Полезные материалы

Рослинна олія дітям: чи давати, яке (в ніс, алергія, при запорах)

  1. різновиди
  2. Корисні якості
  3. Вікові обмеження
  4. можливі протипоказання
  5. інструкційні рекомендації
  6. Поради професіоналів
  7. Відео: Соняшникова олія

Корисний інстаграм для вагітних про продукти харчування та їх вплив на організм - переходите і підписуйтесь!

Питання, чи потрібні в раціоні дитини рослинні масла, є досить актуальним, оскільки при його зростанні меню стає більш різноманітним. З огляду на користь для організму, необхідно визначитися, яке з них буде найбільш підходящим для дітей і з якого року можна їх застосовувати в різних цілях.

різновиди

Корисний інстаграм для вагітних про продукти харчування та їх вплив на організм -   переходите   і підписуйтесь

Різновиди рослинного масла

Залежно від використовуваного сировини, рослинні масла мають досить широкий асортимент. Батькам слід знати, які різновиди можна вводити в раціон дитини або застосовувати в якості лікувально-профілактичних засобів, щоб виключити небажані наслідки, одним з яких може стати алергія.

    • Кунжутне - славиться наявністю легкозасвоюваного кальцію, який поряд з вітаміном Е сприяє посиленню імунітету. Добре зберігається.
    • Лляна - досить добре збалансовано, але має специфічний гіркуватий присмак, тому дітям додавати його в страви необхідно по кілька крапель.
    • Кукурудзяна - виділяється специфічним золотисто-жовтим кольором. Основне застосування знаходить в кондитерській промисловості. Вважається поряд з соєвим аналогом оптимальним варіантом для дитячого харчування.
    • Оливкова - відноситься до категорії найбільш безпечних різновидів. У нього приємний аромат, м'який пікантний смак.
    • Соняшникова є найпоширенішим маслом, котрий обіймав гідне місце на кухні.
    • Не рекомендується в меню дітей включати горіхове, гірчичне або арахісове масло, щоб не виникла можлива алергія.

Рафінована і нерафінована оливкова олія

За методикою виробництва виділяються дві групи масел:

    • нерафіновані, що пройшли тільки основний етап очищення від домішок. У них збережені поліненасичені жирні кислоти;
    • рафіновані види, одержувані при проходженні спеціального очищення, що обумовлює видалення специфічного смаку. Оскільки на дану групу масел у дітей рідше виникає алергія, то саме їх доцільно підбирати для організації дитячого харчування.

Як це зроблено - рослинне масло

Корисні якості

Розглядаючи корисні якості, притаманні рослинних масел, необхідно зазначити, що в народній медицині вони вважаються ефективними при запорах. Правильно приготовлена ​​масляна клізма здатна принести полегшення дітям різного віку.

Правильно приготовлена ​​масляна клізма здатна принести полегшення дітям різного віку

Використання рослинних масел

Крім можливості використання рослинних масел при запорах, вони володіють і іншими позитивними властивостями:

    • добре засвоюються;
    • підвищують імунітет, завдяки наявності необхідних для організму жиророзчинних вітамінів;
    • благотворно впливають на шкіру;
    • сприяють зняттю запальних процесів;
    • містяться в структурній формулі поліненасичені кислоти сприяють поліпшенню роботи мозку, зміцнюють пам'ять.

Необхідно відзначити, що не тільки клізма масляним розчином приносить полегшення при запорах, але і прийом рослинного масла всередину. Використовується воно в чистому вигляді і при проведенні такої процедури як мікро клізма.

Використовується воно в чистому вигляді і при проведенні такої процедури як мікро клізма

Користь кокосового і арахісового масла

Також надає допомогу рослинне масло в випадках виникнення нежиті, при цьому воно капає в ніс дитини, пом'якшуючи слизову і полегшуючи дихання. Використовується частіше за інших обліпихи, хоча найбільш корисним для закапування в ніс вважається персикове масло, від якого практично не з'являється алергія.

Вся правда про рослинному маслі

Вікові обмеження

Для дитини на грудному вигодовуванні рослинне масло в раціон починає вводитися практично відразу, як тільки починає готуватися для нього овочевий прикорм, тобто не раніше чотиримісячного віку. У день спочатку давати слід буквально по кілька крапель, поступово збільшуючи кількість. Готові пюре, придбані в магазинах, для малюків до року і старше зазвичай повністю збалансовані і не вимагають ніяких додавань.

Готові пюре, придбані в магазинах, для малюків до року і старше зазвичай повністю збалансовані і не вимагають ніяких додавань

Користь лляної, рисового і кунжутного масла

При досягненні одного року в раціон дітей можна вводити до 5 грамів (чайна ложка) рослинних масел, вибираючи з них соняшникову або оливкову різновид, чергуючи з кукурудзяним і соєвим видом, на які рідше виникає алергія. При цьому давати їх дітям можна при приготуванні супів, гарнірів, салатів. У три роки денна норма подвоюється, досягаючи 10 грамів.

Клізма, в складі якої знаходиться суміш води з маслом (в кількості близько трьох столових ложок в розрахунку на один літр теплої води), може ставитися малюкам, яким не виповнилося року. Така процедура проводиться при тривалих запорах, дозволяючи очистити кишечник.

Закапувати в ніс найбезпечніше персикове масло дітям можна практично в будь-якому віці. Новонародженим малюкам достатньо однієї краплі на добу. Можна змащувати почервонілу шкіру і носові ходи.

можливі протипоказання

При користуванні рафінованим рослинним маслом навіть у маленьких дітей такий негативний наслідок як алергія виникає досить рідко, але контролювати стан здоров'я необхідно.

При користуванні рафінованим рослинним маслом навіть у маленьких дітей такий негативний наслідок як алергія виникає досить рідко, але контролювати стан здоров'я необхідно

Користь трюфельного і волоського горіха масла

Соняшникова олія дитині давати в їжу можна в рекомендованих кількостях, хоча обмеженням стають алергічні прояви на цвітіння соняшників. За таким же ознакою виключаються й інші види масел, якщо помічені негативні реакції на сировину. Причому проявитися вони можуть і при закапуванні масла в ніс, і якщо ставиться клізма з масляним розчином при запорах.

Не рекомендується часте вживання рослинних масел в наступних ситуаціях:

    • дисфункції жовчного міхура;
    • патології печінки;
    • перевищує норму згортання крові.

Рослинна олія

інструкційні рекомендації

Користь соняшникової, оливкової та гарбузової олії

Маленьким дітям при частих запорах в якості профілактичного заходу вранці слід давати рафінована олія, попередньо стерилізоване, починаючи з однієї краплі з поступовим збільшенням кількості до половини чайної ложки. При такому підході клізма практично не потрібно.

Для стерилізації масло в скляній невеликий банку півгодини витримується в каструлі з киплячою водою. Після такої водяній лазні виходить необхідний засіб. З огляду на поради, давати його варто з чотирьох місяців.

Стерильне масло допоможе не тільки при запорах, але і при частих нежиті. Досить в ніс закапати одну-дві краплі, щоб полегшити дихання. Якщо ставиться клізма з підібраним за порадою лікаря рослинним маслом, то потрібно враховувати, що її обсяг до піврічного віку дітей становить максимум 60 грам, досягаючи до року 150, до двох - 200, до п'яти - 300, дев'яти - 400, старше десяти - 500 грам.

Якщо алергія на масло не проявляється, то їм можна також змащувати дитині попрілості на шкірі або запалений від нежитю ніс. Для дітей старше року змішується свіжий сік моркви і стерильне масло (по столовій ложці), додається крапля соку часнику і тричі в день закопується по три краплі в ніс.

Поради професіоналів

Користь масла макадамії і волоського горіха

Незалежно, для чого застосовується рослинне масло - як краплі в ніс або як складова частина розчину, якщо ставиться клізма при запорах, необхідна консультація фахівця, коли мова йде про дітей.

При приготуванні їжі не можна повторно використовувати масло, на якому вже були смажене ті чи інші види продуктів. Це небезпечно для здоров'я.

Вибираючи, яке масло віддати перевагу, не варто акцентуватися на незвичних видах, навіть якщо не проявляється на них алергія. З традиційних різновидів - соняшникової, оливкової олії використовується рафінована, яке піддається стерилізації, що особливо актуально для малюків до року.

Відео: Соняшникова олія

Які продукти можна їсти вагітним і годуючим мамам, а від яких краще утриматися (щоб не нашкодити собі і маляті), дивіться в інстаграм-каналі !

Цікаві статті: