Полезные материалы

Як правильно втачать рукав?

Як правильно втачать рукав - дуже важлива тема, так як правильно втачать рукав - становить 80% краси вироби Як правильно втачать рукав - дуже важлива тема, так як правильно втачать рукав - становить 80% краси вироби. Якось в далекій молодості дівчата зі швейної фабрики запропонували сходити разом в кіно на «Анжеліку ...». Шикарний фільм, відомі актори, і раптом великим планом на головному герої рукав на піджаку «задіст». Дівчата плачуть від любовної сцени, а для мене фільм втратив авторитет - дешевий. Які ж там працюють кравці, якщо навіть в бюджетних фільмах не допускають такого шлюбу? Ось так, дорогі ... Кофтинки з такими рукавами я бачу і на співвітчизниць. На щастя все рідше, ніж це було за часів перебудови.

До речі, рукав «задіст» - це професійний термін. Застосовується, коли центр головки рукава зміщений в сторону спинки. Він може бути зміщений разом з плечовим швом. А буває, що плечовий шов розташований на своєму місці, а центр рукава не збігається з плечовим швом і йде в бік спинки. При цьому на рукаві з'являється залом. Виріб відразу «йде в мінус». Буває, що головку зміщують в сторону передньої половинки, тоді рукав «Передистого», але це буває рідше.

  1. Перш за все, моя порада, якщо ви не впевнені в викрійці або припускаєте не менше двох примірок (а я кручусь перед дзеркалом безмірно, поки моє око не буде задоволений повністю, що і вам раджу), то рукав краще викроїти після першої примірки. Це роблять навіть досвідчені швачки або закрійники в ательє. За правилами в ательє (зараз не знаю) до першої примірки потрібно було викроїти і змітати рукав, але не вметивать його, а тільки визначити місце розташування центру головки, як раз, щоб він не був «задіст» або навпаки. На першій примірці уточнюється місце положення плечового шва, тому що в ідеалі центр головки повинен збігатися з ним. Уточнюється також ширина і глибина пройми, що впливає на висоту головки і її ширину. Якщо рукав буде вже викроєний, а пройму вирізають ширше, ніж вона була, рукав може виявитися завужені. Можна його перекроїти, опустивши трохи в низ, але при цьому він може стати коротше. Якщо пройму поглиблюють, то і рукав потрібно поглибити, тобто головка рукава повинна стати вище.

Якщо форма перевірена, то, зрозуміло, можна вметивать рукав відразу до першої примірки.

  1. Обов'язково при розкрої повинні бути перенесені мітки центру головки і точки сполучення рукава спереду. Це важливі мітки!
  2. До примірці в двошовні рукаві змітати передній і ліктьовий зрізи рукава. Якщо рукав одношовний, то змітати зрізи рукава. Прокласти по голівці рукава рядок для посадки. Як ми вже знаємо , По технології покладено прокладати два рядки, але я прокладаю одну, а коли припуск на посадку не великий, то вметиваю рукав, одночасно пріпосажівая без попередньої рядки на збірку. Що означає «посадка»? - Це співвідношення двох довжин: наприклад, оката і пройми. Якщо деталі можна з'єднати і при цьому не допустити защипов, а в наслідку цей «міхур» сутюжіть, то це - посадка. Якщо ж при з'єднанні деталей різної довжини утворюються защипи або складки, то це вже - припуск на збірку (рукава). Посадка може бути в плечовому шві, по ліктьовому шву і на інших ділянках вироби, передбачених технологією пошиття. 5.Надеть виріб на манекен або на замовника. Одягти рукав на руку і знайти правильне місце розташування рукава, як показано на рис. 1. Сколоти вищу точку головки рукава з плечовим швом. В ідеалі вони повинні совпасть.Затем, сколоти рукав з проймою спочатку по нижнім швах: боковому і шву рукава або нижньої розтин, якщо рукав двошовний, потім по мітці на рукаві і проймі. Також можна сколоти додатково по точках закінчення посадки рукава.

    Важливо: посадку можна робити тільки на відрізках, відповідних 1/3 верхньої частини пройми, які ми визначаємо при побудові викрійки. Іншими словами, не більше 7-10 см. (В залежності від розміру) вперед і назад від центру.

    Після цього легше вметать рукава між контрольними мітками.

    Ні в якому разі не можна робити посадку нижче пунктирною лінії! Якщо рукав великий, то його або потрібно вшити по ширині, або підрізати головку, або поглибити пройму. Якщо надлишок невеликий, то можна пріпосадіть його внизу під проймою або додати посадку вгорі. 6. При вметиваніі рукав вивернуть на лицьову сторону і ніби вкладений в пройму. Вметиваніе виробляють з виворітного боку від центру по колу. Посадка розподіляється не рівномірно, відповідно до зонами. Потрібно строго стежити за величиною посадки, щоб не виходили защипи. Стежки повинні бути дрібні, іноді може виникнути необхідність повернення, щоб закріпити тканину і не дати їй збитися в збірку. Або прокласти ще одну сходинку, маючи в своєму розпорядженні стежки між стібками першого рядка. 7. Провести примірку. Якщо потрібно, внести корективи, поки рукав не сяде найкращим чином. Примірку виробляють з подплечікі, якщо вони передбачені в моделі. 8.Рукав втачівают з боку рукава, починаючи від нижнього шва. Щоб не допустити сборочек, тканину розтягувати в сторони від шва. Рядок прокладати близько шва вметиванія. але не «наступати» на нього. За проймах прокладають по дві строчки. Часта помилка - стягнута рядок втачіванія рукава, особливо, якщо рядків дві! Шов обмітати.

    Шов обмітати

    прасування шва ушивання рукава

    9. Для прасування рукава л Краще надіти рукав на відповідну колодку. добре використовувати подушку для прасування. Посадку рукава злегка сутюжіть, не допускаючи утворення складок. Шов приутюживают в розкол. Він нікуди не отвворачівается! Сьогодні ми дізналися, як правильно втачать рукав? Що вам не зрозуміло? Може, ви вже втачівают рукав і у вас були труднощі? Пишіть в коментарях, задавайте питання.

    Якщо стаття була корисною, діліться нею з друзями, ставте лайки, підписуйтесь на новини та отримуйте книгу в подарунок «Швейна машинка домашнього використання».

    З любов'ю, Ольга Злобіна

Які ж там працюють кравці, якщо навіть в бюджетних фільмах не допускають такого шлюбу?
Що означає «посадка»?
Сьогодні ми дізналися, як правильно втачать рукав?
Що вам не зрозуміло?
Може, ви вже втачівают рукав і у вас були труднощі?