Полезные материалы

Віртуальні знайомства: психологія інтернет-спілкування

  1. Віртуальний світ знайомств і його норми поведінки
  2. Спілкування в інтернеті. Підводні камені «любовних відносин» в Мережі
  3. Психологія інтернет-спілкування. Плюси і мінуси розмов по Мережі
  4. Спілкування в інтернеті і в житті як вибрати?
  5. Спілкування в мережі інтернет або в реальності. Що спільного між інтернет-іншому і взуттям?

У минулому (років так 10 - 15 тому) люди думали: віртуальні знайомства - це для закомплексованих або некрасивих. Невдахи в любові сідають за клавіатуру і починають, надівши маску анонімності, відриватися на повну котушку. Вони ходять по сайтам знайомств, вишукують «жертву» і обрушують на неї силу свого інтелектуального або серцевого чарівності, благо в інтернет-спілкуванні ніякої ролі не грає краса особи або довжина ніг.

Тепер же, коли Мережа - це частина повсякденного життя людей, до віртуальних знайомств відносяться терпиміше. Соціальні мережі прийшли на зміну застарілим «асьці», сьогодні люди просиджують багато годин в інтернеті, ведуть жваве листування. Людина, навіть якщо нічого не робить, переслідує конкретну мету. Тому підрозділі віртуальні знайомства на три типи, відповідно до чільної потреби відвідувача Мережі:

Знайомства заради спілкування.
Знайомства заради розваги.
Пошук серйозних або одноденних любовних відносин.

Віртуальний світ знайомств і його норми поведінки

Віртуальний світ знайомств і його норми поведінки

Правила поведінки задаються тим ресурсом, на якому гостює людина. Але треба пам'ятати прості пункти моралі поведінки в Мережі , Якщо він спілкується з незнайомцем.

Чемність. Вона нічого не коштує, але може вберегти відвідувача від неприємностей, бо ніколи не знаєш, з ким говориш по ту сторону рідкокристалічного екрана.
Обережність. Яке б перший враження не справляв візаві, не слід викладати всю таємницю по тій же самій причині: невідомо, хто стоїть за буквами з тієї сторони.
Випадковий знайомий розкриється і розповість про себе, якщо людина розпитає про нього докладно, незручні питання можна ігнорувати. Природа співрозмовника така, що йому лестить, коли ним цікавляться.

Віртуальний світ знайомств підступний. Він таїть і скарби, і чудовиськ.

Спілкування в інтернеті. Підводні камені «любовних відносин» в Мережі

Зрозуміло, що скарби у кожної людини свої. Один шукає друга і знаходить його. другий бажає любові , І всемогутній Інтернет чує благання нещасного. Третій жадає розваг, і для нього виявляється щось.

Відразу обмовимося, що підводні камені інтернет-спілкування характерні тільки для тих випадків, коли люди різностатеві і планують зустріч. У разі, якщо спілкування в інтернеті - це дружній базікання, то він безпечний і нешкідливий. Люди, залучені в процес таких розмов, можливо, не бажають зустрічатися в принципі.

Інша справа, коли мова йде про дружбу між чоловіком і жінкою, яка переростає в еротичну, сексуальну любов. Небезпеки такі (йдемо від легких до важких).

При особистій зустрічі «Не пробігає іскри». Люди довго спілкувалися в Мережі, а як тільки зустрілися в житті, магія зникла. До живій людині не виникає ніяких почуттів.
Розчарування зовнішністю розумного і серцевого співрозмовника. Люди ревниво охороняють свою дорогоцінну особу, анонімність ретушує їх недоліки та підкреслює гідності. Але при зустрічі мінуси вигляду або манери говорити не приховаєш, скільки не прикидається. Вада або перевага людської натури, але вона не схильна любити того, хто її не приваблює фізично.
Людина не може вийти з дому, так як у нього серйозні проблеми зі здоров'ям. Тут потрібне пояснення. Хлопчик і дівчинка довго підтримують спільними зусиллями спілкування в інтернеті, потім вона або він пропонує іншому зустрітися, а той каже: «Прости, я не можу вийти з дому». Людина тяжко хворий, а ось перешкода це чи ні для відносин, люди вирішують самі.
Шахраї і маніяки та інші маргінальні елементи. Найважчий випадок трапляється тоді, коли дівчина натикається на суб'єкта, який бажає її обдурити і має корисливі наміри.

Через останнього пункту у людей до сих пір скептично-критичне ставлення до розмов в Мережі, навіть не до них самих, а до їх перспективності. У наші дні людина перш за все цінує час, і його вічно не вистачає.

Психологія інтернет-спілкування. Плюси і мінуси розмов по Мережі

До того увага концентрувалася на загальних місцях, тепер проаналізуємо плюси і мінуси взаємодії через мережу з психологічної точки зору: що людина отримує, а що втрачає, коли витрачає час на вистукування повідомлень незнайомому особисто побратимові.

плюси:

Виключає психологічне насильство. Людина не спілкується з тим, з ким не хоче.
Діалог переривається і поновлюється за бажанням сторін. Образи мінімізовані.
Виключений вчинок як фізичний акт, тому мережева дружба довговічніше, ніж дружба насправді.
Сотні або тисячі друзів, що впливає на самооцінку людини, піднімає її, якщо вона низька.
Створення ілюзії ідеального людини. Користувачі творять театр одного актора, насичуючи своє життя змістом.
Розвивається навик спілкування і підвищується рівень впевненості в собі.

мінуси:

Догляд віртуальний світ загрожує виникненням атрофії здатності встановлювати соціальні контакти в світі зовнішньому. Прикладом служать знамениті хікікоморі - люди в Японії (підлітки і молодь), які свідомо уникають будь-яких форм соціальної активності. Їх містять родичі.
циркуляція емоцій . У такій дружбі виключений рутинний, побутової момент, тому вона представляє собою чисте джерело вражень, рівень яких часом зашкалює. Наслідки так негативні, так і позитивні.
поверховість відносин . Коли немає особистого знайомства, то неминуче однобоке спілкування. Якщо взаємодія «людина-людина» не передбачає багато / різноманітності, виникає поверховість, ілюзорність відносин між людьми.
Неможливість розпізнати обман. Коли людина говорить з собі подібним особисто, то він чує слова і бачить жести. Психологи кажуть: люди висловлюють своє відношення в основному невербально (рухи рук, очей). В особистій бесіді у людини більше інформації в принципі.

Психологія інтернет-спілкування повинна бути серйозніше досліджена. Але вирішити, чи варто зав'язувати знайомство через інтернет чи ні можна і за тими даними, якими володіє сучасність.

Спілкування в інтернеті і в житті як вибрати?

Спілкування в інтернеті і в житті як вибрати

У цьому питанні дилема надумана, так як люди приходять в Мережу, узгоджуючи з особистими потребами. Якщо людині хочеться дружби і розмов, то інтернет-спілкування його влаштує. коли людина шукає любові, то соціальні мережі і сайти знайомств виступають інструментом пошуку. Клуб за інтересами за змістом залишається тим же самим місцем і байдуже, де він знаходиться: в матеріальній дійсності або віртуальний реальності, функція все та ж - пов'язувати людей. Якщо людина шукає розуміння побратимів, йому незалежно від цілей необхідно пам'ятати:

Інтернет - це суспільний простір, де вести себе треба відповідно.
Плюси і мінуси інтернет-спілкування та його наслідки.
Щирість - ключ до насиченого і повноцінного діалогу.
Дружба і відносини - це процес, в якому беруть участь двоє. А якщо один зацікавлений, а інший - ні, то з затії нічого не вийде.

Спілкування в інтернеті і в житті сьогодні утворює єдине комунікативне простір. Цифрова реальність і предметна дійсність вільно перетікають одна в іншу, і межа між ними розмита.

Спілкування в мережі інтернет або в реальності. Що спільного між інтернет-іншому і взуттям?

Спілкування в інтернеті і в житті стоїть на одних і тих же принципах. Велика роль випадковості у відносинах між людьми, у хаосу є свої приємні і неприємні моменти, але головним залишається інтуїтивне, неясне почуття симпатії, яке виникає відразу ж - «іскра». Якщо іскри в стартері немає, то машина дружби або любові з місця не зрушиться.

Спілкування в мережі інтернет, як покупка взуття дистанційно. На зображенні покупець дивиться: черевики ідеально зшиті, радують око. Коли вони приходять, людина приміряє, нове взуття нестерпно тисне і колір не той. Гроші викинуті, і на душі похмуро. Така ж історія може трапитися з другом або подругою по листуванню, але очікування можуть і виправдатися, тому варто ризикнути.

Що спільного між інтернет-іншому і взуттям?
Спілкування в інтернеті і в житті як вибрати?
Що спільного між інтернет-іншому і взуттям?