Полезные материалы

Як вибрати сталеві двері для свого будинку

  1. Захист від несанкціонованого проникнення
  2. Тепло і звукоізоляція
  3. Зовнішній вигляд вхідних дверей зі сталі
  4. Сталева двері - форпост в обороні Вашого житла

Кажуть, що в Новій Зеландії жителі не замикають двері - у них практично немає крадіжок, а принцип недоторканності особистого майна міцно сидить з самого дитинства в пам'яті кожного новозеландця. Що сказати - пощастило їм! А оскільки у нас ситуація дещо інша, доводиться самостійно вирішувати питання особистої безпеки та збереження майна. Ринок пропонує безліч засобів оборони житла і на першому місці - хороші сталеві двері. Все питання в тому, як вибрати сталеві двері, яка підходить за всіма умовами?

Все питання в тому, як вибрати сталеві двері, яка підходить за всіма умовами

Запорука правильного вибору - відповідність двері цілям, які переслідує домовласник, маючи намір придбати цей засіб захисту свого будинку.

сталеві двері - конструкція (двері сталеві виконуються з банківського ГОСТ Р 51113-97). Конструкція сталевих дверей має свій клас стійкості до злому, зазначений в паспорті виробу:

  • 1-й клас - конструкція дверей виключає можливість розтину при використанні зломщиком грубої фізичної сили і найпростішого набору інструментів (кувалда);
  • 2-й клас - такі двері неможливо зламати, використовуючи будь-який ручний інструмент (лом, молоток, зубило тощо), але її можна розкрити спеціалізованим електроінструментом;
  • 3-й клас - досвідчений фахівець не розкриє ці двері, використовуючи лише ручний інструмент або електричний за умови, якщо потужність електроінструменту буде не більше 500Вт;
  • 4-й клас - двері куленепробивні (від будь-якої стрілецької зброї), захищена від злому з використанням термічного інструменту та електроінструменту потужністю більше 500Вт.

Приклад конструкції сталевий вхідних дверей 1-го класу: каркас - сталева труба прямокутного профілю, забезпечений ребрами жорсткості (мінімально - два горизонтальних, одне вертикальне), кріплення каркаса повинно виконуватися в шести тічка по периметру двері (мінімальна умова); обшивка - два сталевих холоднокатаний листа, товщиною від 2,5 мм, зовнішній лист повинен йти внахлест з рамою (не менше 4 мм); як мінімум два замку - їх конструкція не повинна збігатися, один із замків повинен бути сейфовим.

Вхідні двері з стали повинні виконати кілька завдань: забезпечити захист житла від несанкціонованого проникнення, ізолювати приміщення від зовнішнього середовища (тепло і звукоізоляція), мати естетичну привабливість.

Захист від несанкціонованого проникнення

Існує два способи проникнення в житло без відома господарів: застосування грубої фізичної сили і так званий «інтелектуальний» злом. Сталева двері перешкоджає першим способом проникнення завдяки своїй конструкції (міцності і надійності), іншими словами - її не можна вибити прямим ударом. Втім, злом на основі грубої фізичної сили неефективний, якщо тільки приміщення не знаходиться в безлюдній місцевості - такі дії супроводжуються значним шумом, що приверне увагу сусідів.

Найбільш небезпечний для власників майна другий спосіб - «інтелектуальний» злом, при якому зломщик діє швидко і практично безшумно. Кваліфікований домушник витратить на розтин середньостатистичного замку не більше 15 хвилин. Повністю виключити можливість проникнення не може жодна двері, забезпечені кращими замками - сталеві двері може лише максимально ускладнити завдання зломщика, відлякуючи тим самим більшість грабіжників. А зломщик-професіонал піде на злом хороших сталевих дверей, якщо тільки за нею його чекає по-справжньому великий куш і він буде в цьому впевнений.

Тепло і звукоізоляція

Вхідні двері зі сталі має велику тепло і звукопровідність, ніж двері з деревини. Металеві двері мають щілини і їх багато. Зрозуміло, виробник намагається зменшити кількість щілин, однак повне їх усунення збільшить обсяги роботи, а значить, підвищить вартість виробу.

Поліпшення ізоляційних властивостей сталевих дверей можна домогтися, заповнивши її полотно ізоляційними матеріалами (мінвата, пінопласт і т.п.), установкою в щілини між дверним полотном і коробкою різноманітних ущільнювачів, декоруючи дверне полотно товстими панелями, ефективно гасять звук. Найбільш оптимальним варіантом є подвійні двері: зовнішня - зі сталі, внутрішня - з дерева або мдф.

Зовнішній вигляд вхідних дверей зі сталі

В епоху соціалізму існували два види декору вхідних дверей - обтягування штучною шкірою і фарбування. Перший спосіб декорування застосовували самі власники квартири, адже після заїзду в нове місце проживання вони стикалися з невибагливою вхідними дверима, що фарбує в абсолютно жахливий колір. Сталеві двері декорувалися трьома способами - їх фарбували, оббивали вагонкою або натягували на них штучну шкіру.

Сьогодні сталеві вхідні двері декорується в основному об'ємними панелями (з мдф, пластика або оргалита), з зовнішнім покриттям панелей пластиком або шпоном (натуральним). Завдяки такій обробці власник може вибирати колірну гамму і малюнок, що гармонує із загальним декором приміщення.

Сталева двері - форпост в обороні Вашого житла

Ким би не був зломщик, він першим ділом перевірить можливість доступу через двері, а вже тільки потім буде шукати інші способи проникнення. Якщо у Вас є причини побоюватися проникнення, потрібно зробити комбінований захист: 1) встановити на вхід в будинок сталеві двері достатнього класу; 2) застосувати додаткові заходи безпеки.

  1. Істотно підвищити безпеку вхідних дверей допоможуть наступні заходи: збільшення числа ребер жорсткості в полотні дверей; застосування аркушів холоднокатаної сталі товщиною не менше 4-5 мм для конструкції дверного полотна; застосування в полотні спеціальної вставки з матеріалу, що не піддається різанні абразивним інструментом; заливка короба сталевих дверей бетоном, тим самим він утворює єдиний моноліт із стіною, підвішування дверного полотна на приховані петлі (що містять або опорний підшипник, або опорний кульку з загартованого металу). Важливий момент: намагайтеся встановити двері з відкриттям назовні - такі двері буде неможливо вибити.
  2. Додатковими заходами безпеки стануть особливі замки на вхідних дверях, установка сигналізації з виведенням на пульт міліції або приватної служби безпеки. Можна застосувати такий метод, що дозволяє порушити плани зломщика: встановіть на верхній стулці дверей (в будь-якому місці) несправний датчик від сигналізації (теж будь-який), проведіть від нього дві дроти в яскравій оплітці до розподільного щитка на сходовій клітці, нікуди їх там не під'єднуючи. Досвідчений зломщик відразу помітить таку «сигналізацію» і, з великою ймовірністю, відмовиться від спроби розтину двері - він прекрасно розуміє, що якщо перерізати провід або зруйнувати датчик - спрацює сигналізація (якби була справжньою).

Перш, ніж зважитися на придбання або замовлення сталевих дверей у Ваш будинок вирішите, які завдання буде виконувати ці двері, що буде головним, а що - другорядним. Наприклад, якщо найбільший пріоритет в безпеці, то необхідно наростити її захисні властивості на шкоду зовнішньої естетики.

І останнє зауваження - якісну сталеві двері, всупереч рекламних слоганів деяких виробників, просто неможливо виготовити за одну добу. Це пов'язано з деякими технологічними особливостями у створення сталевих дверей за індивідуальним проектом.

Поставтеся до вибору виробника вхідних сталевих дверей з максимальною увагою і прискіпливістю!

© Абдюжанов Рустам, спеціально для рмнт.ру

10.03.10

Все питання в тому, як вибрати сталеві двері, яка підходить за всіма умовами?