Полезные материалы

Чемерічний вода від вошей і гнид: інструкція із застосування, відгуки, як користуватися і вбиває вона паразитів, як розводити настоянку, припустима при вагітності

  1. Загальні відомості
  2. як застосовувати
  3. Інструкція по застосуванню
  4. Запобіжні заходи
  5. Протипоказання
  6. Побічні дії
  7. вартість
  8. Плюси і мінуси
  9. Корисні відео

Часи, коли найкращим засобом від вошей вважали гас, давно пройшли. Сьогодні боротьба з педикульозом придбала набагато більш цивілізовані форми. Проти паразитарних препаратів в аптеках достатньо. У тому числі недорогих, що відносяться до групи народних. Наприклад, таких, як чемерічний вода від вошей і гнид, застосування якої гарантує швидке, легке, повне вилікування від педикульозу. Чи так це? Чи є підводні камені у використанні чемерицеву води? Розкладемо питання по поличках.

Загальні відомості

Препарат являє собою жовто-коричневий, мутний водний розчин спиртової настоянки коріння і кореневища рослини чемериця лобелієва (в народі «лялькар»). Проводиться шляхом настоювання чемериці в 70% спирті (етиловому) з подальшим розведенням настою очищеною водою. Процентне співвідношення діючих і допоміжних речовин 1: 1.

Форма випуску - розчин у флаконах з темного скла об'ємом 40, 50, 100 мл. Продається в безрецептурних відділах аптеки.

Повний склад препарату:

  • природна сировина;
  • етиловий спирт;
  • вода дистильована.

На чому грунтується лікувальну дію препарату від педикульозу ? Чемериця - це отруйна трава, що виростає в регіонах з помірним кліматом, в степовій зоні України, півдня Росії. Всі частини рослини вкрай токсичні, оскільки містять велику кількість природних алкалоїдних з'єднань. Але саме завдяки алкалоїдів лялькар володіє лікарськими властивостями - протипаразитарною, антисептичну, бактерицидну, антимикотическим, тонізуючим.

На комах, в тому числі волосяних, платтяних, лобкові воші розчин чемерицеву настойки має виражену інсектицидну, нейротоксическое дію. Отрута, проникаючи в організм паразита, моментально вражає нервову і репродуктивну систему, блокує гладку мускулатуру кишечника дорослої особини. В результаті застосування препарату воші гинуть через півгодини.

Ефективність в боротьбі з педикульозом посилюється за рахунок спиртової складової розчину. При контакті з етиловим спиртом хітиновий покрив комахи пошкоджується, що полегшує проникнення отруйних речовин в його внутрішні органи, дихальця. Додатково спирт розчиняє клейку речовину, яким воші і гниди прикріплюються до волосків і знежирює поверхню самого волоса. Завдяки цьому вичісування загиблих паразитів і їх яєць після застосування засобу значно полегшується.

Скільки процедур потрібно для повного усунення вошей і гнид Скільки процедур потрібно для повного усунення вошей і гнид? Переважна частина дорослих паразитів гине після одноразової обробки голови чемерицеву водою. Гнид вичісують і вибирають руками.

Повторну процедуру проводять в якості профілактики та усунення вошей, що вилупилися з яєць після першої процедури. При сильному зараженні потрібно провести 3-4 процедури.

В цілому позбутися вошей і гнид за допомогою чемерицеву води вдається в середньому за 2 процедури з інтервалом 7 днів. Курс лікування запущеного педикульозу не перевищує трьох тижнів.

Увага! Якщо результат лікування незадовільний, застосування чемерицеву води припиняють. Для позбавлення від вошей використовують протипаразитарні препарати , Рекомендовані лікарем.

як застосовувати

Що потрібно для процедури

  • флакон чемерицеву води;
  • вата (тампон) або спонж, шматочок марлі, шприц без голки;
  • шапочка для душа або целофановий (поліетиленовий) пакет;
  • хустку або рушник;
  • гумові рукавички;
  • нейтральний (дитячий) шампунь;
  • гребінець + гребінь з частими зубами .

Інструкція по застосуванню

  1. Голову миють шампунем. Витирають, але не насухо, банним рушником.
  2. Воду чемериці у флаконі інтенсивно збовтують для рівномірного розподілу осаду. Чи не розводять.
  3. Надягають одноразові рукавички, щоб захистити від контакту з отруйною речовиною руки.
  4. Волосся (вологі) розчісують. Ділять на тонкі прядки. Процедуру починають з потиличної частини, поступально обробляючи всю голову.
  5. Змочуючи тампон в розчині, наносять засіб на волосся від коренів до самих кінчиків. По черзі змочують кожне пасмо, з особливою ретельністю обробляють потиличну частину голови, за вухами, область над шиєю. Щоб розчин не стікав по шиї і по лобі, сухою ватою час від часу промокають шкіру по лінії росту волосся.
  6. Повністю змочені лікарським розчином волосся накривають поліетиленовим пакетом (надягають на голову шапочку для душу) і обертають хусткою. Залишають на 30 хвилин.
  7. Після закінчення визначеного часу хустку і пакет знімають. Лікарський препарат змивають спочатку проточною водою, потім шампунем.
  8. Волосся промокають сухим рушником, розчісують.
  9. Густим гребінцем уважно прочісують кожну прядку, вибираючи залишилися після миття голови мертвих і знерухомлених вошей, гнид.

Важливо! Під час процедури не можна дозволяти дитині свербіти і торкатися руками до волосся. Якщо це сталося, засіб потрібно негайно змити милом.

Ефективність процедури залежить не тільки від правильного дозування і рівномірності нанесення препарату, а й від якості подальшого вичісування волосся Ефективність процедури залежить не тільки від правильного дозування і рівномірності нанесення препарату, а й від якості подальшого вичісування волосся. Чим ретельніше, уважніше будуть вибиратися гниди, тим більша ймовірність повного видалення паразитів.

При необхідності воду чемериці застосовують повторно на наступний день і через тиждень. Для посилення лікувального ефекту в перерві між процедурами рекомендується використовувати профілактичні протипаразитарні засоби з мінеральними маслами, трав'яні відвари для ополіскування волосся.

Рекомендуємо прочитати: заходи профілактики педикульозу .

Запобіжні заходи

Простий натуральний склад кошти не означає його безпеку для людини. Чемерічний вода надзвичайно токсична! Неправильне застосування лікарського розчину може викликати важкі наслідки для організму, сильні, аж до летального результату, отруєння. У зв'язку з цим обробку голови потрібно виконувати з граничною обережністю, чітко дотримуючись інструкції.

Перед першою процедурою обов'язково проводиться тест на чутливість до препарату. Краплю препарату наносять на зап'ястя або внутрішній згин ліктя. Якщо протягом півгодини виникне печіння, подразнення, почервоніння, свербіж, засіб використовувати не можна. Відсутність алергічної реакції дає можливість застосовувати воду чемериці в лікуванні педикульозу.

Працюють з спиртовим розчином чемериці, як і з будь-якими токсичними речовинами, тільки в рукавичках. Особливо якщо на долонях, пальцях є ранки, подряпини, інші ушкодження. Процедуру виконують швидко, щоб уникнути тривалого контакту з інсектицидом.

Спиртовий розчин може викликати хімічний опік тонких тканин слизової і шкіри. Тому не можна допускати попадання чемерицеву води на повіки, в очі, на слизову оболонку рота, дихальних шляхів, в слухові проходи вушних раковин. Якщо неприємність трапилася, слід негайно змити засіб проточною водою.

Щоб отруйні пари не потрапили в органи дихання, маніпуляції рекомендується проводити на повітрі або в кімнаті з відкритими вікнами. Протягом всієї процедури необхідно контролювати реакцію організму на дію препарату. При найменших ознаках нездужання воду чемериці з волосся негайно змивають.

Увага! Ні за яких умов не можна допустити потрапляння отруйного засобу в травну систему. Навіть крихітна доза викликає важку інтоксикацію. З цієї причини препарат потрібно тримати в недоступному для маленьких дітей місці.

Протипоказання

Безумовним протипоказанням до лікування педикульозу чемерицеву водою є пошкодження цілісності шкірного покриву волосистої частини голови Безумовним протипоказанням до лікування педикульозу чемерицеву водою є пошкодження цілісності шкірного покриву волосистої частини голови.

Крім цього, протипоказано використовувати воду чемериці:

  • дітям до 12 років;
  • вагітним жінкам;
  • годуючим матерям;
  • людям з непереносимістю компонентів лікувального розчину;
  • особам, які страждають на захворювання серцево-судинної системи.

Читайте також: безпечні методи боротьби з вошами і гнидами при вагітності .

Якщо на шкірі є расчеси, садна, виразки, подряпини, процедуру слід відкласти або використовувати інший, більш безпечний препарат від вошей і гнид. Для зменшення запального процесу і швидкого загоєння ушкоджень протягом тижня перед обробкою голови від паразитів рекомендується мити волосся Дегтярний милом .

Побічні дії

Рідко, але після нанесення чемерицеву води на волосся можуть виникнути симптоми алергії, гіперчутливості до препарату. Проявляється це у вигляді еритеми, печіння, свербіння шкіри. Якщо в процесі застосування засобу піде така реакція, процедуру негайно припиняють, розчин змивають з голови теплою водою і шампунем.

Отруєння чемерицеву водою може наступити внаслідок порушення правил застосування, передозування препарату. Ознаки легкого отруєння:

  • запаморочення;
  • спрага;
  • головний біль;
  • нудота;
  • блювота;
  • прискорене серцебиття;
  • тахікардія.

Симптоми важкого отруєння: Симптоми важкого отруєння:

  • утруднене дихання;
  • погіршення зору;
  • різке зниження артеріального тиску;
  • уповільнене серцебиття;
  • судоми;
  • непритомність.

При появі перелічених ознак інтоксикації необхідно терміново вжити заходів щодо виведення токсинів з організму. У випадках важкого отруєння чемерицеву водою без професійної медичної допомоги та спеціального лікування не обійтися.

Увага! Перевищення доз препарату, недотримання інтервалів між процедурами, вживання чемерицеву води всередину смертельно небезпечно!

вартість

Популярність чемерицеву води проти вошей і гнид обумовлена ​​не тільки високою ефективністю препарату, а й його низькою ціною. Флакон лікувального розчину 100 мл в середньому по Росії коштує 25-35 рублів.

Такого обсягу вистачає на 2-4-кратну обробку голови в залежності від довжини волосся. Тому вартість всього курсу лікування педикульозу чемерицеву водою не перевищує 35 рублів. При легкій формі зараження одного флакона буде досить для профілактичної обробки від вошей і гнид 3-4 чоловік.

Плюси і мінуси

Оскільки, крім протипаразитарного, чемерічний вода володіє багатьма іншими лікувальними властивостями, застосування засобу допомагає вивести не тільки вошей і гнид, але і позитивно позначається на стані волосся і шкіри голови Оскільки, крім протипаразитарного, чемерічний вода володіє багатьма іншими лікувальними властивостями, застосування засобу допомагає вивести не тільки вошей і гнид, але і позитивно позначається на стані волосся і шкіри голови.

Спиртова настоянка стимулює кровообіг, за рахунок чого прискорюється місцевий метаболізм. Фолікули отримують більше поживних речовин, вітамінів і кисню. Волосся починають швидше рости, стає густішим, сильніше.

Протигрибковий і антисептичну дію препарату сприяє усуненню себореї, лупи , Симптомів грибкових шкірних захворювань. В цілому після курсу лікування чемерицеву водою спостерігаються такі зміни:

  • нормалізується робота сальних залоз;
  • зменшуються симптоми запалення на шкірі, ранки, садна швидше заживають;
  • волосся стає шовковистим, блискучими, менше випадають.

Важливо, що знищення підлягають не тільки воші і гниди, але також бактеріальна мікрофлора і грибкові мікроорганізми, що вражають шкіру голови.

До недоліків чемерицеву води відносять незручність застосування препарату, а також необхідність повторних обробок волосся. Другий пункт обумовлений тим, що засіб не здатне проникати під щільну оболонку і знищувати яйця вошей. Тому після обробки голови доводиться ретельно вибирати гнид. Процедуру, для профілактики, необхідно виконувати мінімум 2 рази.

Корисні відео

Лікування педикульозу народними засобами.

Воші в голові. Як позбутися від непрошених гостей?

Чи так це?
Чи є підводні камені у використанні чемерицеву води?
Скільки процедур потрібно для повного усунення вошей і гнид?
Як позбутися від непрошених гостей?