Полезные материалы

"Намальований свято. Новорічні листівки радянських часів "в Палаці царя Олексія Михайловича в Коломенському

С2 січня 2014 року до Театральної хоромина палацу царя Олексія Михайловича представлена ​​виставка «Намальований свято», чудового зборів радянських новорічних листівок 1950-60-х років.
У нашій країні Новий рік, мабуть, один з найбільш довгоочікуваних і значущих свят. Приготування до нього сповнені метушні, біганини, радості, подиву, сміху, приємних очікувань і сюрпризів. А незмінні подарунки і привітання традиційно доповнюються листівкою, що стала за багато років дуже важливим елементом улюбленого свята. Листівка, відправлена ​​поштою або передана при зустрічі, куплена або зроблена своїми руками, з пам'ятним написом або теплим побажанням створює неповторну атмосферу свята.
С2 січня 2014 року до Театральної хоромина палацу царя Олексія Михайловича представлена ​​виставка «Намальований свято», чудового зборів радянських новорічних листівок 1950-60-х років
Традиція вітати листівкою з Новим роком виникла в Англії в першій половині XIX століття і дуже швидко поширилася по всій Європі. У Росії до 1917 року над створенням кольорових, художніх, ілюстрованих поштових карток працювали відомі художники, фотографії та видавці. Але після жовтня 1917 року випуск вітальних листівок, як предмету побуту буржуазного суспільства, був повністю припинений. І повернулися відкриті листи до радянським громадянам тільки в роки Великої Вітчизняної війни.
Справжній же розквіт новорічної листівки настає в 1950-60-і роки. Безсумнівно, це один з найцікавіших періодів історії новорічної листівки в Радянському союзі. Це був чудовий час відродження поштової картки і пішли за цим нескінченні пошуки і експерименти у виборі тем і форм вираження.

Відкривають нашу виставку повні дивовижною теплоти і особливої ​​чарівності чорно білі фото-листівки 1950-х років. На них зображені щирі посмішки дітей, зворушливі сцени новорічних вистав за участю Діда Мороза та інших чарівних героїв. Це справжні свідки свого часу, візитні картки епохи.
Відновлена ​​новорічна листівка швидко увійшла в моду. І в 1960-і роки в СРСР новорічні привітання щорічно видавалися мільйонними тиражами, які продавалися в усіх відділеннях поштового зв'язку та газетних кіосках. Тематика новорічних листівок була найрізноманітніша. Велика увага приділялася вітальній листівці як зримого втілення могутності країни.

У той час політичні та соціальні аспекти життя радянської держави були центром життя, мірилом думок і вчинків більшості його громадян, тому зовсім невипадково, що на яскравих, пишних поштових картках відобразилися індустріальні досягнення, з'являлися мотиви боротьби за мир, а сюжети, пов'язані з освоєнням космосу, стали найпопулярнішими і улюбленими. Але спектр інтересів радянських художників не обмежувався тільки актуальними соціо-політичними проблемами. В цей же час розвивалася традиція видавати новорічні привітання на самі різні випадки життя. На таких листівках радянські громадяни кружляли на ковзанках, мчали по лижні, весело грали в сніжки, ліпили сніговиків, всією сім'єю вирушали на ялинковий базар, купували подарунки в строкатій святковій упаковці. Особливим успіхом користувалися поштові картки з видами новорічної Москви, столичних курантів і кремлівських веж з рубіновими зірками.

Серед безлічі листівок минулих років виділяються картки з різноманітними казковими сюжетами. У 1960-і роки вийшла ціла серія поздоровлень за участю персонажів відомих казок і чарівних звірів. Тоді ж головним символом Нового року остаточно став Дід Мороз - веселий, добрий старий, один кожного радянського дитини.
Представлені на виставці листівки - частинки безповоротно минулої епохи. Калейдоскоп цих красивих і ясних зимових сюжетів створює особливу теплу атмосферу сімейного свята. У когось вони пожвавлять приємні спогади про дитинство, кому-то Наві передсвятковий хвилювання, а маленьким відвідувачам подарують відчуття дива.
У багатьох з нас зберігаються старі листівки. Перегляньте їх, перечитайте добрі побажання і, може бути, разом з дітьми зробіть свою домашню виставку.

Акредитація для ЗМІ за тел. 8 (499) 614-88-80, 8 (903) 203-15-52,
e-mail: [email protected]

Якщо ви знайшли помилку: виділіть текст і натисніть Ctrl + Enter