Полезные материалы

Домашні рецепти масок для обличчя

  1. Рецепти домашніх масок для різних типів шкіри
  2. Домашні маски від розширених пор і чорних крапок
  3. Правила нанесення масок на обличчя

Маски - одна з найважливіших косметичних процедур Маски - одна з найважливіших косметичних процедур. Вони бувають різної температури, наносяться на шкіру шаром різної товщини і на різний час.

Користь масок для обличчя

Залежно від складу активних речовин, маски роблять різний вплив на шкіру: натягують її, покращують кровообіг, стимулюють функцію клітин, доставляють важливі поживні і відновні речовини, очищають, висушують, роблять більш жирної, охолоджують, зволожують або лікують.

Як матеріал для масок в першу чергу використовуються продукти з холодильника: овочі та овочеві соки, фрукти і фруктові соки, молоко і молочні продукти, рослинні жири, яйця, мед, висівки. Використовуються також деякі хімікалії і медикаменти. Косметична промисловість випускає і готові маски.

Рецепти домашніх масок для різних типів шкіри

Склад маски залежить від типу шкіри і її стану.

Домашні маски для жирної шкіри обличчя

При жирній і забрудненої шкірі використовуються очисно-знежирюючі і висушують маски з сиру, змішаного з дрібно нарізаними і завареними кропом і петрушкою: маски з каоліну (білої глини) з молоком і медом; з каоліну з завареними ромашкою, медівкою і шавлією; з сиру з огірковим соком; з кислого молока з томатним соком; з огіркового соку з висівками; з пивних дріжджів (порошкових) і води; з каоліну і сірки; з каоліну і камфори.

Маски для обличчя з каоліном Маски для обличчя з каоліном

Каолін - глина білого кольору, вона ж біла глина, що складається з мінералу каолініту (Вікіпедія). З давніх-давен білу глину (каолін) застосовують для лікування дерматологічних захворювань і очищення шкіри. Вона особливо корисна в масках для особи, ніж будь-яка інша глина. Купити засіб можна в будь-якій аптеці буквально за копійки. Білу глину додають в маски або ж готують з неї кащіцу окремо, діючи відповідно до інструкції на упаковці.

Маски для чутливої шкіри

Для чутливої ​​шкіри рекомендуються маски з борошна, лляного насіння і води (маска вважається готовою, коли насіння набубнявіє; наноситься вона прохолодною); з сиру і рослинного масла (мигдального, оливкової); з вареного і размятого зі свіжим молоком або рослинним маслом картоплі (маска наноситься гарячої); з мигдальних висівок або борошна з відваром ромашки.

Рецепти масок для нормальної шкіри

При нормальній шкірі хорошу дію надають маски з мигдальної муки або висівок, сметани і декількох крапель лимонного соку; з листя зеленого салату - їх слід заварити гарячим оливковою олією, додавши трохи лимонного соку (маска накладається холодної).

Нормальна шкіра добре реагує і на такі маски: з сметани, сиру і дрібно натертого огірка; зі сметани і сиру; з жовтка з невеликою кількістю меду; зі сметани, сиру і суниці; з сирого молока, борошна і бури; з чорного (житнього) хліба, размятого в кашу з молоком.

Ці маски можна використовувати і при сухій шкірі.

Для сухої шкіри корисні також маски з рослинної олії (касторової, мигдального та ін.) З жовтком: зі сметани і квасу; зі сметани і жовтка; зі сметани і пивних дріжджів.

Домашні маски від розширених пор і чорних крапок

При розширених порах рекомендуються маски з каоліну (білої глини) з дрібно натертою морквою і декількома краплями лимонного соку; з кислого молока; з тертої моркви; тертого огірка; з меду і каоліну; з каоліну і сиру; з соку моркви.

При зморшкуватою шкірі використовуються маски з двох розім'ятих помідорів, столової ложки сметани, невеликої кількості бури і вівсяної муки або з вівсяних висівок, змішаних з відваром з кропу і невеликою кількістю оливкової олії (отрубям потрібно дати набрякнути).

Якщо шкіра з чорними крапками або зів'яла, необхідна більш складна процедура.

Спочатку потрібно змастити обличчя рослинним маслом, потім розчинити в гарячій воді дві столові ложки морської солі і, змочуючи в цьому розчині пальці, розтерти колоподібними рухами обличчя, після чого покрити його рушником, змоченим в тому ж розчині і добре віджатим, і, нарешті, витерти сухим рушником, що не вмиваючи.

Можна зробити маску, використовуючи оцет і гліцерин (по чайній ложці), змішані зі стоповою ложкою тальку. Маска знімається, коли з'явиться легке пощипування. На шкіру з вищенаведеними дефектами добре діє і гормональна маска з однієї ампули "естрадіолу», яким намазуються зморшки, після чого на обличчя накладається гарячий компрес.

Правила нанесення масок на обличчя

Добре відомо, як готуються і наносяться маски, тому ми нагадаємо лише деякі найважливіші правила:

Попередньо ретельно очистіть шкіру обличчя. Не забувайте і про шию. Волосся пов'яжіть косинкою, очі закрийте тампонами, змоченими в борної воді.

Щоб підсилити дію маски, зробіть попередньо парову ванну або накладіть на обличчя гарячий компрес. Маска не повинна бути дуже рідкою, щоб не розтікатися по обличчю. Вона наноситься пальцями або пензликом. Гарячі маски збуджують, холодні - заспокоюють.

Маски, приготовані з висівок, борошна, каоліну та інших порошкоподібних речовин, тримаються на обличчі близько 20 хвилин, а жирні - до 1 години. Після закінчення цього часу особа слід покрити вологим рушником, щоб маска розм'якла, потім витерти шкіру вологим тампоном і обполоснути обличчя прохолодною водою. Жирні маски змиваються гарячою водою. І під кінець намажте обличчя живильним кремом.

У кімнаті, де ви робите маску, має бути приємно тепло. Тіло потрібно покрити ковдрою, а ноги покласти вище тулуба. Небажано піклуватися про свою красу на очах у чоловіка і дітей. Нехай це буде вашою маленькою таємницею.

За матеріалами раритетного жіночого журналу, 1968 рік

Схожі статті: