Полезные материалы

Паперові кулі, в яких захований свято

  1. паперові стільники
  2. Шаблони для проклейки
  3. Проклейка з використанням прорізного способу
  4. збірка
  5. ребристі кулі

Зміст:

  1. паперові стільники
  2. Шаблони для проклейки
  3. Проклейка з використанням прорізного способу
  4. збірка
  5. ребристі кулі

Паперові кулі хороші в будь-якому святковому дизайні та інтер'єрі. Виготовити їх нескладно, а оригінальність їх набагато вище, ніж у покупної масової продукції. Щоб зробити їх, знадобляться лише папір, клей (краще клей-олівець), ножиці, макетний ніж, нитки, голка, картон. Для декору знадобляться блискітки, фарби, поролонова губка, стрічки.

паперові стільники

Стільники роблять з пачки однакових листів, склеєних горизонтальними тонкими клейовими смужками. Сформувати виріб можна відразу (для цього потрібно буде вирізати заготовки-півкола) або спершу зробити з прямокутних аркушів, а вже потім обрізати макетним ножем всю проклеєну пачку:

  1. На щільному картоні накреслити коло. Якщо немає циркуля, можна обвести тарілку, блюдце.
  2. Вирізати коло, розрізати його на дві однакові половини.
  3. Підготувати листи цигаркового, тонкої обгорткового або креповой паперу. Найкраще брати цигарковий. При бажанні можна використовувати готові круглі листи - фільтри від кави, паперові формочки для випічки.
  4. За картонному шаблоном розкреслити листи (обвести його), вирізати однакові півкола. Для прикраси діаметром 25-30 см знадобиться приблизно 50 штук, для маленького і листів можна брати менше.

Щоб декорувати кульки-стільники, треба акуратно провести по зрізах клеєм, потім присипати їх блискітками або промокнути краю губкою з напівсухий фарбою. Зручніше обробляти кожен листок окремо, до того як вони склеєні.

Шаблони для проклейки

Найпростіший шаблон - розкреслений лист, але краще витратити трохи часу і зробити картонну просічки-трафарет. Він дасть більше рівні клейові лінії і акуратні осередки:

  1. На аркуші картону А4 необхідно накреслити вертикальні поля - по 3 см справа і зліва, і 7 горизонтальних ліній на відстані 4 см один від одного, перша в 4 см від верхньої кромки. Пронумерувати лінії або позначити їх різними кольорами маркера. Цей розкреслений лист можна використовувати для нанесення клею з тюбика, при цьому шари накладаються стопкою прямо на ньому, а клей наноситься смужками - поперемінно по парних і непарних лініях.
  2. Щоб зробити трафарет з прорізами, треба розкреслити картон за описаною схемою, а потім вирізати 7 горизонтальних прорізів-щілин шириною по 0,5 см. Відстань між щілинами вийде 3,5 см. Пронумерувати прорізи зверху вниз. Потім все парні прорізи обвести чорним маркером.

Готовий трафарет покласти вгору тією стороною, де маркером позначені прорізи, приклеїти скотчем до столу так, щоб він міг «відкриватися» і «закриватися», як обкладинка книги.

Проклейка з використанням прорізного способу

Оскільки трафарет приклеєний до столу однією стороною, він може перевертатися, і стопка аркушів формується під ним. Вирівнюючи листи, домагаються того, що клейові лінії завжди акуратні, і стільники не зміщувати.

  1. «Відкрити» шаблон, перевернувши його вліво, покласти поруч з ним перший паперовий півколо, акуратно вирівняти. Олівцем відзначити на картоні місця, де з ним поєднуються верхній і нижній краї півкола, - це дозволить накладати заготовки рівною стопкою.
  2. «Закрити» шаблон, накривши їм заготовку. Тепер в прорізи видно тільки вузькі смужки паперу.
  3. Провести по парних (окресленим маркером) прорізах клей-олівцем. На аркуші залишаться рівні клейові лінії.
  4. «Відкрити» шаблон, покласти другий півколо, вирівняти його, щоб повністю поєднати з першим, щільно притиснути, приклеюючи.
  5. «Закрити», провести клей-олівцем по непарних (не обведена маркером) прорізах.

Повторити операції для всіх верств. Вийде пачка листів, у якій лінії склейки будуть розташовані строго один над одним, на парних і непарних аркушах із зсувом. Це при розкритті забезпечить акуратні красиві «стільники».

збірка

Коли вся стопка буде проклеєний, треба потримати її трохи під пресом, при необхідності обрізати ножем або просечками край - щоб вирівняти його або декорувати.

  1. Приклеїти до зовнішніх верствам стопки півкола з картону. Іноді їх роблять не суцільними, а у вигляді дуги - вирізають середину півкола, залишаючи лише дуги.
  2. Проколоти картон у верхній частині, скріпити ниткою, зав'язавши вільну петлю - вона повинна дозволити кулі відкритися, не розвалився.
  3. Повторити з іншого боку.

Можна залишити частину цієї нитки для підвішування, але краще приклеїти у верхній частині до картонної деталі спеціальну петельку з стрічки, а на середині картонних дуг - стрічки або нитки для закріплення форми. Перед тим як зробити паперовий куля об'ємним, треба обережно розправити стільники пластмасовою паличкою або ручкою пензлика. Виріб далеко не відразу розправляється, і якщо тягнути занадто сильно, можуть розійтися свіжі клейові шви або порватися папір. Можуть бути і випадкові краплі клею, склеїти заготовки не там, де потрібно. Найкраще в перший раз постаратися розсунути стільники ще до остаточного складання, тобто до прошивання нитками, і виправити помилки.

Коли стільники розкриті і розправлені, картонну «обкладинку» кулі можна склеїти, скріпити степлером, скріпками або зав'язати заздалегідь приклеєною стрічкою, закріпити ниткою за допомогою голки. Від цього будуть залежати міцність, можливість після закінчення свята скласти виріб, прибравши на зберігання.

Від цього будуть залежати міцність, можливість після закінчення свята скласти виріб, прибравши на зберігання

ребристі кулі

Кульки-акордеони виготовляється за схожим принципом, але склеюють їх не горизонтальними лініями, а по зрізах, заготовки мають форми не півкола, а дуги шириною 3-4 см. Першу заготовку змащують клеєм по внутрішній стороні дуги, накладають другу, у неї промазують клеєм зовнішній край. Накладають третю і т. Д. Кожна заготовка виявиться склеєної з сусідньої, або верхньої, або нижній, крайками. Це створює рифлену поверхню. Після того як буде склеєна вся пачка, вийде стопка у вигляді дуги. На неї зверху і знизу наклеюють картонні дугі- «обкладинки», продубльовані дротом з петелькою, за яку потім підвішують. Операції остаточного складання і декорування аналогічні.

Елегантні, легкі, ошатні паперові кулі здатні створити святковий настрій одним своєю присутністю. Вони легко збираються в кетяги, не вимагають потужних кріплень, при зберіганні займають мало місця. При необхідності їх легко перефарбувати за допомогою фарби-спрея або покрити блискітками, вклеїти пензлика і шнури, зібрати в гірлянди .