Полезные материалы

Моделі з паперу та картону

Виготовлення моделей з паперу та картону - досить захоплююче заняття, яке тільки на перший погляд здається простим і легким Виготовлення моделей з паперу та картону - досить захоплююче заняття, яке тільки на перший погляд здається простим і легким. Насправді, щоб склеїти одну модель часом необхідно затратити не один день. Не кожному це під силу, тому що для виготовлення моделі з картону, необхідно володіти певними навичками.

Як виготовляються моделі з паперу та картону?

Все починається з підбору макета майбутньої моделі. При цьому виділяють наступні види моделей, які можна зробити з паперу:

  • збірні;
  • об'ємні;
  • 3d моделі.

Найбільш простими з перерахованих, є збірні. Метод їх виготовлення полягає в зборі вже заздалегідь зроблених деталей, тобто часом навіть склейка не потрібно. Збірні моделі з картону підійдуть для дітей дошкільного віку , Які можуть їх зібрати самостійно. Вирізавши по контуру наявні викрійки моделі, і зігнувши її в місцях згину позначених пунктиром, отримуємо готовий виріб. Отриману модельку можна декорувати, використовуючи при цьому фарби, гуаш. Нанесений шар покривають лаком, який дозволить прослужити моделі як можна довше.

Об'ємні моделі з картону виготовляються за більш складною технологією. Тут дітям без допомоги дорослих не обійтися. Базовими елементами таких конструкцій є конуси і циліндри. Поперечний переріз їх може бути квадратним, прямокутним (при моделюванні будівель), а також овальним (при виготовленні, наприклад, фюзеляжу літака). Тому перед тим, як виготовляти модель то такою технологією, необхідно повправлятися в склеюванні окремих її елементів.

Найскладнішими для дітей є 3d моделі з паперу. При їх складанні склеюється між собою велику кількість окремих елементів, які виготовляються заздалегідь, за наявними викрійками. Використовують зазвичай щільний папір або тонкий картон, тому що потрібно робити багато вигинів і складань.

Чому треба навчитися, перед тим як конструювати моделі з картону?

До того як приступати до моделювання з паперу та картону, необхідно опанувати кілька техніками. Основними з них є:

  • вирізання окремих деталей канцелярським ножем і ножицями;
  • фальцювання;
  • формування заготовок;
  • склеювання.

Найбільш складними для освоєння є формування і фальцювання. Остання полягає в позначенні лінії різу або загину. При цьому варто пам'ятати, що багато лінії повинні зображуватися в дзеркальному розташуванні. Найчастіше через помилки початківців моделістів, вирізану модель неможливо склеїти, тому що кути згину відзначені неправильно.

Починати виготовляти моделі для склеювання краще з щільного паперу. Даний матеріал більш піддатливий, та й коштує менше, ніж картон. Вибравши вподобану розкладку, перенесіть її на лист за допомогою кальки, або через скло, підсвітивши макет знизу лампою. Перед тим, як приступати до вирізання, уважно перевірте, чи всі лінії були перенесені на заготовку. Тільки після цього можна приступати до виготовлення заготовок. Також варто пам'ятати, що всі лінії різу зображуються на макетах пунктирною лінією. За суцільним може тільки проводиться вигин, але ніяк не різка. Починати виготовляти моделі для склеювання краще з щільного паперу

Таким чином, виготовлення моделей для склеювання з картону - досить складне заняття. У більшості випадків, маленьким дітям воно не під силу. Тому, звичайно виготовлення подібних моделей не обходиться без участі дорослих, функція яких полягає не тільки в наданні необхідної допомоги при нарізці і склеюванні, а й у контролі за дотриманням техніки безпеки при роботі з колючими предметами. Тому якщо ваша дитина цілком уже дорослий (дивитися інші вироби з паперу для школяра ) І звик все робити самостійно, все одно стежте за його роботою.

Як виготовляються моделі з паперу та картону?
Чому треба навчитися, перед тим як конструювати моделі з картону?