Полезные материалы

Як самостійно почистити хутряну шапку

  1. Повертаємо чистоту і блиск шапці з норки
  2. Чистимо песцеву шапку
  3. Чистимо шапку з чорнобурки

Як би акуратно ви не носили шапку з натурального хутра, до кінця сезону вона неминуче трохи втратить первісний вигляд: хутро припадає пилом і піддається всім несприятливих впливів міського середовища, засаливается і втрачає блиск.

Найкраще з чищенням хутра впораються професіонали в хімчистці, але, по-перше, не у всіх і не завжди є можливість скористатися їх послугами, а по-друге - якщо забруднення незначні, ви цілком зможете почистити шапку самостійно.

Більшість рекомендацій з чищення і догляду за різними хутряними виробами однакові, але існують і деякі особливості, обумовлені типом хутра.

Повертаємо чистоту і блиск шапці з норки

Для того щоб очистити хутро від пилу, загорніть шапку в чисту, вологу тканину і злегка поплескайте по ній долонями. Зніміть тканину і кілька разів струсніть шапку.

Від значних забруднень і жиру допоможуть позбутися речовини-сорбенти: висівки, березові тирса, манка, борошно або крохмаль. Висівки (тирса, манку) для посилення ефекту прогрійте на сковорідці до теплого стану. Посипте ними шапку і залиште хвилин на 15, після чого струсіть і розчешіть хутро щіткою. Нірку розчісують проти росту волосся. Для чищення світлої норки скористайтеся борошном, стовченим крейдою, тальком або крохмалем, прогрівати їх не потрібно!

Для чищення світлої норки скористайтеся борошном, стовченим крейдою, тальком або крохмалем, прогрівати їх не потрібно

Плями видаляють сумішшю картопляного крохмалю і бензину. Додавайте бензин по краплині в невелику кількість крохмалю (столова ложка) до утворення кашки. Нанесіть «кашу» на пляму і почекайте: нехай висохне. Струсіть суміш щіткою.

Щоб злегка відбілити нірку, змочіть (найкраще з пульверизатора) хутро розчином перекису водню (1 ч. Л. 3% перекису на склянку води).

Для додання блиску пройдіться по хутрі ватним тампоном, змоченим в оцті або розчині лимонної кислоти, потім протріть шапку чистою вологою серветкою.

Чистимо песцеву шапку

Довгий хутро песця після тривалого носіння сплутується і скочується. Одягніть шапку на скляну банку або спеціальну колодку і акуратно розчешіть рідкісної гребінцем, розбираючи «особливо важкі місця» руками.

Чистять хутро песця борошном, крохмалем або висівками, так само, як і нірку. Дуже ефективно видаляють бруд з длінноворсний хутра шампуні, особливо шампуні для тварин, і спеціальні засоби для прання вовни і шовку. Розчиніть невелику кількість засобу в воді, змочіть в розчині ватний тампон і акуратно пройдіться по поверхні хутра, змиваючи забруднення. Намагайтеся не намочити шкіру (міздрю): після висихання вона стане жорсткою і може навіть полопатися! Змийте засіб тампоном, змоченим чистою водою і висушіть шапку далеко від джерел тепла.

Чистимо шапку з чорнобурки

Чистять шапку з чорнобурки так само, як і шапку з песця: посипавши висівками, крохмалем, манною крупою або тирсою. Якщо нічого з перерахованого вище під рукою немає, перемеліть в борошно вівсяні пластівці і посипте хутро ними, після чого розчешіть шапку гребінцем з довгими, рідкими зубами.

Плями з хутра чорнобурки ефективно видаляють розчини:

- Чайна ложка нашатирного спирту і три чайних ложки солі, розчинені в половині літра води.

- Спирт або горілка і нашатирний спирт, в рівних частках.

- Столова ложка прального порошку, розведена в склянці окропу. Розчин необхідно остудити.

Для виведення плями змочіть ватяний тампон в одному з перерахованих вище розчинів або в бензині, змочіть пляма і почекайте хвилин 10-15. Змийте розчин чистою водою. Для повного виведення в'їлося плями процедуру доведеться повторити.