Полезные материалы

7 дослідів з водою для дітей в домашніх умовах і відео

  1. Досвід з льодом. Де лід розтане швидше?
  2. Цікавий досвід з солоною водою в домашніх умовах. Яка вода замерзне швидше?
  3. Оптичні властивості води
  4. Зміна щільності води
  5. Хочете грати з дитиною легко і з задоволенням?
  6. Здатність води розширюватися при замерзанні
  7. Досвід з водою для дітей «Суха серветка»
  8. Досвід з водою для дітей «Підводний човен»
  9. Хочете грати з дитиною легко і з задоволенням?

Користуючись тим, що дочка любить   грати з водою   , Малювати ледишкамі і радіє кожній нагоді повозитися у воді, я вирішила познайомити Машу з властивостями води Користуючись тим, що дочка любить грати з водою , Малювати ледишкамі і радіє кожній нагоді повозитися у воді, я вирішила познайомити Машу з властивостями води. Як це зробити, щоб трирічній дитині було цікаво? Звичайно, провести досліди та експерименти в домашніх умовах.

Досліди з водою для дітей - це і наочно, і весело, і пізнавально. Ми зробили серію з 7 простих дослідів, які дозволяють познайомити дитину з основними властивостями води. Що з цього вийшло, читайте далі.

  1. Досвід з льодом. Де лід розтане швидше?

Для початку я заморозила кольоровий лід, додавши в нього трохи гуаші, у формі для льоду і баночках з-під гуаші. Коли лід в формочке замерз, ми його розклали в різні місця:

  • один шматочок поставили на сонці (жовта тарілочка),
  • другий в тенечек (зелена чашечка),
  • третій посипали сіллю (синя каструлька).
  • четвертий поклали в пакетик і завернули в рушник (червона тарілочка).

четвертий поклали в пакетик і завернули в рушник (червона тарілочка)

До слова, чистого експерименту у нас не вийшло. Через 5 хвилин, дочка сказала, що лід на сонці розтане швидше за все, і стала гріти його в руках.

Поставили ми все льодинки поруч для порівняння. У тіні лід майже не розтанув. Найбільш вражаючими були спостереження за льодом з сіллю. Сіль буквально роз'їла крижинка, шкода, на фото це погано видно. Низьку теплопровідність махрового рушника показати не вдалося. Лід там розтанув навіть більше, ніж в тіні. Можливо, якби ми почекали довше, то наочність проведеного досвіду була б вище. Поставили ми все льодинки поруч для порівняння

Ще кілька кольорових крижинок ми вирішили розтопити на плиті. Лід танув просто на очах і перетворювався на пару. Протягом двох хвилин ні льоду, ні води не залишилося. На плиті стояла миска з кольоровими розводами. Тут я розповіла доньці, про те, що випаруватися може тільки чиста вода, а всі домішки (і фарби в тому числі) залишаться на дні сухим залишком.

Під час проведення досвіду, я розповідала доньці, що вода може перебувати в трьох станах: рідкому, коли тепло; твердої, коли мороз (нижче 0 градусів) - у вигляді лід; газоподібної, коли дуже гаряче (вище 100 градусів) - у вигляді водяної пари.

Швидкість перетворення льоду в воду залежить від кількості тепла, яке надходить до льоду:

  • сонечко гріє і дає багато тепла - лід тане швидше,
  • в тіні тепла менше, і лід тане повільно,
  • рушник ізолює лід від тепла, і він тане ще повільніше,
  • лід, посипаний сіллю, тане швидше за все, тому що сіль при змішуванні з льодом утворює сольовий розчин, який замерзає при більшому морозі, ніж чиста вода. Тобто змішуючись з водою, сіль знижує температуру її замерзання.

Так ми перейшли до нашого наступного досвіду.

  1. Цікавий досвід з солоною водою в домашніх умовах. Яка вода замерзне швидше?

Набрали в 2 чашки води. В одну з них додали ложку солі і розмішати. Через 3 години чашечки дістали і порівняли. Чиста вода практично повністю замерзла, а в солоній плавали крижинки і вона вільно витікала з чашки.

Під час цього досвіду я розповідала, що чиста вода замерзає при 0 градусів, а солоний розчин замерзає при більш низькій температурі. Крижинки, які плавали в чашці, - це замерзла прісна вода, що залишилася рідка частина - це концентрований сольовий розчин, температура замерзання якого ще нижче.

  1. Оптичні властивості води

Предмет, занурений у воду, здається більше своїх реальних розмірів через заломлення променів світла при проходженні з однієї оптичної середовища (повітря) в іншу (вода). В цьому випадку вода виконує роль збільшувального скла. Предмет, занурений у воду, здається більше своїх реальних розмірів через заломлення променів світла при проходженні з однієї оптичної середовища (повітря) в іншу (вода)

На це властивість дочка відразу звернула увагу, запитавши, чому яйце таке велике.

  1. Зміна щільності води

Все те ж яйце плавало на дні банки, і ми стали насипати в воду сіль. У міру того, як соляний розчин ставав все більш насиченим і, відповідно, щільність води збільшувалася, - яйце стало спливати. Скільки б ми не «топили» яйце, воно все одно спливало на поверхню.

Хочете грати з дитиною легко і з задоволенням?

Хочете грати з дитиною легко і з задоволенням

Дочка зробила висновок, що прісна і солона вода - різні, і по-різному поводяться під час «випробувань».

  1. Здатність води розширюватися при замерзанні

Всі ми знаємо, як лопається скляна пляшка, наповнена доверху водою, при замерзанні. Але як показати це властивість швидко і безпечно? Ми скористалися коктейльної трубочкою. Заповнили її водою і обидва кінці заліпили пластиліном. Поклали в морозилку. Коли вода замерзла, пластилінова кришечка з одного боку зіскочила, і з трубочки стирчав шматок льоду.

Ця здатність води розширюватися при замерзанні на відміну від інших речовин, які стискаються, обумовлена ​​її молекулярною будовою. У ці тонкощі я не стала заглиблюватися, ми просто зробили висновок, що льоду при замерзанні стає більше, ніж було води. Тому повну пляшку / банку води в холодильнику заморожувати не можна.

  1. Досвід з водою для дітей «Суха серветка»

Суху паперову серветку маємо на дні чарки. У таз наливаємо води, стакан перевертаємо і опускаємо його на дно. Стакан доведеться утримувати зусиллям, тому що він буде намагатися вистрибнути з води. Якщо акуратно опустити стакан на дно і потім дістати, то серветка, розташована на дні чарки, залишиться сухою. Вода не зможе наповнити склянку і намочити серветку, оскільки в склянці залишилося повітря.

Повітря в склянці стискається і створює тиск, який не дає воді заповнити весь стакан. Вода в склянці є тільки у верхньої кромки. За таким принципом працює «водолазний дзвін» - металевий ковпак, який створює умови, для роботи на дні водойми.

  1. Досвід з водою для дітей «Підводний човен»

Наповнюємо склянку водою і занурюємо його в воду денцем вгору. беремо коктейльну трубочку : Згинаємо її, короткий кінець підсовує під стакан, а довгий повинен знаходитися над поверхнею води. Дуємо в коктейльну трубочку, стакан наповнюється повітрям і вода виштовхує стакан з повітрям на поверхню.

Це відбувається дуже швидко. Стакан буквально вискакує і тут же перевертається. Робити бурю в тазі з водою і вистрибують стаканчиком доньці дуже сподобалося, і ми повторювали цей досвід багато разів. Але дія відбувається так швидко, що відобразити момент піднявся, але ще не перекинувся, стаканчика виявилося складно.

Але дія відбувається так швидко, що відобразити момент піднявся, але ще не перекинувся, стаканчика виявилося складно

За цим принципом піднімається підводний човен, яка нагнітає в баластні цистерни попередньо стиснене повітря. А риби для цих цілей використовують плавальний міхур: щоб опуститься на дно, м'язами стискають міхур, а щоб піднятися на поверхню - роздмухують.

А риби для цих цілей використовують плавальний міхур: щоб опуститься на дно, м'язами стискають міхур, а щоб піднятися на поверхню - роздмухують

Наостанок, ми дістали баночки з-під гуаші з кольоровим льодом для малювання . Добути лід з баночок виявилося непростим завданням, так як лід міцно зчепився зі стінками. Ми і трясли їх, і стукали по банках молоточком - нічого не допомагало. Але варто було помістити баночки в гарячу воду, лід підтанув, і кольорові крижинки самі вискочили. В кінці Маша помалювати кольоровим льодом, а залишки розтопила в теплій воді.

У цьому відео ви також можете подивитися досліди з водою для дітей:

А ви проводите зі своїми дітьми досліди? Поділіться в коментарях!

Хочете грати з дитиною легко і з задоволенням?

Автор: Вікторія Сахно

Всі статті автора

Захоплена мама дочки Марійки. Прагну наповнити дитинство веселими іграми, несподіваними сюрпризами і яскравими враженнями. Прихильниця раннього розвитку дітей і розвиваючих іграшок своїми руками.

Попередні записи рубрики

Вам буде цікаво:

Де лід розтане швидше?
Яка вода замерзне швидше?
Де лід розтане швидше?
Яка вода замерзне швидше?
Хочете грати з дитиною легко і з задоволенням?
Але як показати це властивість швидко і безпечно?
Хочете грати з дитиною легко і з задоволенням?