Полезные материалы

Особиста гігієна. Прaвил особистої гігієни і здоров'я людини

Схожі матеріали

Схожі матеріали

Особиста гігієна включає в себе набір правил, що сприяють зміцненню та збереженню нашого здоров'я через дотримання гігієнічного режиму як в побуті, так і в праці. І в першу чергу, слід дотримуватися чистоти тіла. За тиждень через шкіру людини виділяється 200 г сала і 3-7 л поту. Все це потрібно регулярно змивати, інакше порушаться захисні властивості шкіри і вона перетвориться на розсадник мікробів і грибків-паразитів.

Особиста гігієна стосується питань не тільки індивідуального плану, а й соціального. Вона включає в себе наступні розділи:

  • Гігієна тіла людини, гігієна порожнини рота, гігієна шкіри, косметичні питання;
  • Гігієна сну і відпочинку - принципи правильного чергування праці і відпочинку, оптимальний добовий режим;
  • Гігієнічні правила раціонального харчування і відмова від шкідливих звичок;
  • Гігієна одягу та взуття.

Головне завдання особистої гігієни як науки - дослідження впливу умов праці та побуту на здоров'я людей з метою попередження захворювань і забезпечення оптимальних умов життя людини для збереження здоров'я і довголіття.

Дослідження показали, що кількість нанесених на чисту шкіру бактеріальних культур зменшується на 85% через 10 хв. Висновок простий: чиста шкіра має бактерицидні властивості, брудна - багато в чому їх втрачає. Відкриті ділянки тіла більшою мірою схильні до забруднення. Особливо багато шкідливих мікроорганізмів знаходиться під нігтями, тому догляд за ними дуже важливий. Частіше остригають їх і тримайте в чистоті.

Основні засоби особистої гігієни для догляду за шкірою - вода і мило. Краще, якщо вода буде м'яка, а мило - туалетне. Не забувайте враховувати особливості вашої шкіри. Вона може бути нормальною, сухою або жирною. Настійно рекомендується приймати душ після роботи і перед сном. Температура води при цьому повинна бути трохи вище нормальної температури тіла - 37-38 градусів.

Особиста гігієна включає в себе миття у ванні або лазні із застосуванням мочалки потрібно не рідше разу на тиждень. Після миття обов'язково змініть натільну білизну.

Ноги необхідно щодня мити прохолодною водою і милом. Холодна вода зменшує потовиділення.

Волосся бажано мити в м'якій воді. Для її пом'якшення додайте 1 чайну ложку харчової соди на 5 л води. Сухі і нормальне волосся слід мити раз в 10 днів, а жирні - раз в тиждень. Відповідна температура води - 50-55 градусів. Не зайвим буде обполіскувати волосся міцним настоєм ромашки.

Зміст зубів в чистоті сприяє їх збереженню. Тому зуби бажано чистити двічі на день - вранці і перед сном, а після їжі полоскати рот. Двічі на рік непогано відвідати стоматолога для своєчасного виявлення карієсу.

Важливий аспект особистої гігієни - чисте натільна білизна і одяг. Шкарпетки і панчохи слід щодня міняти. Житлові та виробничі приміщення потрібно утримувати в чистоті. У кожного має бути свій рушник і своя ліжко. Перед сном денну натільну білизну рекомендується міняти на піжаму або нічну сорочку.

Якщо в родині хтось захворів, то дотримання цих правил стає особливо актуальним.

Не пийте сиру воду і не їжте промиті окропом фрукти і овочі. Приготовлені страви зберігайте в холодильнику не більше двох діб. Домашніх тварин намагайтеся не допускати на ліжко, диван, крісло, в кухню, чи не обіймайте і не цілуйте їх, а після контакту з ними обов'язково вимийте руки з милом.

Дотримання правил особистої гігієни набуває особливого значення в літньому віці. Раціональне харчування, общегигиенические заходи, активний відпочинок і заняття фізкультурою підвищують стійкість організму до захворювань.

Знати і дотримуватися правил особистої гігієни слід кожній людині. Результатом цього буде міцне здоров'я, підвищена розумова і фізична працездатність, що неодмінно стане запорукою високих досягнень в будь-якій сфері діяльності.