Полезные материалы

Як знімати 360-градусні відео для віртуальної реальності

  1. 360-градусні відео - непоганий старт для VR
  2. Виберіть відповідне обладнання
  3. картинка не повинна трястися!
  4. важливі вибір знімається події і місця для зйомок
  5. вам знадобиться допомога програмістів

Як створити журналістський контент для віртуальної реальності, якщо ваша редакція має обмежені ресурсами Як створити журналістський контент для віртуальної реальності, якщо ваша редакція має обмежені ресурсами?

Початок матеріалу читайте в пості:
«Віртуальна реальність в ЗМІ: такими новини ви не бачили!»

Продовження перекладу статті «Віртуальна реальність в новинах стає реальною для багатьох редакцій» , Опублікованій на сайті інституту Пойнтера.

З цієї частини статті я зробила п'ять висновків, які можуть стати порадами зі створення контенту для віртуальної реальності.

Автор оригінальної публікації: Гурман Бхатія, Poynter, переклад: Люба Балашова.

«Щоб щоб зробити матеріал про Хаджі, репортер Al Jazeera English Басма АТАСС витратила всього 300 євро на камеру Ricoh Theta , Яка знімає 360-градусне відео. Під час путеществій вона відзняла досить матеріалу, з якого згодом змонтувала відеоролик.

Спочатку вона розмістила відео на YouTube, оскільки він подорожувати закачування 360-градусних відео, а потім вставила ролик за допомогою коду на сайт каналу. Записки і спостереження Басма АТАСС про хід експерименту можна почитати на спеціальній сторінці на сайті Al Jazeera . А після того, як Facebook теж став підтримувати 360-градусні відео, у користувачів з'явилася ще одна площадка для розміщення такого контенту.

360-градусні відео - непоганий старт для VR

Щоб почати знімати відео з оглядом в 360-градусів, спочатку вам необхідно визначитися з апаратурою. Бюджетний варіант - Ricoh Theta, яка отримує зображення, "зшиваючи" його з двох напівсферичних лінз, дорожчий - V360 . Цією камері не потрібно додатковий час, щоб "зшити" різні елементи відео, тому вона краще підходить для високо динамічною зйомки.

Якщо ви хочете картинку більш високої роздільної здатності, тоді варто вибрати GoPro Arrays. Пристрій з шістьма камерами обійдеться в 3000 $, а 16-ти камерний Odyssey коштуватиме 15000 $. Але оскільки після зйомки вам доведеться вручну "зшивати" різні елементи відео, без софта типу Kolor's Autopano video не обійтись.

Виберіть відповідне обладнання

Досвідчені в створенні подібних відео люди радять приділити окрему увагу способу, яким розказана історія. Ключова деталь полягає в тому, що знімаючи відео, ви не можете контролювати, куди саме буде дивитися глядач.

На ONA 2015 року, Нонни де ла Пена, СЕО компанії Emblematic Group (її називають хрещеною матір'ю віртуальної реальності, - прим. Bestapp) говорила про те, що потрібно утримуватися від зайвих рухів під час зйомок.

"Закріпити свою камеру на час зйомки. Тому що, якщо ми міняємо розташування камери, наше тіло вважає, що йому теж потрібно кудись рухатися. Саме це і стає причиною так званої морської хвороби, яку часто згадують в розмовах про VR ", - сказала Пена в одному зі своїх виступів.

Вона підтримує експерименти, але тільки після того, як пройдені всі основи. "Ви можете рухатися тільки вгору або вниз" - один з рад Нонни де ла Пена. Деяких глядачів може збивати з пантелику те, що тіло повинно стояти на місці, в той час як картинка рухається вперед.

картинка не повинна трястися!

Роберт Падавік, оператор з Ganett перейшов з звичайних відео на 360-градусні. За його словами, перехід не був важким. "Якщо ви хороший фотограф або оператор, ви адаптуєте досить швидко. Після однієї або двох зйомок все стає зрозуміло на інтуїтивному рівні ", - говорить він.

За словами Падавіка, більшість основних принципів роботи з 360-градусним відео збігаються зі зйомками звичайного відео. Головна відмінність лежить в тому, що для 360-градусних відео потрібно краще підбирати локації, в яких цікаві об'єкти розташовані у всіх напрямках. І не варто часто міняти розташування камери. Краще встановлювати її в тих місцях, які можуть викликати у глядача бажання "повністю зануритися в картинку".

Відзнятий відеоматеріал можна змонтувати в звичайному редакторі відео, типу Final Cut Pro або Adobe Premiere, в яких монтують стандартні відео.

важливі вибір знімається події і місця для зйомок

Змонтований ролик можна залити на YouTube або Facebook. Можна додати в відео властивості віртуальної реальності. Для цього необхідно завантажити їх на відповідні платформи, такі як Oculus Rift і Samsung's Gear VR, або створити мобільний додаток, яке дозволить користувачам переглядати відео за допомогою Google Cardboard або створити Спеціальний версію для сайту.

На цьому етапі на перший план виходять розробники і програмісти. Для створення подібних віртуальних просторів використовується Unity 3D (до речі, у нього є безкоштовна версія ). Можливо, у вашій редакції є розробники, яким під силу з ним розібратися.

Щоб зруйнувати сформований технологічний бар'єр, школа журналістики та лабораторія візуалізації Техаського університету створюють програму з відкритим вихідним кодом, розроблену з метою спростити процес публікації таких відео. Група, яка працює над створенням "WordPress для віртуальної реальності" отримала в цьому році Knight Prototype Grant.

вам знадобиться допомога програмістів

На початку жовтня, CNN проведе пряму трансляцію з передвиборних дебатів республіканців в форматі 360-градусного відео. Це має величезне значення, адже медіа дають людям можливість зануритися в передвиборні дебати, фізично залишаючись у власній вітальні.

Але існує невелика заковика в доступі до контенту. Адже далеко не у кожного є гарнітура Oculus Rift або Gear VR. Але в зв'язку з тим, що Samsung анонсувала вихід нового підкорення Gear VR вже в листопаді цього року, ціна нового гаджета складе 99 $. Оскільки ринок гарнітури для віртуальної реальності зростає, журналістам варто звернути увагу на мобільні пристрої. Смартфон зараз є у кожного і це є ключовим моментом, оскільки при експериментах з новими формами сторітеллінга ви створюєте контент, доступний максимальній кількості людей.

Більш того, якщо ви не маєте можливості інвестувати в деякі з ресурсів, необхідних для виробництва подібного контенту, то почніть з малого і освойте інші методи сторітеллінга. А при сьогоднішніх темпах розвитку технологій, більшість технічних новинок дуже скоро стануть простішими і доступнішими ».