Полезные материалы

Саморобний прилад для отримання живої та мертвої води: робимо своїм руками

  1. Принципова схема приладу для отримання живої води
  2. Складові частини приладу
  3. Промисловий зразок пристрою

З давніх-давен існують легенди про «живий» і «мертвої» води. Це не випадково - життя на Землі неможлива без води взагалі, людина на 80% складається з води. Від того, яку воду споживає наш організм, залежить його стан, здоров'я людини в цілому. Парадоксів, пов'язаних з водою, більше, ніж їх достовірних фізичних тлумачень. Взяти, приміром, водохресну воду. Вона не псується протягом багатьох місяців, навіть якщо її набрати з водопровідного крана або «брудного» джерела. Деякі вчені пов'язують цей факт із зниженням електропровідності води в період найменшої активності Сонця і, як наслідок, зменшенням росту мікроорганізмів. Це так званий ефект «мертвої» води.

Навпаки, «жива» або активована вода сприяє посиленню імунітету організму, є підтверджені свідчення позитивного ефекту від її вживання при лікуванні деяких захворювань (інфекційних захворювань, хвороб органів травлення, артрозів і багатьох інших). Само собою, не в силах дати справді наукове пояснення тим, що відбувається в воді фізико-біологічних процесів, багато вчених геть відкидають як корисне, так і негативний вплив живої та мертвої води. Цей факт, втім, ніяк не впливає на дивовижні властивості води.

Принципова схема приладу для отримання живої води

Для того щоб отримати мертву і живу воду найпростішим способом, можна зібрати елементарний електрохімічний прилад згідно зі схемою 1:

На пристрій подається змінна напруга 220 вольт побутової електропроводки, тому необхідно дотримуватися запобіжних заходів: ретельно ізолювати струмопровідні дроти, не стикатися з водою і елементами схеми під час роботи пристрою, передбачити запобіжну систему. Краще включати прилад за допомогою розширеного зі вбудованим вимикачем і запобіжником промислового виготовлення. Анод (позитивний електрод) і катод (негативний) можна виготовити з хімічно нейтральної нержавіючої сталі або харчового алюмінію (матеріал, з якого зроблені бляшані банки для напоїв і пива). Електроди ретельно закріплюються на пластмасовій кришці за допомогою стеклопластиковой або інший пружною непроводящей прокладки і гвинтового з'єднання. У схему включений напівпровідниковий діод для випрямлення змінної напруги. Він повинен бути розрахований на прямий струм від 5 Ампер і зворотна напруга понад 300 Вольт. Серед вітчизняних елементів підійдуть діоди Д231, Д232.

Складові частини приладу

Кришка одягається на скляну банку відповідного об'єму, в яку наповнюється вода. Для поділу живої та мертвої води застосовують брезентовий шланг або інший щільний тканинний мішок, навколишній позитивний анод, як показано на малюнку 2:

Згідно електрохімічної теорії в процесі електролізу навколо позитивного електрода утворюється склад підвищеної кислотності (анолит), іменований «мертва» вода. Він має антисептичні, антибактеріальними, антиалергічні і багатьма іншими властивостями, не завжди корисними. Вся залишилася рідина всередині судини представляє лужний розчин (католіт) різного рівня pН (від 2,0 до 10,0) в залежності від початкової кількості сольових домішок у воді і технології отримання. Саме вона іменується «живою водою». Оптимальний час, необхідне для приготування мертвої і живої води приблизно десять хвилин, тривалість зберігання - не більше трьох діб.

Зовнішній вигляд саморобних пристроїв показаний на фотографіях 3:

У другому пристрої замість однополупериодного випрямляча на одному діоді застосований двонапівперіодний випрямний міст на чотирьох діодах. Це схемотехнічне рішення дозволяє збільшити продуктивність приладу. Для більш зручного поділу мертвої і живої води можна виготовити прилад, що складається з двох роздільних ємностей, як показано на схемі 4:

Відповідно до таку схему електрохімічний процес підтримується за рахунок струму, що проходить по змочують льняному або бавовняному джгута. Жива і мертва вода в цьому випадку будуть акумулюватися в окремих судинах, що дуже технологічно. До особливостей запропонованої схеми слід віднести послідовно включену лампу, призначену одночасно для обмеження максимального струму і індикації. На початку процесу лампа горить з максимальною інтенсивністю, у його перебігу яскравість зменшується.

Промисловий зразок пристрою

В даний час у продажу з'явилися електро-активатори води промислового виробництва. На фотографії 5 показаний зовнішній вигляд і склад приладу «Есперо-1»:

Принцип його дії аналогічний описаним вище пристроїв, властивості води, виробленої даним приладом, в принципі, повинні збігатися з саморобною живою і мертвою водою.

Парадокс полягає в тому, що крім чисто фізичних і хімічних властивостей, вода володіє такими неймовірними властивостями, як енергетичні та інформаційні. Відомо і доведено, що воду можна зарядити людською думкою, одна та сама вода при цьому може надавати і позитивний і негативний вплив на організм людини. Вода, одночасно будучи неодмінною умовою життєдіяльності людини, - основна причина його захворювань. Що стосується різноманітності станів води, то рідка вода має п'ять станів, замерзла - чотирнадцять. Вона має найбільшу теплоємність серед всіх рідин і переносить тепло з південних широт в північні, визначаючи клімат на нашій планеті. Виготовивши саморобний прилад, можна самостійно продовжити вивчення незбагненних властивостей основи життя на Землі, води.

Шановні читачі, коментуйте статтю, задавайте питання, підписуйтесь на нові публікації - нам цікава ваша думка :)