімаємо банку, а на її місце, при необхідності, ставимо іншу. Не забуваємо при цьому користуватися рукавичками або кухонним рушником.
  5. Якщо вам потрібно простерилізувати кілька банок, вимиваємо їх і ставимо в холодну духовку на деко або решітку. Включаємо духовку на максимальну потужність і через 15 хвилин вимикаємо. Остужаем духовку перед кожним заходом, інакше банки можуть лопнути. У мене в один захід поміщається 4 трилітрові банки.

Таким чином можна підготувати банки про запас для інших видів консервації.

Можливо, у вас є доповнення до рецептом, або ви готуєте компот з морошки іншим способом. Напишіть про це в коментарях.