Полезные материалы

Як варити пшоняну кашу на воді розсипчасту і смачну

  1. Як варити пшоняну кашу на воді
  2. варіанти приготування
  3. класичний гарнір
  4. Виручає побутова техніка
  5. Пароварка
  6. Духова шафа
  7. Пшёнка з наповнювачами
  8. З картоплею
  9. З фруктами
  10. З гарбузом
  11. Пшоняна каша для схуднення
  12. Розвантажувальний день
  13. дієта

Як завжди, рада вітати вас, мої дорогі читачі

Як завжди, рада вітати вас, мої дорогі читачі!

Абсолютно несподівано зіткнулася з таким фактом: виявляється, далеко не всі знають, як варити пшоняну кашу на воді. Я дійсно була вкрай здивована такого стану речей і поспішила виправити це непорозуміння. Тим більше, що ця крупа заслуговує повагу і гідна почесного місця на нашому столі.

Як варити пшоняну кашу на воді

Отже, ви вирішили приготувати пшёнку, і зайшли за нею в магазин. Відразу зверніть увагу на термін придатності товару, вибирайте свіже пшоно. Тому що з усіх круп, пшоняна зберігається найгірше, швидко набуває гіркоту і злежується. Втім, детально корисні властивості пшоняної каші і конкретно як вибрати крупу я вже розглядала, при бажанні можете почитати. А тут краще зупинюся безпосередньо на самому процесі, як правильно варити:

  1. Для початку, крупу треба добре промити. Робіть це кілька разів, поки вода після промивання не буде повністю прозорою.
  2. Щоб не гірчить готова кашка, перед варінням можна прожарити крупу на сухій розпеченій сковороді або обдати окропом.
  3. Пшоно - це не перловка, так що можна обійтися і без замочування попереднього.
  4. Яка в підсумку вийде каша, рідка або розсипчаста, залежить практично тільки від того, яке ви візьмете співвідношення води і крупи. Ідеальна пшоняна каша виходить, якщо брати продукти в пропорції - на 1 частину крупи 3 частини води. Для більш розсипчастої каші зменшите кількість рідини до 2 частин, для в'язкої збільште до 4 частин.
  5. Скільки часу варити? Все залежить від способу приготування. Можна тримати її на вогні до повного випаровування рідини, на це буде потрібно 25-30 хвилин. Але буде краще, якщо кашу хвилин 15-20 проварити на плиті, а потім укутати і ще протягом години упарюють.

Але буде краще, якщо кашу хвилин 15-20 проварити на плиті, а потім укутати і ще протягом години упарюють

Цікаво! Знаменитий дослідник російської кухні Похльобкін взагалі радив пшоно варити у великій кількості рідини, як макаронні вироби. А потім просто відкинути на друшляк з дрібною сіточкою або на сито, і далі вже змішувати за бажанням - для обіду з тушонкою, а на сніданок з медом ріденьким.

Якщо вранці ви не володієте такою кількістю часу, щоб зварити свіжу кашку, можна приготувати її з пакетиків. Вона, звичайно, не володіє тією користю, що справжня, але все-таки це кращий варіант сніданку, ніж бутерброд з ковбасою.

варіанти приготування

Відразу скажу, рецептів приготування пшоняної крупи так багато, що жоден блог або кулінарний сайт не збере їх все воєдино. Тому розглядаємо найпопулярніші і кращі, щоб ви зварили смачну кашу і порадували своїх домочадців. Нагадаю, що сьогодні ми готуємо пшёнку на воді, з молоком зробимо наступного разу.

класичний гарнір

Пам'ятайте такий вислів, все геніальне - просто. Так і тут, тільки крупа і вода. Та ще, звичайно ж, вершкове масло. Ось їм, як відомо, кашу не зіпсувати.

що знадобиться

  • ¾ склянки пшоняної крупи;
  • 2 склянки води;
  • 20 г вершкового масла;
  • сіль, цукор за бажанням і смаком.

готуємо

  1. У каструлі доводимо до закипання 2 склянки води.
  2. Як тільки рідина починає кипіти, додаємо в неї половину вершкового масла і сіль. Перемішаємо.
  3. Додаємо попередньо промиту крупу і варимо до загустіння 15-20 хвилин.
  4. Після цього ретельно вкутуємо посуд з кашею щільним рушником або стареньким пледом, і ставимо в тепле місце для упревания на 50-60 хвилин.
  5. Залишилося покласти в кашу решту вершкового масла, дати йому трохи розтанути, ще раз перемішати і можна кликати всіх до столу.

На обід це чудовий гарнір, як для риби, так і для м'яса. Для дитини, любителя солодкого, можете подати з цукром або згущеним молоком. Відео варіант класики:

Якщо таку кашу приготувати без масла, вона вийде пісна і відмінно підійде для тих, хто суворо дотримується церковні посади. А щоб вона була смачніше, готуйте її з курагою або з чорносливом (тільки поріжте сухофрукти на шматочки), з товченими горішками, з родзинками або цукатами.

Виручає побутова техніка

Мультиварка

Якщо у вас вийшло зварити смачну пшоняну кашу в каструлі, приготувати її в мультиварці не складе проблем. Всі продукти беремо за класичним рецептом, однак не забороняється, і фантазувати на свій смак. Отже, засипаємо в чашу промите пшоно, додаємо сіль і воду.

Вибираємо вид продуктів «Каша», режим - «Варка» (або «Плов», «Молочна каша», «Гречка» в залежності від моделі техніки). Час приготування також залежить від того, яка саме у вас мультиварка. наприклад:

  • 40 хвилин для моделей «REDMOND»;
  • 1 годину для моделей «Panasonic SR-TMB 18» і «Polaris PMC 0517AD»;
  • 25 хвилин для моделі «Lentel».

Думаю, ще конкретніше час і режим ви знайдете в інструкції до своєї помічниці. Після звукового сигналу про закінчення процесу, дайте каші ще 20-30 хвилин потомитися, після чого додайте вершкове масло, і - на стіл.

Увага! Чим довше ви залишаєте кашу в режимі «підігріву», тим менше рідка вона виходить на виході.

Чим довше ви залишаєте кашу в режимі «підігріву», тим менше рідка вона виходить на виході

Пароварка

Це ще один вид чудо-техніки, покликаний господаркам полегшити життя. Мені взагалі здається, що це ідеальна помічниця на кухні. У спеціальну чашу відразу завантажуємо всі необхідні продукти:

  • насипаємо пшоно і сіль,
  • кладемо шматочок вершкового масла і
  • ллємо воду.

Акуратно все перемішуємо. Закриваємо кришку пароварки, встановлюємо час 40-45 хвилин і натискаємо «Старт». Все, процес пішов! Про його закінчення розумна машина повідомить нас звуковим сигналом. Але, я б не радила вам поспішати, дайте страві постояти ще 10-15 хвилин, а вже після закінчення цього часу, діставайте чашу і розкладайте вкусняшку по тарілках.

Духова шафа

Особливо смачною виходить каша, приготована в горщику. До того ж такий спосіб подачі до столу виглядає ефектніше звичайних тарілок. Крупу насипаємо в горщик, додаємо сіль і воду. Маємо в своєму розпорядженні заповнену посуд в холодній духовці і тільки після цього починаємо її нагрівати. Як тільки температура в духовці дійде до 180 градусів, з цього часу готуємо кашу 50-60 хвилин. Перед подачею до столу кидаємо в горщик вершкове масло, пару хвилин даємо йому ще потомитися, після чого можна і їсти.
Особливо смачною виходить каша, приготована в горщику

Пшёнка з наповнювачами

Впоралися? В такому випадку йдемо далі, будемо наше чудове блюдо покращувати і наповнювати смаколиками та корисними речами. Причому робити це можна як безпосередньо на плиті, так і з зазначеними вище помічниками.

З картоплею

Прямо ось не терпиться поділитися з вами рецептом пшоняної каші з картоплею. Це улюблена моя каша зливна, тому з неї я і починаю наповнення.

що знадобиться

  • крупа пшоняна - ¾ склянки;
  • картопля - 2 штуки (я люблю більше картоплі);
  • гаряча вода - 2 склянки;
  • ріпчаста цибуля - 1 середня цибулина;
  • рослинне масло - 1-2 столові ложки;
  • сіль - за своїм смаком.

готуємо

  1. Пшоно моєму, а очищену картоплю ріжемо маленькими кубиками.
  2. Підготовлені продукти перекладаємо в каструльку, туди ж додаємо сіль і будь-які за смаком приправи і спеції (сушену зелень, прованські або італійські трави, подрібнений часник). Заливаємо гарячою водою.
  3. Відправляємо каструлю на плиту і доводимо до закипання рідини. Тепер вогонь прибираємо до мінімуму, кришкою накриваємо не надто щільно і варимо 15-20 хвилин.
  4. Після чого прибираємо кашу з вогню і вкутуємо для упревания ще на 50-60 хвилин.

Це стандартний рецепт. Я ж люблю такий варіант в рідкому вигляді. А тому замість двох склянок води, наливаю чотири. І перш ніж закутувати напівфабрикат, акуратно зливаю зайву воду прямо через край каструлі. Тому вона і слівнухой зветься!

Поки каша доходить до кондиції під товстим покривалом, дрібно ріжемо цибулину і обсмажити на олії. З'єднуємо із зливною кашею - готово ще одна чудова пісне блюдо. М-м-м, смакота!

З фруктами

Смачною виходить пшоняна каша і з яблуками. Готуємо її за класичним рецептом, під час варіння за смаком додаємо цукор. А за 10 хвилин перед подачею до столу покладіть в каструлю вершкове масло, нарізану невеликими шматочками яблучну м'якоть і перемішайте.

Зауважу, що фрукти таким чином можна додавати будь-які - полуниця, персики, груші або навіть ананас.

З гарбузом

А з гарбузом взагалі виходить не каша, а шедевр. Для початку гарбузову м'якоть поріжте маленькими кубиками і злегка згасити до напівготовності. А потім в цій же каструлі готуйте далі за описаним вище класичним рецептом, тобто влийте воду, доведіть до закипання, всипте крупу і варіть 15-20 хвилин. Потім укутайте каструльку і дайте каші з гарбузом потомитися 50-60 хвилин.

А недавно відкрила для себе вишуканий рецепт пшоняної каші з квасолею і грибами. Подивіться відео і обов'язково спробуйте приготувати:

Пшоняна каша для схуднення

Не очікували такого обороту подій? Так-так, пшоняна каша - відмінний помічник в боротьбі із зайвими кілограмами. Зараз я розповім, як її використовувати для розвантажувальних днів, а ще поділюся пшоняної дієтою.

Скільки калорій буде в готової пшоняної каші, безпосередньо залежить від способу цієї самої готування. Якщо без масла і солі, тільки пшоно і вода, то в 100 грамах продукту вийде всього 90 ккал.

А знаєте, скільки в ній швидких вуглеводів? Ну, це тих, що не переробляються в зайвий жир - 78%! При такому положенні справ, звичайно, дієтологи радять своїм пацієнтам вживати пшёнку. А якщо ще поєднувати її з гарбузом та морквою, то ціни такого союзу не буде в боротьбі із зайвою вагою.

Розвантажувальний день

Що таке розвантажувальний день сподіваюся, ви знаєте? Якщо раптом немає, раджу довідатися у відповідній статті. Тут же пропоную конкретне меню на один день.

Отже, по пунктах:

  • замочуємо 100 г пшона на ніч,
  • вранці заливаємо нової водою і варимо 5 хвилин,
  • воду зливаємо, наливаємо нову і варимо вже до готовності без солі і масла,
  • ділимо отриману кашу на чотири прийому,
  • їмо протягом дня. Усе!

Усе

І не забувайте про питво, я вважаю за краще Імбирний чай , Можна і зелений (як мінімум 1,5 літра). Рідини можна і більше. Якщо ж ви ніяк не можете впоратися з голодом, і рідини теж не допомагають, дозвольте собі невелике доповнення з сирих овочів. Будьте впевнені, 1 кг зайвої ваги в результаті такого харчування точно піде.

дієта

Що стосується дієти, то тут все набагато серйозніше - такий раціон розрахований на 7 днів. Але харчуватися так цілий тиждень можна лише в тому випадку, якщо ви на 100% впевнені в здоров'я і відмінною роботі свого шлунково-кишкового тракту. Дієтологи все-таки рекомендують більш щадний режим, коли 1 порція каші доповнюється:

  1. в 1-ий прийом двома яєчними білками і 100 мл йогурту;
  2. в 2-ій прийом тушкованими без масла і солі овочами;
  3. в 3-ий прийом несолодким фруктом (яблуко, ківі, грейпфрут, апельсин);
  4. в 4-ий прийом склянкою кефіру.

Сподіваюся, мої дорогі читачі ви тепер точно знаєте, як варити пшоняну кашу на воді, і як вона більше принесе користі нашому з вами організму. Пробуйте, творіть свої кулінарні шедеври, діліться враженнями. Можливо, ви знаєте ще якісь секрети і інші способи приготування. Надсилайте свій покроковий рецепт з фото, завжди буду рада. Підписуйтесь на оновлення блогу, запрошуйте своїх знайомих. Тут цікаво!

Скільки часу варити?
А знаєте, скільки в ній швидких вуглеводів?