Полезные материалы

Як почистити комп'ютер від пилу

Привіт шановні читачі сайту sesaga.ru . Цією статтею починаю цикл статей як самому почистити комп'ютер.

Згодом, будь-який комп'ютер обростає «непотрібними файлами», які залишаються після установки або видалення програм, або дрібні частинки, яка накопичується всередині системного блоку, осідаючи на материнській платі, відеокарти, жорстких дисках, заважаючи їх нормальній роботі і охолодженню. Все це призводить до того, що комп'ютер починає «зависати», «гальмувати», «з'являються помилки», одним словом погано працювати.

Ось тоді ми починаємо бити тривогу, шукаємо знайомих або звертаємося в контори спеціалізуються на відновленні працездатності комп'ютерів, а за свою роботу вони беруть непогані гроші.

Я розповім, як це можна зробити самому, причому це може зробити будь-який користувач, і як надалі не потрапити в таку ситуацію.

Зазвичай чистка комп'ютера від сміття проходить в три етапи і займає близько двох - п'яти годин, тому якщо Ви зважилися, то тоді запасіться терпінням.

Перший етап - чистка системного блоку від бруду і пилу;
Другий етап - перевірка на віруси, виправлення помилок системи;
Третій етап - очищення жорсткого диска від непотрібних файлів, і проведення дефрагментації.

На першому етапі нам знадобиться малярська кисть, викрутка і пилосос.

Відключаємо харчування системного блоку, від'єднуємо від нього всі дроти, вибираємо зручне місце і кладемо системний блок на бік. Знімаємо бічну кришку і бачимо, скільки пилу знаходиться всередині.

Можна просто зібрати пил з видимих ​​поверхонь і вважати, що справу зроблено, але раз Ви зважилися, будемо робити як належить.

Увага! Перед кожним дотиком до внутрішніх елементів системного блоку, обов'язково знімаємо з себе статику, доторкнувшись до металевої частини корпусу.

Першою знімаємо відеокарту, щоб вона нам не заважала. Для цього треба відкрутити гвинт або гвинти, що кріплять її до задньої частини корпусу, а коли будете виймати відеокарту з слота материнської плати, одночасно відігніть пластмасову засувку, розташовану в задній частині слота. У кого до відеокарти підходять дроти додаткового харчування, запам'ятайте їх і від'єднайте.

У кого до відеокарти підходять дроти додаткового харчування, запам'ятайте їх і від'єднайте

Бажано зняти модулі оперативної пам'яті. Як правило, вони розташовані не далеко від кулера процесора. Щоб їх зняти, одночасно натисніть на рукоятки з обох сторін модуля, і він сам вийде з гнізда.

Всі попередні операції ми зробили, і тепер приступаємо до чищення комп'ютера від пилу.

Спочатку збираємо всю пил, що знаходиться навколо материнської плати, тобто з днища і корпусу системного блоку. Для цього водите кистю без натиску, як ніби фарбуєте, і пилососом з під пензля всмоктуєте все сміття.

Обов'язково відкрийте передню кришку корпусу комп'ютера, і приберіть всю пил звідти. Як правило, кришка кріпиться пластмасовими засувками, які віджимаються зсередини корпусу.

Тепер зчищають пил з компонентів системного блоку. Тут теж акуратно водите кистю, і пилососом всмоктуєте все сміття, яке вона підняла.

Тут теж акуратно водите кистю, і пилососом всмоктуєте все сміття, яке вона підняла

Якщо Ви боїтеся, що можете пошкодити або відламати радіодеталей - заспокойтеся і повірте, що для цього треба докласти гарне зусилля, а так як Ви пензлем водите без натиску, відповідно відламати нічого не зможете.

Обов'язково треба почистити кулер процесора. Відкручуємо чотири гвинти, що кріплять вентилятор до радіатора, і знімаємо його, але робити це треба обережно, щоб не пошкодити кріплення самого кулера. Якщо вентилятор не буде піддаватися, акуратно подсуньте викрутку між ним і радіатором, і подденьте. Все піде. Чи не Ви перший, не Ви останній.

Зверніть увагу, як між ребрами радіатора скупчилася пил перетворилася в вату. А тепер уявіть, в якому режимі працює процесор без нормального охолодження, звідси і відбуваються всі зависання, помилки. Збираємо пил з вентилятора, радіатора і навколо нього.

Деякі ще рекомендують знімати кулер повністю, тобто роз'єднати поверхні радіатора і процесора. Не робіть цього. Досить буде, якщо накопичилася пил між материнською платою і кольором Ви зберете пензлем і пилососом.

Наступним найважливішим елементом комп'ютера є блок живлення . Без нього комп'ютер - це простий шматок заліза. Якщо він вийде з ладу, міняти начинку доведеться практично всю, тому без розмови відкручуємо чотири гвинти на задній стінці корпусу системного блоку, і виймаємо блок живлення.

Якщо він вийде з ладу, міняти начинку доведеться практично всю, тому без розмови відкручуємо чотири гвинти на задній стінці корпусу системного блоку, і виймаємо блок живлення

А як бути з проводами? Для зручності, їх було б краще вийняти з роз'ємів на материнській платі і компонентах системного блоку, але якщо Ви припускаєте, що назад правильно їх не вставите - замалюйте, відзначте, сфотографуйте, або залишайте так, як є. Але попереджаю, буде не зовсім зручно. На фотографії показаний саме другий варіант - роз'єми не виймаємо.

На фотографії показаний саме другий варіант - роз'єми не виймаємо

Відкручуємо чотири гвинти на верхній кришці блоку живлення, знімаємо кришку і перед очима з'являється така картина: - «Красиво, чи не так?».

»

Так само пензлем і пилососом збираємо всю грязь, і ще, я б порекомендував Вам прибрати пил під самою платою блоку живлення. Можна цього і не робити, ми і так майже по максимуму зібрали всю грязь, але для очищення совісті зробимо.

Відкручуємо гвинти, що кріплять плату. Але так як повністю витягти ми її не зможемо, потрібно отпаять дроти, що йдуть до відповідного роз'єму, тому плату просто піднімаємо з протилежного боку від роз'єму, але так, щоб можна було працювати пензлем. Задирати сильно не треба.

Якщо поглянути на нижню частину фотографії то видно, що між платою і ізолюючої прокладкою пилу зібралося досить таки пристойно, тому тут теж треба почистити. А вже перед самою складанням блоку живлення не забуваємо пропилососити і його кулер.

Блок живлення збираємо у зворотній послідовності і встановлюємо на місце.

Тепер займемося відкритий і оперативною пам'яттю. Беремо ластик, і злегка проходимся їм по доріжках, якими вони вставляються в роз'єм материнської плати, щоб зчистити наліт, що утворився за час експлуатації.
Якщо у Вашої відеокарти встановлений спеціальний кожух системи охолодження, розташований поверх радіоелементів, його бажано зняти, щоб дістатися до графічного процесора і кулера.

Трохи про модулях пам'яті. Коли будете їх ставити на місце, зверніть увагу на проріз розташовану ближче до середини - це «ключ». Навіть якщо почнете встановлювати не правильно, він не дасть цього зробити.

Навіть якщо почнете встановлювати не правильно, він не дасть цього зробити

Перед тим як встановлювати модуль в слот, розведіть бічні засувки в сторони, потім відповідно до «ключу» вставте модуль і з силою натисніть на нього, щоб він увійшов в роз'єм. Модуль пам'яті встановлено правильно, якщо бічні засувки встали до кінця в його пази, розташовані з боків.

І останнє, що необхідно зробити, це «пересмикнути» все роз'ємні з'єднання на компонентах системного блоку, тобто витягнути і назад вставити на місце. Якщо десь і був поганий контакт, то він відновиться.
Тільки робимо все акуратно.

Встановлюємо пам'ять, кріпимо відеокарту і не забуваємо про її додаткове харчування, якщо воно є, закриваємо кришку, підключаємо на місце всі шнурки. А якщо виникли питання, то можете подивитися цей відеоролик.

Усе. Перший етап зроблений. На другому етапі Ви дізнаєтеся, як перевірити комп'ютер на віруси і виправити помилки системи .
Успіхів!

А як бути з проводами?
Відкручуємо чотири гвинти на верхній кришці блоку живлення, знімаємо кришку і перед очима з'являється така картина: - «Красиво, чи не так?