Полезные материалы

Фотобарабан - що це таке, його заміна і ресурс

  1. Фотобарабани грають наступну роль.
  2. заміна фотобарабана
  3. Що з себе являє фотобарабан

Фотобарабан - це одна з головних деталей сучасних копіювальних апаратів і принтерів Фотобарабан - це одна з головних деталей сучасних копіювальних апаратів і принтерів.

Конструктивно, фотобарабан, являє собою металевий циліндр (звичайно алюмінієвий), покритий шаром фотопровідного матеріалу - діелектрика електричний опір якого різко падає під дією світлового випромінювання. Спочатку в якості фотопровідника використовувалися сполуки селену. В даний час селенові фотобарабани практично повністю зняті з виробництва. Замість селену використовуються різні органічні сполуки (склад є комерційною таємницею виробників). Останнім часом набули широкого поширення фотобарабани з покриттям з аморфного кремнію.

Фотобарабани грають наступну роль.

Вони спочатку заряджаються електростатичним полем так, щоб відштовхувати частки тонера Вони спочатку заряджаються електростатичним полем так, щоб відштовхувати частки тонера. Потім за допомогою світла частина поверхні фотобарабана засвічується. При цьому засвічена поверхню заряджається з протилежним знаком і тепер уже, навпаки, притягує до себе частинки тонера, куди вони і налипають. Барабан прокочується по аркушу паперу і одночасно розряджається. Тому на аркуші паперу в одних місцях залишається тонер, а в інших немає (адже тонер налипнув на барабан не скрізь). Аркуш паперу потім пройде через спеціальнию високотемпературну піч, де тонер спікається на тих ділянках паперу, куди він потрапив. Так на папері виходить зображення, те саме, яке світло засвітив на фотобарабані. У лазерних принтерах роль світла виконує спеціальний лазерний промінь. Він креслить на барабані дзеркально відбите зображення аркуша. У копірах роль джерел світла виконують спеціальні світлодіоди, які теж засвічують на барабані дзеркальне зображення, що друкується листа.

заміна фотобарабана

Чому ж потрібна заміна фотобарабана в копіювальних апаратах, лазерних принтерах або картриджах?
Розглянемо 2 випадки:

  • Фотобарабан знаходиться безпосередньо в копіювальному апараті або лазерному принтері, а не в картриджі з тонером. В цьому випадку треба час від часу купувати нові фотобарабани замінюючи старі. Справа в тому, що ці фотобарабани мають обмежений ресурс, зазвичай кілька десятків тисяч копій. Після чого фоточувствительная поверхню такого барабана зношується і стирається. У продажу зустрічаються як оригінальні фотобарабани від виробника використовуваної оргтехніки, так і сумісні барабани від сторонніх виробників.
  • Фотобарабан знаходиться в картриджі з тонером. Ресурс такого фотобарабана зазвичай невеликий, від 2 до 10 тисяч копій. Тому такий картридж можна заправити новим тонером тільки 3-4 рази. А потім Ви можете або викинути старий картридж і купити новий, в якому буде стояти новий барабан (або відновлений в деяких неоригінальних картриджах), або купити новий барабан і вставити його в свій старий картридж. Зробивши заміну барабана, Ви відновите свій старий картридж і його знову можна 3-4 рази заправити. Фотобарабани зазвичай коштують у кілька разів дешевше картриджів. Тому при заміні барабана виходить дуже відчутна економія. У продажу зустрічаються тільки сумісні фотобарабани для картриджів від сторонніх виробників, так як в цьому випадку виробники копірів і лазерних принтерів орієнтують користувачів купувати тільки картриджі та не займатися їх відновленням.

Зауваження 1. При відновленні картриджа, часто доводиться міняти не тільки фотобарабан, а й деякі інші частини. Найчастіше це ракель, дозуючий ніж і гумовий вал. Це трохи знижує вигідність процедури відновлення картриджа, але все одно залишає цю справу вкрай вигідним.
Зауваження 2. Існують пристосування для відновлення світлочутливого шару фотобарабанів. Таким чином, можна не купувати нові фотобарабани, а відновлювати старі. Але, по-перше, це обладнання дороге і окупається тільки при масовому щоденному відновленні чого-небудь. По-друге, замінити барабан в картриджі можна в офісі або квартирі, а відновлювати фотобарабани бажано в спеціальному приміщенні. Тому звичайному користувачеві цим займатися не слід.

Що з себе являє фотобарабан

Зовні фотобарабан виглядає як циліндр діаметром в декілька сантиметрів і завдовжки від 21 см до декількох десятків сантиметрів, порожній усередині, з боків пластмасові шестерні з однієї або двох сторін Зовні фотобарабан виглядає як циліндр діаметром в декілька сантиметрів і завдовжки від 21 см до декількох десятків сантиметрів, порожній усередині, з боків пластмасові шестерні з однієї або двох сторін. Він покритий полірованим шаром (або лакованим) різних кольорів. Зазвичай фотобарабан загорнутий в чорний папір для захисту світлочутливого шару від освітлення.

Якщо сильно засвітити фотобарабан, то перші відбитки і копії вийдуть у вигляді «чорного квадрата» на аркуші. Через деякий час світлочутливий шар відновить свої властивості і робота принтера або копіра нормалізується. Особливо сильне освітлення може привести до повної незворотної втрати світлочутливого шару фотобарабана. Тому при заправці картриджа або його відновленні накривайте оголені місця фотобарабана чорним папером або займайтеся цією справою в напівтемряві.

Колір робочого шару ще нічого не говорить про якість фотобарабана! Просто на російському ринку присутній дуже обмежене число виробників барабанів. А користувачі розрізняють їх не за назвою, а за кольором робочого шару. Справа в тому, що фотобарабани не пакувати в retail-упаковку. Справа доходить до того, що по упаковці неможливо часом навіть не тільки визначити виробника барабана, але і для будь принтера призначений цей фотобарабан. При виході на російський ринок нового виробника фотобарабанів починається «колірна плутанина». Ця «колірна плутанина» закінчується новим «колірним міфом» до приходу нового виробника.

За матеріалами сайту http://www.sibmen.ru