Полезные материалы

Як варити пшоняну кашу на воді і молоці: 4 секрету, інгредієнти, відео

  1. Основні секрети приготування
  2. Пшоняна каша з картоплею (зливна)
  3. Інші варіанти приготування каші з пшона

Користь каш відома кожній людині. Їх готують для дітей і дорослих, застосовують в дієтичному харчуванні як джерело корисних і необхідних людині речовин. Однією з найсмачніших є каша, приготована з пшона. Для того щоб отримати не просто поживна, а смачне і ароматне блюдо, потрібно вивчити кілька нескладних правил. Вони дозволять подати на стіл продукт, який не залишить байдужим нікого. Користь каш відома кожній людині

Основні секрети приготування

Незважаючи на те що приготування страв з круп не є складною процедурою, не кожна господиня знає, як правильно варити пшоняну кашу, щоб вона вийшла розсипчастою. Деякі вважають за краще варити пшоняну кашу в мультиварці , Але не завжди цей прилад є в наявності на кухні, тому знати основні правила необхідно всім.

Секрети успішної каші криються в дотриманні декількох важливих умов.

  • Крупа повинна бути свіжою, тоді каша не буде мати гіркуватий присмак (необхідно дивитися на термін придатності продукту).
  • Пшоно потрібно перед приготуванням добре промити (змінивши 2-3 води, поки осад не стане прозорим).
  • Для того щоб гарантовано уникнути гіркоти, необхідно обдати пшенку окропом або обсмажити протягом декількох секунд на розпеченій сухій сковороді .
  • Замочування не буде потрібно, що дозволить заощадити час.

Регулювати консистенцію каші не складно - 1 частина пшенки і 3 частини води або молока дозволять приготувати ідеальну по густоті кашу Регулювати консистенцію каші не складно - 1 частина пшенки і 3 частини води або молока дозволять приготувати ідеальну по густоті кашу.

Якщо хочеться отримати розсипчасту, то кількість рідини слід зменшити до 2 частин, а в'язкість досягається збільшенням води до 4 склянок.

Такі ж правила діють, якщо вирішено варити кашу не в звичайній каструлі, а в мультиварці Редмонд або Поларіс. Рідка молочна каша - ідеальний варіант для дитячого харчування. Важливо знати, скільки по часу вариться крупа, щоб вона не стала пригорати. Для каші час варіння дорівнює 30 хвилинам.

Тут слід знати ще один секрет - на нагріванні ємність найкраще тримати 20 хвилин, а потім на час, що залишився прибрати з плити, закрити кришкою і дати настоятися. За таким же принципом можна приготувати рисово-пшоняну кашу.

Пшоняна каша з картоплею (зливна)

Для того щоб урізноманітнити звичний варіант подачі страви, можна приготувати пшоняну кашу з картоплею. Цей рецепт порадує незвичайним смаком і високою поживною цінністю.

Для його приготування потрібно: Для його приготування потрібно:

  • крупа - ¾ склянки (180 г);
  • картопля - 2-4 шт (залежить від розміру бульб);
  • вода - 400 мл;
  • цибуля ріпчаста - 1 шт;
  • масло рослинне - 20 мл;
  • сіль за смаком.

Процес приготування включає кілька кроків.

  1. Пшоно промивається до прозорої води.
  2. Картопля нарізається кубиком (попередньо його потрібно очистити).
  3. У ємності для подальшого приготування повинна знаходитися вода (можна заздалегідь підігріти, щоб вона була тепла), до неї додається пшоно, картопля, сіль.
  4. Поставити нагріватися до кипіння, знизити силу вогню до мінімуму, закрити кришкою і варити 20 хвилин.
  5. Після ємність слід зняти з нагріву і залишити кашу настоюватися 1 годину (кришку не знімати).
  6. Цибулю порізати і підсмажити на олії.

Перед подачею з'єднати його і основну заготовку. Для того щоб страва вийшла рідким, кількість води потрібно збільшити до 800 мл. Надлишки рідини зливаються, звідси і назва каші - зливна. Подібне блюдо складно приготувати в мультиварці Редмонд або будь-який інший, точно так же, як і в мікрохвильовці . Це слід враховувати. Надалі можна запекти пшоняну кашу в духовці.

Інші варіанти приготування каші з пшона

Існують і інші варіанти приготування, що дозволяють варити пшоняну кашу з гарбузом або фруктами, використовувати молоко для підвищення поживної цінності або воду (рецепт, який можна застосовувати в дієтології).

Смачно і незвично приготувати пшёнку з яблуками. Каша в цьому випадку готується за класичним рецептом в співвідношенні 1: 3, в якості наповнювача використовуються свіжі яблука - 2-4 шт. Час приготування становить 30 хвилин. Тут важливо пам'ятати, що за 10 хвилин до кінця варіння необхідно додати вершкове масло, сіль і цукор - кількість всіх інгредієнтів підбирається до смаку.

Хороша пшоняна каша буде і з іншими фруктовими наповнювачами - полуницею, малиною, чорницею, грушею або персиком. Гурмани використовують навіть свіжий ананас або манго.

Додавання гарбуза є класикою, коли мова йде про молочну пшоняної каші. У цьому рецепті використовується м'якоть овоча, порізаного невеликим кубиком. Гарбуз слід приготувати до появи м'якості (але не до кінця). У цю ж ємність вливається вода, доводиться до кипіння, а потім поміщається і пшоно.

Варити за класичною технологією - пропорції підбираються, виходячи з того, розсипчастою або в'язкої повинна вийти каша. Після припинення варіння найкращий варіант - дати настоятися ще близько години.

Незвичайний, але дуже смачний рецепт - пшоняна каша з квасолею і грибами. Готується вона за класичною технологією, як наповнення застосовується консервована квасоля з грибами.

Таким чином, варіантів і способів приготування каш з пшоняної крупи існує багато. Можна зробити рисово-пшоняну або крупу з різними наповнювачами - овочевими або фруктовими. Вибір залишається за господинею.