Полезные материалы

Як робити якісну домашню косметику своїми руками

Ви багато разів чули захоплені відгуки від користувачів натуральних вручну приготованих засобів Ви багато разів чули захоплені відгуки від користувачів натуральних вручну приготованих засобів? Ви багато разів давали собі обіцянку купити необхідні компоненти і почати готувати свою власну косметику? Але кожен раз вас зупиняло сумнів: чи зможу я розібратися в такій великій кількості інгредієнтів, чи вистачить часу і терпіння освоїти ази кремоваренія, і, може бути, найголовніше - чи сподобаються моїй шкірі мої перші косметичні експерименти?

Найважчий - перший крок. І ми допоможемо вам його зробити! Для того, щоб відкрити вдома маленьку лабораторію з виробництва особистої косметики, потрібно набагато менше необхідних коштів, ніж може здатися. Всі потрібні аксесуари можуть поміститися на одній полиці в шафі, а для потрібних компонентів у вас напевно знайдеться куточок на полицях холодильника.

Отже, ви твердо вирішили приступити до виготовлення домашньої косметики. Які інструменти знадобляться перш за все?

1. Міні-міксер або віночок. Подібно пензлику в руках художника, що створює шедеври, віночок в ваших руках перетворить воду і масло в ніжну емульсію. Для швидкого збивання крему зручніше все ж використовувати міні-міксер , А й віночок теж може стати в нагоді.

2. Ваги. Уявіть класичного аптекаря, точно вивіряти лікарську дозу на вагах: найменша похибка - і ліки стане отрутою. Наш крем від похибок зважування в отрута не перетвориться, але стати непридатним для використання може запросто. ваги необхідно купувати з кроком поділу 0,01-0,05 м Точне зважування інгредієнтів - одна із запорук вдалого крему!

3. Лабораторний термометр. Для успішного приготування крему важливо, щоб температура масла і води, з яких складається крем, була однаковою. термометр допоможе вам її проконтролювати.

4. Посуд зі скла або фарфору. Для виготовлення крему та інших косметичних засобів вам знадобиться мінімум дві склянки з жаростійкого скла (можуть підійти скляні баночки від дитячого харчування), а також скляні палички для розмішування. Мірні ємності у вигляді стаканчиків допоможуть вам відміряти рідкі компоненти, а мірні ложечки можуть тимчасово замінити вам ваги. Але тільки тимчасово: для втілення в життя більшості рецептів вам буде потрібна точність. Предмети з металу можуть вступати в небажані реакції з косметичними інгредієнтами, тому їх використовувати не можна. Виняток - віночок або насадка міксера. Також вам знадобляться чисті баночки і флакони для зберігання готової косметики.

5. Водяна баня або низька каструля. Під час приготування крему часто необхідно нагрівати воду і масло на паровій бані. Для цього вам знадобиться каструля з низькими стінками, в якій ви будете нагрівати воду, а потім занурювати туди жаростійкі склянки для нагріву компонентів. Низькі стінки необхідні для легшого вилучення гарячих ємностей. В ідеалі ви можете придбати спеціальну парову баню, яку можна використовувати і для стерилізації тари та інструментів.

6. Засоби для дезінфекції. Збереження і безпеку вашої домашньої косметики багато в чому залежить від умов приготування. Тому дуже важливо підтримувати чистоту як інструментів, так і робочого місця. Ось мінімум, який необхідно мати: медичний спирт, стерильні серветки (серветки краще вати, оскільки вона може залишати ворсинки на предметах), одноразові медичні рукавички, паперові рушники (якими зручно застеляти робочу поверхню).

Тепер все готово, і вам вже не терпиться приготувати своє перше засіб. З чого ж почати? Звичайно ж, з самого простого! Який мінімум косметики необхідно мати для системного натурального догляду? - Тонік і крем! Саме ця косметична парочка допоможе вам комплексно доглядати за шкірою і переконатися в дієвості натуральних компонентів.

Але не поспішайте відразу купувати десятки екзотичних олій - ще встигнете це зробити, коли точно визначитеся з дійсно потрібними вашій шкірі інгредієнтами. Для створення першої власної косметики можна обійтися невеликим універсальним набором. А вже потім, орієнтуючись на стан шкіри, можна почати розширювати асортимент вводяться в рецептуру компонентів.

Універсальний набір для шкіри, схильної до жирності і запалень Універсальний набір для шкіри, схильної до жирності і запалень

Для приготування Тоніка і легкого Крем-гелю вам знадобляться:

  1. гідролат гамамелісу
  2. Сепіконтроль
  3. Масло лісового горіха
  4. Гелеутворювач SIMULGEL 600
  5. Ефірна олія Чайного дерева

Як приготувати Тонік:

Візьміть 2 г Сепіконтроля і ретельно розчиніть в 50 г гідролата гамамелісу. Тонік готовий! Використовуйте його вранці і ввечері перед нанесенням крему. При регулярному застосуванні тонік допоможе вашій шкірі залишатися матовою, без жирного блиску. Зберігайте в холодильнику не довше 10-ти днів.

Як приготувати Крем-гель:

1) Візьміть 30 г гідролата гамамелісу і злегка підігрійте (до 40 градусів).
2) Розчиніть в цьому гідролатом 1,5 г Сімульгеля, періодично помішуючи скляною паличкою. Розчинення може зайняти хвилин 10, до перетворення води в однорідний гель.
3) Додайте 2,5 г масла лісового горіха. І збийте віночком до утворення крему-гелю.
4) Потім додайте 3 краплі ефірного масла чайного дерева. І ще раз ретельно перемішайте. Ваш Крем-гель готовий! Наносите на очищену тоніком шкіру. Зберігайте в холодильнику не довше 5-7 днів. Ви можете продовжити життя вашому крему до 3-х місяців, додавши в нього 5 крапель консерванту Шаромікс.

Універсальний набір для нормальної і схильної до сухості шкіри

Для приготування заспокійливого Тоніка і Крему вам знадобляться:

  1. Рожева вода
  2. Унітамурон
  3. Масло абрикосових кісточок
  4. Емульгатор Montanov 68
  5. Ефірна олія Лаванда
  6. Масло ши

Як приготувати Тонік:

Візьміть 50 г рожевої води і розчиніть в ній 2,5 г Унітамурона. Тонік готовий! Використовуйте його перед нанесенням крему. Тонік відмінно зволожить вашу шкіру, зробить її більш гладкою, вирівняє колір обличчя. Зберігайте в холодильнику до 10-ти днів.

Як приготувати Крем:

1) На водяній бані нагрійте в окремих жароміцних склянках:
1-й склянку: Розтопити 1 г емульгатора Монтані 68, потім додайте 3 г масла ши. Після того як масло ши і емульгатор повністю розтопиться, влийте до них 10 г масла абрикосової кісточки. Ретельно перемішайте і прогрійте до 70-75 градусів.
2-й склянку: Налийте в нього 20 мл рожевої води і прогрійте до температури масел в 1-м склянці (около70-ти градусів).
2) Починається найголовніше! Акуратно, щоб не обпектися, влийте рожеву воду в гарячу масляну суміш. Температура масел і рожевої води повинна бути однаковою! Відразу після з'єднання фаз їх необхідно просто перемішати для рівномірного розподілу крапель, тільки потім збивати суміш міні міксером протягом декількох хвилин (допускається використання ємності з холодною водою в якості охолоджувача при емульгуванні).
3) У готовий крем додайте 5 крапель ефірного масла лаванди. І акуратно перемішайте. Крем готовий! Наносите на очищену тоніком шкіру. Зберігайте в холодильнику не довше 5-7 днів. Ви можете продовжити життя вашому крему до 3-х місяців, додавши в нього 5-7 крапель консерванту Шаромікс.

Вдалих вам перших експериментів!

Автор: Катерина (Aromashka team)

рекомендовані рецепти

Рекомендовані товари по цій темі

Ви багато разів чули захоплені відгуки від користувачів натуральних вручну приготованих засобів?
Ви багато разів давали собі обіцянку купити необхідні компоненти і почати готувати свою власну косметику?
Які інструменти знадобляться перш за все?
З чого ж почати?
Який мінімум косметики необхідно мати для системного натурального догляду?