Полезные материалы

Як можна повернути шубу в магазин: правила, терміни, права покупця

  1. При покупці
  2. підробка
  3. де купувати
  4. Чи можна повернути шубу
  5. Товар належної якості
  6. Якщо якість неналежне
  7. бракована шубка
  8. процедура повернення
  9. Варіанти вирішення проблеми
  10. Як повернути шубу, куплену на розпродажі
  11. Як повертаються хутра, придбані в інтернет-магазині

Шуба - товар дорогий, її зазвичай розраховують носити кілька сезонів. Тому будь-які недоліки, що виявилися згодом, стануть неприємним сюрпризом для господині. Чи можна повернути в такому випадку продавцю неякісний товар? Хутро може бути: натуральним, штучним.

Незалежно від цього, права споживача будуть захищатися однаково, тому правила будуть єдині при поверненні натуральної та штучної шубки. Розглянемо, які правила діють відносно цих виробів.

Зміст статті

При покупці

Вибір - важливий момент в придбанні дорогої речі. Тому спочатку варто підійти до даного процесу відповідально. Ви не втратите час даремно, якщо заздалегідь дізнаєтеся про деякі нюанси покупки хутряних виробів.

підробка

Навіть в брендовому магазині є ризик придбати річ, яка не відповідає заявленій якості. За нірку можуть видавати кролика, шкурки можуть бути неналежної якості, зустрічаються й інші випадки шахрайства. Тому в момент покупки керуйтеся доступними методами контролю:

  • вимагайте надання всіх документів, які будуть доводити якість пропонованих хутряних виробів;
  • перевіряйте сертифікати відповідності;
  • дізнайтеся про наявність договорів на поставку;
  • перевірте дані виробника, які в обов'язковому порядку повинні бути у продавця.

Пам'ятайте: вам не можуть відмовити в даних вимогах, так як вони є законними.

Обов'язкова умова реалізації хутряних виробів - маркування спеціальними чіпами (правило діє з 12.08.2016 року). При відсутності чіпа або відмову продавця надати потрібні відомості звертайтеся до територіального відділення ФСП, дане питання знаходиться в їх юрисдикції.

де купувати

Місце, де ви зібралися придбати шубку, не має ніякого значення. З точки зору законодавства дорогий брендовий магазин, ярмарок хутряних виробів або бутик на ринку мають такі самі обов'язки за якість реалізованої продукції.

Це прописано в тому ж Постанові №55, пункт 10. Права споживача будуть однаково захищені незалежно від місця придбання.

Своєчасна перевірка документів відповідності та якісних сертифікатів допоможе у виборі справжнього хутра, але не скасовує вашого права повернути / поміняти шубу за певних обставин. Дізнаємося, як і в які терміни це належить робити.

Чи можна повернути шубу

У кожного споживача є право повертати непродовольчі товари реалізатора за правилами, встановленими чинним законодавством. Розглянемо, як вони діють при купівлі будь-яких хутряних виробів.

Товар належної якості

Шуба відноситься до категорії непродовольчих товарів, які можна повернути в магазин, бутик або будь-яку торговельну точку протягом 14 днів з дня покупки. Це прописано в статті 25 Закону про захист прав споживачів (далі Закон). Це право закріплено в статті 1.

Навіть якщо у вас немає претензій до якості, але не сподобався колір, перестав подобатися фасон, після примірки вдома ви розчарувалися в шубці або просто не вгадали з розміром, протягом 2-х тижнів з моменту покупки ви можете:

  • повністю відмовитися від неї, тобто, отримати назад сплачену суму повному обсязі;
  • поміняти її на аналогічну річ іншого розміру;
  • домовитися з продавцем про заміну на іншу модель (з доплатою різниці в сумі або повернення частини коштів, якщо вартість обраної на заміну моделі нижче).

Запам'ятайте: вибір варіанта (повернення грошей або заміна) - ваше право, продавець не може нав'язувати вам свою думку. Зазвичай в першу чергу пропонують замінити річ, але якщо в магазині ви не знайшли тієї, яка підходить за всіма параметрами, наполягайте на розірвання договору купівлі-продажу. Обмін проводиться в день звернення, отримання назад всієї суми повністю - протягом 3 днів максимум.

При поверненні / обміні необхідно дотримуватися таких умов:

  • виріб не повинно бути носіння;
  • всі бирки повинні бути збережені (бажано не зрізати їх відразу ж, а залишити на місцях кріплення при примірці будинку);
  • можна підтвердити факт покупки.

Важливо: вам не можуть відмовити в обміні або поверненні при відсутності товарного чека (стаття 18, пункт 5 Закону).

Хоча все рекомендують його зберігати до кінця гарантійного терміну, будь-який непродовольчий товар можна замінити, якщо буде доведено факт покупки. Це може бути:

  • договір купівлі-продажу;
  • підтвердження свідків;
  • відеозйомка.

При відмові виконати вимогу покупця можна звернутися в Товариство по захисту прав споживачів, Росспоживнагляд або в суд. Зазвичай продавці воліють вирішувати дане питання мирно, але якщо виникла конфліктна ситуація, повідомите про свої наміри представника торгової точки. І поясніть, що при зверненні до судових інстанцій магазин понесе збитки, так як витрати будуть покладені на сторону, яка програла.

Якщо якість неналежне

Від покупки неякісного хутряного виробу не застрахований ніхто. І у споживачів є можливість повернути браковану шубку, але за певних умов:

  • не закінчився термін повернення по гарантії;
  • виявлений дефект - результат виробничого браку.

Стандартний гарантійний термін для виробів з хутра - рік з моменту покупки.

Зверніть увагу: оскільки мова йде про сезонний товар, відлік гарантійного терміну може починатися не з дня покупки, а з моменту настання сезону. Якщо ви придбали річ влітку, то в гарантійному талоні зазвичай вказується дата відліку з певного осіннього або зимового місяця. Оскільки в Росії холоду в різних регіонах починаються по-різному, продавці зазвичай враховують цей фактор і вказують конкретний місяць.

Якщо гарантійні терміни не були вказані в момент придбання шубки, то вважається, що вона на гарантії протягом 2-х років. Це означає, що при виявленні шлюбу покупець може принести назад річ як товар неналежної якості, навіть якщо пройшло більше року. І це також з урахуванням сезону. Більш складне питання - поняття шлюбу, тому варто уточнити, які саме недоліки дають підстави поміняти або повернути шубу.

бракована шубка

При поверненні бракованих речей часто виникають суперечки про причини виникнення дефектів (це визначає експертиза) і про саме поняття «недолік». У випадку з хутром до такими будуть зараховані наступні дефекти:

  • Лізе хутро. Він може лізти в декількох випадках. Так звана «підрізування»: спостерігається на місці швів, якщо вологою долонею провести кілька разів по одному місцю, волосків стає менше. Це не відноситься до шлюбу, просто трохи ворсинок вилазить в місці зшивання. Якщо ж їх не стало менше, то мова йде про неякісні шкурках. Ефект «підрізування» зникає досить швидко, при поганому сировину ворсинки будуть лізти весь час і не тільки по швах. Ще один варіант - ворс став лізти після літнього зберігання в шафі. Можливо, це результат неправильного зберігання або поїдання міллю.

Важливо: заміні підлягає тільки та шуба, у якій ворс випадає з-за поганої якості. Це можна довести за допомогою експертної оцінки. Уривок і результат неправильної експлуатації - не гарантійний випадок.

  • З'явився запах. Неприємний запах - ознака поганої обробки шкур або неякісної сировини, товар явно бракований.
  • Фарбуються руки. Якщо при контакті на руках або одязі з'являються характерні ознаки забарвлення, річ явно з браком. Такий дефект не зникне, навіть якщо продавець буде стверджувати зворотне.
  • Пошкодження. Тут потрібно визначати причину: шов розійшовся через погану якість або від недбалої шкарпетки. Зазвичай експерти точно відповідають на це питання.

Решта дефекти (наприклад, дірочка від скоби, ворсинки, що стирчать з швів, невелике шурхіт) не будуть визнані шлюбом. Якщо вас вони бентежать, міняйте річ або повертайте, але тільки в товарному вигляді і протягом 14 днів. Також заводським дефектом не рахується линька. Зміна кольору з часом - норма для натурального хутра. Враховуйте це при виборі кольору.

процедура повернення

Наявність явного шлюбу або ознаки товару неналежної якості - питання спірне і часто виникають проблеми з поверненням. Особливо, якщо мова йде про таких дорогих речах як натуральні хутра. Але повернути гроші можна, для цього дотримуйтесь розробленою процедурою:

  1. Звернення в магазин. Протягом усього гарантійного терміну при виявленні дефектів, що виникли не з вашої вини, звертайтеся в торгову точку з вимогою повернути або обміняти товар. Для цього напишіть претензію за встановленим зразком . Обов'язково заповніть два примірника, і проконтролюйте, щоб представник магазину залишив позначку про її прийняття (дата, підпис). При відмові підписати претензію відправляйте її поштою рекомендованим листом з повідомленням. Тоді ви зможете довести, що ваше законне вимога була проігнорована. Протягом 10 днів з моменту звернення повинно бути прийнято рішення про повернення або заміни.
  2. Експертиза. Зазвичай експертів в спірних питаннях привертає торгова точка. Якщо бракований товар взяли на експертизу, то терміни розгляду скарги збільшуються до 20 днів. Головне питання для експертів - хто винен в утворенні дефектів. Якщо шлюб визнаний заводським, то покупцеві повертають всю суму повністю незалежно від терміну її експлуатації. Якщо вина власника, то магазин має право зобов'язати його сплатити витрати - вартість експертної оцінки. Незгода з висновками експертів дає споживачеві право провести власну незалежну експертизу. Якщо результати не співпали з попередньою, покажіть їх продавцю. У разі відмови від мирного вирішення питання, звертайтеся до суду.
  3. Судовий позов. Звернення до суду - крайній захід, коли вичерпані всі можливості домовитися мирним шляхом. До цього споживач може залучити до вирішення питання контролюючі органи (представників Товариства із захисту прав споживачів і Росспоживнагляду). При зверненні до судових інстанцій потрібно: позовну заяву, копія документів, що підтверджують факт купівлі (чек, договір купівлі-продажу, гарантійний талон), висновок експертів, власний зразок претензії, відправленої або врученою в установленому порядку.

Порада: після написання позовної заяви ще раз зверніться до представників торгової точки. Відповідно до закону, якщо покупець виграє справу, на продавця лягають всі судові витрати, оплата незалежної експертизи, пеня за несвоєчасне повернення коштів (згідно з пунктом 1 статті 23 Закону).

Також в суді споживач може зажадати відшкодування моральної шкоди за відмову прийняти браковану річ. Майбутні витрати (тільки неустойка щодня в розмірі 1% від початкової ціни дорогого хутряного виробу) допоможуть переконати продавця вирішити питання в досудовому порядку.

Варіанти вирішення проблеми

При виявленні шлюбу адміністрація торгової точки може запропонувати:

  • повернути суму повністю;
  • обміняти річ на аналогічну;
  • знизити початкову вартість;
  • виправити дефект за свій рахунок, якщо це можливо.

Ваше право вибрати будь-який прийнятний варіант. Зверніть увагу: у разі усунення дефекту продавцем на це відведено не більше 45 днів.

Як повернути шубу, куплену на розпродажі

Хутра коштують дорого, тому бажання заощадити цілком природно. Чи є можливість повернути цей предмет гардероба, якщо придбали його на розпродажі? Це залежить від того, на яких умовах вона проводилася:

  • Сезонний розпродаж. Якщо торгова точка вирішила розпродати шубки з минулої колекції (в зв'язку з закінченням сезону, перед новим або з будь-яких інших причин), то діють всі перераховані правила і закони. Зниження ціни в таких випадках - ініціатива реалізатора, і права споживачів в такій ситуації захищені повністю.
  • Уцінка. Уцінка або некондиційні речі також можуть продаватися дешевше. Важливо: якщо цей факт був зазначений спочатку, то повернути придбану річ неможливо. В цьому випадку не діє право повернення протягом 14 днів. А претензії до якості будуть неактуальними, так як в момент реалізації було зазначено, що вартість знижена через невеликого шлюбу. Тут мова йде про право на зниження початкової ціни, причому з ініціативи продавця і до моменту укладення договору купівлі-продажу.

Споживач повинен чітко розуміти різницю між уцінкою і реалізацією хутра, промаркованих як н / к (некондиция) або сезонними знижками, коли товар позиціонується як якісний, просто продається дешевше. При виникненні проблем з поверненням (з браком або без такого) речей з розпродажу діяти потрібно так само, як і при звичайній купівлі.

Як повертаються хутра, придбані в інтернет-магазині

Вироби, придбані на просторах інтернету - такий же товар, як і магазинний. Тому право повернути його є у кожного. Головне, це знати, як потрібно діяти. Якщо ви замовили шубку в звичайному магазині з інтернет-доставкою, то терміни і послідовність дій будуть стандартними, такий випадок не вважається дистанційною торгівлею.

Якщо ви зробили дистанційну покупку в інтернет-магазині, то правила дещо змінюються:

  • Відмовитися від якісної речі можна протягом всього часу, поки вам її не доставили. Ви не зобов'язані пояснювати причину відмови, і не несете витрат до моменту отримання замовлення.
  • Якщо після отримання вона вам не сподобалася (не підійшла за розміром, кольором, фасоном), то для повернення буде тиждень. Але витрати за пересилку при відсутності шлюбу у виробі несе покупець.
  • При виявленні дефектів повернути хутряний виріб можна протягом усього гарантійного строку або протягом 2-х років, якщо такий не встановлено (тобто, як і в ситуації зі стаціонарними точками). Але отримати назад всю суму можна буде тільки після того, як ваша посилка буде доставлена ​​в інтернет-магазин.

При виявленні недоліків дійте за описаною вище схемою: переговори, експертиза, при відмові прийняти неякісну річ - звернення до суду.

Чи можна повернути в такому випадку продавцю неякісний товар?
Чи є можливість повернути цей предмет гардероба, якщо придбали його на розпродажі?