Полезные материалы

Папір для скрапбукінгу своїми руками і спосіб її ізготововленія

  1. Трішки історії
  2. Робимо правильний вибір
  3. Зістарювання Скрапбумага своїми руками
  4. Кава і чай майстрів виручай!
  5. Молоко для старіння
  6. Марганцівка для старіння
  7. Лимонний сік як метод дістрессінга
  8. Свічка і дістрессінг
  9. Майстер-клас серветковий техніки

Папір для скрапбукінгу - це спеціальний папір для творчого спрямування під назвою «скрапбукінг»

Вибір творчого шляху в рукоділлі завжди залежить від бажання і натхнення. Важливий фактор успіху - це тяга до нового і незвіданого, вміння раціонально використовувати матеріали, бажання фантазувати і експериментувати.

Скрапбукінг ставиться до того унікального виду творчості, в якому з найпростіших і буденних речей можна створити рукотворний шедевр неймовірної краси. Сьогодні індустрія фурнітури для творчості дивує різноманіттям всіляких декоративних матеріалів, корисних інструментів і типів Скрапбумага. Але чи варто витрачати на все це гроші, якщо оригінальна і фактурний папір для скрапбукінгу своїми руками може бути виготовлена ​​без жодних зусиль?

Трішки історії

Складно знайти більш звичний з дитинства матеріал, ніж папір. Але ось історія її появи є досить неоднозначною. Чи знаєте ви, що фактом народження такого важливого матеріалу ми зобов'язані спритним японцям? За однією з версій невтомний винахідник Цай Лунь в далекому 105 році додавав в розчин залишки рибальського мережі, мотузки, шматки поношеного тканини, луб дерев. Нарешті, в болісних експериментах він винайшов матеріал, за своїми характеристиками схожий з сучасною папером. Він зупинив свою увагу на корі тутового дерева, її він ретельно бив молотком, розділяючи на волокна, розкочував в полотно, додаючи трохи рослинний клей. Такий папір відрізнялася крихкістю, вимагала до себе дбайливого ставлення, але на ній можна було писати чорнилом або тушшю. Історичний період Нара з 710 по 794 роки вважається золотим століттям листа. Саме в цей час спостерігався бум на виготовлення паперу. Для імператорського палацу і буддійських сувоїв стали виготовляти цілі рулони різнокольорового паперу.

Для імператорського палацу і буддійських сувоїв стали виготовляти цілі рулони різнокольорового паперу

Товщина і щільність паперу не впливають на довговічність

У стародавні часи вона використовувалася найнесподіванішим чином: її ставили в раму замість віконного скла, виготовляли ліхтарі, рухливі перегородки між кімнатами в будинку. Еволюція матеріалу була стрімкою і сьогодні виробники пропонують нам тисячі найрізноманітніших видів фактур, щільності, відтінків і візерунків. Наприклад, в японській культурі і сьогодні папір займає високе положення, являючи собою зразок цілої «паперової цивілізації». Європа дізналася про безцінні якості матеріалу набагато пізніше, але це абсолютно не заважає і сьогодні майстрам виробництва виготовляти кращі зразки.

Як створювалася папір

Для скрапбукінгу потрібна така папір, в складі якої відсутня кислота і лігнін. Вироби з такого паперу навіть через багато років збережуть свій первісний колір.

Вибираючи свій шлях в скрапбукінге, новачкам варто вивчити абетку старовинного мистецтва декорування. Одним з базових правил є вміння правильно підібрати папір.

Робимо правильний вибір

Вибір паперу в скрапбукінге - половина успіху, основа гарного і оригінального виробу. Серед різноманіття відтінків і фактури потрібно навчитися інтуїтивно вибирати правильний матеріал, який не тільки прикрасить, але і поліпшити якісні характеристики.

Матеріали для роботи

До найпопулярніших видів паперу для скрапбукінгу можна віднести:

  • Картон. Пройшли часи, коли під словом «картон» ми мали на увазі невиразний колір і неохайний вигляд старої коробки. До вибору майстрів пропонується безліч видів картону різних відтінків, щільності і текстурних рішень.
  • Кардсток. Матеріал користується популярністю для виготовлення основ для листівок, вітальних конвертів, скрапальбомов. Він відрізняється підвищеною щільністю, яскравою кольоровою, фактурної палітрою. Текстура може бути самої незвичайної, поверхня буває класичної крейдованому, а також з різним декоративним ефектом (блискітки, тиснення, візерунки глітером).
  • Чіпборд. Вид картону невеликої товщини, але високої щільності призначений для фігурних заготовок. Матеріал часто прикрашений об'ємним декором у вигляді цифр або букв, силуетів, малюнків.
  • Декоративна Скрапбумага. Саме вона відповідає за ексклюзивну естетику вироби, є декоративною основою. Її виробляють з одностороннім або двостороннім нанесенням малюнка, поверхня може бути ламінована, прикрашена фольгою, глітером або оригінальним тисненням.
  • Папір для пастелі. З її допомогою легко виготовити гарні підкладки для знімків в скрапальбомах. Унікальна пориста текстура, шорстка поверхня листа допомагає надовго зберегти нанесений малюнок в первісному вигляді.
  • Папір для акварелі. Матеріал часто вибирають майстра в ролі основи для листівок, конвертів і запрошень. На поверхні листа з легкістю створюються композиції за допомогою чорнила, туші, фарбувальних спреїв, фарб. Структура дозволяє глибоко увібрати барвник, надовго зберігаючи яскравість і чіткість ліній.
  • Веллум і оверлей. Один з видів декору, на поверхні якого можна створювати незвичайні ефекти ембоссінга і тиснення, - це Веллум. Оверлей є найтоншу плівку, на яку наносяться ніжні візерунки, символи, фрагменти композиції.
  • Калька. Рідко використовується в якості декору, але незамінна в оформленні підкладок між листами альбомів. З її допомогою можна копіювати малюнки, формувати симетрію композиції.

Вибираючи папір для скрапбукінгу, потрібно переконатися в тому, що в складі відсутні кислоти і лігнін. Такі компоненти «старять» її, сприяють пожовтіння, витончення.

вибираємо Скрапбумага

Зістарювання Скрапбумага своїми руками

Створюючи шедевр в техніці скрапбукінгу, не можна не використовувати в роботі різні художні ефекти. Саме вони додають обраної стилістиці реалістичності, наділяють альбоми, листівки, шкатулки або прикраси невловимим шармом, елегантністю. Простий спосіб додати нот аристократичним таємничості hand made виробу, - своїми руками зістарити папір. Є кілька простих методів зробити це в домашніх умовах.

Є кілька простих методів зробити це в домашніх умовах

Її можна використовувати для творчості, наприклад, для вантажного подарунка

Кава і чай майстрів виручай!

Звичні напої, що зігрівають тіло і душу людини, можна використовувати нестандартним чином, наприклад, для зістарювання паперу. Для роботи нам знадобиться аркуш офісного паперу, заварений чай або натуральна кава. Замочуємо лист в заварці, тримаємо його кілька хвилин, потім дістаємо, просушують.

Чим довше тримати лист в чайному або кавовому розчині, тим інтенсивніше вийде фарбування на виході.

Состаріваніє паперу чаєм і кавою

Такий простий метод відноситься до числа найбільш популярних способів художнього дістрессінга.

Молоко для старіння

Незважаючи на казкову істину про те, що молоко повертає молодість, з його допомогою можна красиво зістарити папір. Знадобиться молоко з найвищим відсотком жирності, краще взяти добірне домашнє молочко. Мне ретельно лист, широким пензликом наносимо молоко з двох сторін, залишаємо на кілька хвилин просочитися. Потім акуратно розкладаємо лист на твердій поверхні, пропрасовуємо з двох сторін праскою. Якщо під рукою праски не знайшлося, можна помістити лист в мікрохвильову піч або просушити гарячим феном. Головний секрет - взаємодія молока і високих температур. В результаті на поверхні з'являються темно-коричневі плями як свідки гідного віку паперу.

Марганцівка для старіння

Перманганат калію, в народі просто марганцівка, успішно допомагає в процесі старіння паперу. Щоб забарвити, знадобиться всього кілька гранул порошку. Розводимо в посудині розчин води і марганцю, занурюємо на кілька хвилин лист. Після дістаємо, даємо висохнути природним чином. У підсумку ми отримаємо Скрапбумага приємного коричневого відтінку. Такий спосіб підходить також для зістарювання тканини.

Лимонний сік як метод дістрессінга

Такий метод дістрессінга майстра почерпнули зі старих детективних історій. Як відомо, за допомогою соку лимона можна було зашифрувати записи. Тайнопис можна було прочитати тільки під впливом високої температури. Отже, як зробити папір для скрапбукінгу своїми руками?

  1. Розкладаємо лист, видавимо сік лимона, підготуємо фен або праска.
  2. Пензлем, губкою або щіточкою наносимо на поверхню сік лимона, чекаємо кілька хвилин.
  3. Нагріваємо праска або фен до максимальної температури і проходимо по листу до тих пір, поки на поверхні не виявляться темні плями.

Оригінальним способом можна прикрасити листівки або альбоми в стилі вінтаж або ретро.

Состаріваніє паперу лимонним соком

Свічка і дістрессінг

За допомогою простої свічки можна красиво зістарити папір, надавши їй вигляду старовинного свитка. Використовуючи дану методику, потрібно подбати про протипожежну безпеку. Роботу найкраще проводити над раковиною. Встановимо свічку на свічнику і підпалюємо. Над вогнем починаємо водити аркушем паперу на відстані не менше ніж 10 сантиметрів. Не можна затримувати лист на одному місці, інакше вийде дірка. За кілька хвилин, немов за помахом чарівної палички, ми зістарити папір на кілька сот років.

Состаріваніє аркуша паперу за допомогою вогню

Майстер-клас серветковий техніки

Такий майстер-клас особливо цікавий економним рукодільниць, які люблячи радувати оточуючих незвичайними дизайнерськими рішеннями, втіленими в талановитих роботах. Процес допоможе не тільки заощадити гроші, але і розвинути свій художній смак, творчу уяву і фантазію.

Скрап-листи своїми руками

Для роботи знадобляться:

  • столові серветки з різними малюнками;
  • тверда поверхня (прасувальна дошка) і праска;
  • прості альбомні листи або картон;
  • рулон харчової термоплівки.

Приступаємо до роботи:

  1. Розкладаємо альбомний аркуш на підкладці з картону або тканини.
  2. Столову серветку поділяємо на шари. Для декорування знадобиться самий верхній паперовий шар з малюнком.
  3. Пропрасовуємо серветку, згладжуючи всі складки, загини і кути.
  4. На аркуші акуратно розстеляємо харчову термопленку, ретельно розправляємо руками.
  5. Зверху поміщаємо серветку з візерунком.

Розкладаючи серветку на картоні або офісному папері, кути повинні збігатися, а плівка може виступати по краях.

Накриваємо зверху білими шарами серветки і ретельно пропрасовуємо нагрітим до максимальної температури праскою.

Після того, як процес скріплення пройшов успішно, обрізаємо всі надлишки плівки і паперу по периметру. Після цього ще раз пропрасувати, щоб закріпити адгезію, особливо приділяючи увагу краях і кутах.

Майстер-Коласса по створенню Скрапбумага

Досвідчені майстри з часом перетворюють хобі на прибутковий бізнес. Перше правило успіху - це економічна вигода, тому декоративні елементи і паперові основи можна виготовити самостійно. Створення оригінальної Скрапбумага своїми руками має кілька плюсів. Матеріал економічний, ексклюзиву, а сама робота не менш творча, ніж сам процес декорування. Створюючи скрап-композицію з паперу, яка виготовлена ​​власноруч, - це авторський шедевр, гідний захоплення.

Але чи варто витрачати на все це гроші, якщо оригінальна і фактурний папір для скрапбукінгу своїми руками може бути виготовлена ​​без жодних зусиль?
Чи знаєте ви, що фактом народження такого важливого матеріалу ми зобов'язані спритним японцям?
Отже, як зробити папір для скрапбукінгу своїми руками?