Полезные материалы

Якими можуть бути сушарки для білизни на балкон

  1. Існуючі сушарки на балкон
  2. Розтяжки за балконом
  3. Внутрібалконние розтяжки
  4. підлогові сушарки
  5. консольні сушарки
  6. навісні конструкції
  7. Види стельових сушарок
  8. Найпростіші конструкції стельових сушарок
  9. Сушарки-траверси, оснащені ліфтовим механізмом
  10. Сушарки «Ліана»
  11. електрифіковані сушарки
  12. Правила грамотного вибору

Прання відноситься до основних, і найбільш стомлюючим процесам домашнього господарства. Незважаючи на те, що машинки-автомат його значно полегшили, сушка білизни і раніше залишається проблемою. Натягнуті в квартирі мотузки перешкоджають нормальному життю обивателів. Крім цього, сохнуть речі підвищують вологість, що завдає шкоди обробці і мікроклімату. Сьогодні звичні всім мотузки змінила зручна і практична для стелі сушарка для білизни на балкон, значно полегшує побут.

Сьогодні звичні всім мотузки змінила зручна і практична для стелі сушарка для білизни на балкон, значно полегшує побут

Існуючі сушарки на балкон

Як відомо, балкон або лоджія є традиційними місцем будь-якої квартири, де сушиться білизна. Тут винахідливості господарів немає меж.

Розтяжки за балконом

Найбільш поширеним способом є мотузки, розтягнуті між дерев'яними брусками або металевими куточками, розташованими за межами балкона. Здається, що все чудово. Бель відмінно сушиться, обдування вітром, а також є можливість розвішувати великі речі. Однак ефективність такої сушки оманлива. Гарантії немає, що речі, які сохнуть, що не будуть забруднені пташиним послідом, сметана з даху пилом, дрібним сміттям, що впав з верхнього балкона.

Крім того, сильними поривами вітру, мокру білизну буде «базікати» по бетонній плиті або балконного огорожі.

Великі речі, такі як підковдри, покривала, простирадла будуть дратувати власників нижніх балконів. А коли балкон знаходиться на фасадній частині будівлі, красивого тут мало. Подібні «транспаранти» заборонені в багатьох містах.

Внутрібалконние розтяжки

Являють собою такі ж білизняні мотузки, тільки натягнуті безпосередньо всередині балкона (заскленого або відкритого). Звичайно, для зовнішніх забруднень білизна стає менш доступним, проте це створює певні незручності в експлуатації балкона. Завдяки розтягнутим мотузках приміщення стає незатишним, перетворюючись в яскраво виражену «господарську підсобку».

Правда, в даній ситуації може допомогти спеціальний інерційний комплект, призначений для сушіння білизни. Н а стіні закріплюється основний блок, що містить барабан з намотаним мотузками, що утворюють паралельні ряди, утримуються на планці, для якої на протилежну стінку кріпиться спеціалізований зачіп. Мотузки розтягують при необхідності вивішування білизни. Подібна сушарка має акуратний вигляд, не впливаючи на зовнішність приміщення.

підлогові сушарки

Даний вид білизняний сушарки широко затребуваний і відрізняється певним зручністю. Однак в момент сушіння білизни займають занадто багато місця, роблячи відвідування балкона неможливим. Крім цього, подібна сушарка навіть складена потребує місці для зберігання.

консольні сушарки

консольні сушарки

Цей тип настінного сушарки кріпиться стаціонарно до стіни балкона, а при непотрібності, акуратно складаються гармошкою. При необхідності просушити білизна, сушилку розсовують на потрібну відстань, утворюючи паралельні поперечини в кілька рядів. Недоліком є ​​проблема з розвішуванням важких речей, від яких відбувається пригибание конструкції. Це провокує деформацію деталей, з подальшим заїданням або повним заклинювання механізму.

навісні конструкції

Подібні сушарки закріплюють на балконних парапетах, дверних стулках, ванних і навіть опалювальних радіаторах. Якщо вам потрібні професійні радіатора, то можете ознайомитися з каталогом на сторінці https://kermi.in.ua/radiatory/kermi-profil/fko/fko-22/ . При необхідності швидкої просушки рушників після душа, невеликих і дитячих речей, ці конструкції дуже зручні. Вони відрізняються компактністю, однак призначені для обмеженої кількості дрібних предметів. Більш масштабна прання на такий сушарні не розміститься.

З цього випливає, що найбільш підходящим варіантом стане сушарка, що не займає багато місця, але дозволяє розвішувати великі речі. Таким вимогам приблизно відповідає стельова сушарка, що розміщується на балконі.

Види стельових сушарок

Основним подібністю між усіма типами даних сушарок, є підвішування їх до стелі. Зате конструкції виробів абсолютно різні - від найпростіших до найскладніших, оснащених електроприводом, а деякі навіть електронним управлінням.

Найпростіші конструкції стельових сушарок

До найбільш примітивним підвісним сушарок відносяться пластмасові або металеві рамки, оснащені йдуть з кутів шнурами або ланцюжками, сполученими гачком. Саме за гак така сушарка легко підвішується до білизняний мотузці або кільцю, закріпленому на стелі. Для більш зручного використання сушарки оснащуються прищіпками, які прискорюють процес розвішування дрібних речей - шкарпеток, хусток, нижньої білизни, дитячих комплектів.

Звичайно, компактність розміщення чималої кількості «дріб'язку», а також що не займає місця процес сушіння створює певні зручності. Однак дані пристосування не відрізняються надійністю, тому не передбачають серйозного навантаження.

До наступного різновиду подібної категорії відносяться сушарки, які призначені для речей, які не рекомендовані для розвішування на перекладині або фіксації прищіпками, наприклад, в'язані речі з вовни. Дані конструкції складаються з натягнутою на рамку полімерної сітки, на яку розкладають речі для просушування. Завдяки перфорованої сітки, забезпечується поступова сушка речей за допомогою піднімаються потоків повітря. Залежно від моделі сушарки можуть містити одну і більше рамок.

Дані різновиди підвісних конструкцій на стелю наділені загальним великим недоліком. Для підвішування їх за гак необхідно постійно користуватися драбиною або ж табуреткою, що не завжди зручно, особливо літнім людям.

Подібний недолік відсутній в більш складних конструкціях.

Сушарки-траверси, оснащені ліфтовим механізмом

Сушарки-траверси, оснащені ліфтовим механізмом

Такого типу конструкції розташовані під поверхнею стелі, і опускаються вниз в момент розвішування білизни. Вони складаються з двох паралельних траверсів, оснащених жорстко встановленими штангами. Найбільш простий варіант подібних виробів підвішується за допомогою шнурів (канатів), які перекидаються на блоки, встановлені під стелею. Шнури з'єднуються з траверсами. З урахуванням моделі, управління сушарками здійснюється вручну або за допомогою спеціалізованих ручних редукторів.

Незважаючи на всю простоту і надійність системи, без недоліків тут не обійшлося. Для запобігання перетягування конструкції набік, розміщувати білизна для просушування необхідно збалансовано.

Більш складна конструкція подібних сушарок відрізняється складається підвісною системою, що має принцип роботи паралелограма. Хоча вартість їх трохи вище, вони незалежні від розташування випрану білизни. Хоча розумна помірність дозволить уникнути заклинювання механізму. Ліфтова система сушарки аналогічна простішим моделям, хоча не виключається і модернізація.

При бажанні сушилку, що не поступається заводської, можна виготовити самостійно, непогано на цьому заощадивши. Людина, яка «дружить» зі столярним майстерністю, легко спорудить дерев'яну конструкцію, яка містить два траверса, з'єднаних поперечиною.

Також можна виготовити рамну конструкцію, застосувавши завалялася в сараї стару розкладачку.

Сушарки «Ліана»

Сушарки «Ліана»

Незважаючи на зручність описаних вище сушарок, вони все-таки мають свої недоліки. Перший з них - це збалансованість розвішування, що виключає перекіс конструкції. Наступним мінусом є складність підняття до стелі системи, завішеної мокрим білизною. До третього нестачі слід віднести те, що при паралельному развешивании, внутрішні ряди загороджуються зовнішніми, істотно продовжуючи час висихання. При розробці стельової конструкції сушарки «Ліана» ці недоліки були прийняті до відома.

Головною особливістю цих конструкцій є абсолютно незалежні штанги, які оснащені персональної системою підвісу, а також підняттям-опусканням. Завдяки цьому задіюється тільки ту кількість перекладин, яке необхідно для розміщення білизни. З урахуванням каскадного розташування, речі значно швидше сохнуть. Конструкція сушарки складається з блоків-роликів, а також пропущених крізь них шнурів-підвісів різної довжини. Стопорна планка, оснащена прорізами, що дозволяють фіксувати шнур, розташована на стіні, що досить зручно.

Певна пара блоків-роликів зі шнурами функціонує з окремою поперечиною. Аналогічний принцип використаний в балконних сушарках, де довгі поперечини використовуються для просушування одягу на трепелом. У більш містких сушарках підйомний механізм оснащується редуктором, здатним переключатися на необхідну штангу. Так як дані сушарки підняті до стелі залишаються непомітними, вони не зможуть зіпсувати враження про вашому інтер'єрі.

електрифіковані сушарки

електрифіковані сушарки

Любителі технічного прогресу зуміють гідно оцінити сушарки, оснащені дистанційним керуванням, а також електроприводом. Експлуатація подібних конструкцій передбачає роботу в широкому діапазоні температур, що дозволяє їх встановлювати навіть на заскленому балконі, що не має опалення і ефективної термоізоляції. Більшість конструкцій оснащуються вбудованими світильниками, що дозволяють одночасно з сушінням білизни вирішити питання освітленості балкона. Достатньо лише підвести проводку електроживлення 220 V.

Сушарки відрізняються зручним управлінням, яке здійснюється з блоку, розташованого стаціонарно на стінці, або пультом дистанційного керування. Основними функціями є включення підсвічування, а також підйом або опускання конструкції. При досягненні кінцевої точки (верхньої або нижньої), електропривод відключається спеціальними датчиками. Завдяки наявності телескопічних штанг, існує можливість регулювання їх довжини.

Крім цього, багато моделей наділені здатністю зміни конфігурації і розташування штанг. Якісна установка сушарки передбачає можливість витримувати навантаження близько 30 кг, дозволяючи просушувати ковдри і невеликі килимки.

Крім цього, більш дорогі моделі оснащені вбудованими фенами, що дозволяють створювати повітряний потік, що сприяє рівномірному і швидкому висиханню білизни. Також деякі сушарки оснащуються ультрафіолетовими лампами, що створюють ефект стерилізації. Це має важливе значення при сушінні білизни новонароджених. Управління сушарками повністю автоматизовано, і передбачає програмування часу обдування, а також ультрафіолетового опромінення.

Правила грамотного вибору

У кожній конструкції стельового сушарці міститься безліч полімерних елементів, як виготовлення яких слід переконатися. Неоднорідність пластика, має колірні розлучення, наявність задирок і відсутність геометрії форм свідчать про низьку якість продукції. Зрозуміло, що такий виріб купувати не варто. Крім цього, слід враховувати габарити сушарки і максимальне навантаження, яку здатна витримати не тільки вся конструкція, але і кожна окрема перекладина. Розумний вибір стане запорукою вашого комфорту.