Полезные материалы

На смак і колір: Яким може бути сир?

Вважається, що безліч різних рецептів сиру з'явилося завдяки середньовічним ченцям, які берегли секрети своїх сироварень, а особливо сподобався сорт з сусідніх монастирів намагалися повторити самі. Рецепти плуталися, повторювалися, і до сих пір в різних місцевостях сорти з однією назвою готують за різними технологіями - або по-різному називають один і той же сорт. Традиція в цій справі важливіше впорядкованості. Але все ж спробуємо розібратися. Вважається, що безліч різних рецептів сиру з'явилося завдяки середньовічним ченцям, які берегли секрети своїх сироварень, а особливо сподобався сорт з сусідніх монастирів намагалися повторити самі

Джерело: www.flickr.com/photos/catlikefelix/

Перш за все сир класифікують за твариною, з молока яких він зроблений: крім коров'ячого молока для сиру підійде козяче, овече, верблюже, Кобиліна, буйволове і навіть ячье.
Від використовуваного молока і від технології приготування залежить жирність сиру: вона варіюється від 10 до 70%. Сир відповідно називають знежиреним, легким, нормальним, подвійний або потрійний жирності.
По твердості сири ділять на свіжі, м'які, напівтверді, тверді і терткові. Іноді окремо виділяють рідкі сири, по консистенції схожі на сметану, але таких сортів мало. Свіжі сири схожі на сир, - в тому числі і корисністю. Такі сорти найкраще зберігають корисні властивості. Вони популярні в усьому світі: в Італії це Моцарелла, що виготовляється з молока буйволиць, в Греції - Фета, обов'язковий інгредієнт знаменитого грецького салату, а у нас - Сулугуні і Адигейський сир - в тому числі і в складі улюблених усіма хачапурі. Більшість свіжих сирів - ропні.
М'які сири становлять собою тягучу сирну масу солодкуватого вершкового смаку з грибними нотами (якщо це «білі» сири, вкриті оболонкою з білої плісняви) або гострого землеватого смаку. До м'яких сирів відносять Камамбер, Брі, Сен-Мор, Сен-Марселліна, Лімбургер. М'які сири відмінно підходять для піци, соусів, супів і салатів. Перш за все сир класифікують за твариною, з молока яких він зроблений: крім коров'ячого молока для сиру підійде козяче, овече, верблюже, Кобиліна, буйволове і навіть ячье

Джерело: www.flickr.com/photos/bognarreni/

Напівтверді сири - Едам, Тильзитер, Чеддер, Російський - мають м'який вершковий смак, солодкуватий або солонуватий, і щільну, але м'яку текстуру. Часто головки такого сиру покривають спеціальною воскової оболонкою, щоб сир всередині не висихав. Найчастіше при подачі їх ріжуть кубиками або брусочками.
Тверді сири (Грюйєр, Емменталь, Гауда) - щільні і сухуваті. Швейцарські сири відрізняються солодкуватим горіховим присмаком, а інші тверді сири - гоструваті або солонуваті.
Часто в окрему групу виділяють супертвердих, або терткові сири: пармезан, грана Падано, Пекоріно Романо. Їх майже неможливо різати ножем: щоб спробувати такий сир, не зламавши ножа і зубів, використовуйте тертку.
Напівтверді сири - Едам, Тильзитер, Чеддер, Російський - мають м'який вершковий смак, солодкуватий або солонуватий, і щільну, але м'яку текстуру

Джерело: www.flickr.com/photos/giomio/

Також існує складна класифікація сирів з технологій приготування.Сир може бути вареним і невареним, пресованим і непрессованние, дозрілим на повітрі або в розсолі, з білою або блакитною пліснявою.

Також є перероблені сири, основа для приготування яких - інші види сиру . Зазвичай це плавлені сири. У них залишається найменше корисних елементів, а для довгого зберігання в них часто додають консерванти.
А яким сирам ви віддаєте перевагу?

А яким сирам ви віддаєте перевагу?