Полезные материалы

Будова картриджа і несправності окремих елементів

Тонер-картридж (картридж) є одним з основних елементів лазерного принтера, службовець для перенесення зображення на папір

Тонер-картридж (картридж) є одним з основних елементів лазерного принтера, службовець для перенесення зображення на папір.

Картридж являє собою складний пристрій, що складається з безлічі елементів. Таким чином, картридж має наступні деталі: тонер, корпус, фотобарабан, чищення лезо, вал первинного заряду, магнітний вал, дозуюче лезо, фетрові ущільнювачі та інші.

Під час друку елементи картриджа активно експлуатуються, за рахунок чого виникає механічний знос деталей, що приводить до їх поломки. своєчасне обслуговування друкарської техніки , заправка картриджів і ремонт зношених деталей - значно продовжать термін служби необхідної оргтехніки.

Звернемося до деталей принтера, яким найбільше загрожують механічного зносу:

Тонер - порошкоподібною речовиною, переносний, згідно Електрографічні принципом, на вже заряджений фотобарабан для формування зображення, яке потім буде перенесено на паперовий носій. Тюнери бувають хімічні, механічні та ін. Насправді тонер складається з частинок воску або з полімерів, покритих оксидом металу і пігментом.

Для виготовлення корпусу картриджа застосовується високоміцна пластмаса.

Фотобарабан - алюмінієвий циліндр, яка містить світлочутливі зовнішнім шаром, що відрізняється різною будовою і чутливістю (залежить від моделі принтера і типу картриджа). Фотобарабани також можуть бути різних розмірів і мати різні шестерні, які здійснюють його обертання.

Фотошар легко схильний до механічних пошкоджень і забруднення. Неякісний папір може привести до серйозних проблем. Проведення декількох заправок картриджа призводять до утоньшенію нанесеного фотослоя і, відповідно, появи неякісної друку. Заміна фотобарабана - один способів продовжити термін життя картриджа і забезпечити якісний друк.

Вал заряду - металева вісь в гумовій оболонці, що виконує роль зарядки фотобарабана негативним зарядом. Даний вал - дуже міцний елемент, однак, якщо пошкодження все ж є, це суттєво позначиться на якості друку. Як і всі деталі картриджа, вал заряду потребує регулярної і ретельної чищенні.

Магнітний вал дозволяє перенести тонер з бункера на фотобарабан, що грає не останню роль у формуванні зображення. Магнітний вал дуже чутливий, тому поява подряпин і забруднень на оболонці можуть стати причиною погіршення якості друку і його поломки.

Очисне лезо (ракель) являє собою особливу пластину, що служить для очищення фотобарабана від надлишків тонера, що залишився після друку. Матеріалом для виробництва служить міцний і еластичний поліуретан. Робота картриджа безпосередньо залежить від прилягання чистить леза до фотобарабані, від його якості гостроти і розмірів. Основними дефектами ракеля стають погнутости, подряпини і щербини на поверхні. Як правило, лезо змінюється разом з фотобарабаном.

Дозирующее лезо служить регулятором для тонера, нанесеного на магнітний вал. Лезо має різні конструкції і може бути зроблено з різних матеріалів (поліуретанове, металеве). Для рівномірного розподілу тонера у леза передбачена поверхню найкращої якості. Основними поломками, пов'язаними з дозуючому лезом, стали механічний знос і забруднення, для їх усунення необхідно проводити періодичну чистку або профілактичну заміну.

Фетрові ущільнювачі основних елементів картриджа (магнітного вала, ракеля і ін.) Застосовуються для ущільнення стиків. Основне завдання цього елемента полягає в герметизації бункерів з тонером і картриджа в цілому. Картридж містить багато негерметичних стиків, які потребують ущільненні, тому фетрові ущільнювачі випускаються різних видів, форм і розмірів. У разі зносу ущільнювача відпрацьований тонер може висипатися назовні, робоча поверхня ракеля також повинна бути надійно захищена.

Чіп є невеликий мікросхемою, що несе інформацію про витратні матеріали, серійний номер та інші (спосіб зв'язку з пристроєм друку і місткість ресурсу). Електронна складова дозволяють вчасно попередити власника про необхідність заміни картриджа. Чіп моніторить параметри і відправляє команди в сам пристрій, що генерує повідомлення користувачу - «Замініть картридж» - при повному використанні ресурсу.